- Anoniem23 april 2016 om 11:48
Hoi,
Ik heb al enkele maanden last van vage klachten: druk op de oren en de borst, stijve/vermoeide spieren, duizeligheid, tintelingen, etc. Sinds enkele weken sta ik ook steeds op met een katergevoel: het draait wat, je voelt gewoon dat je niet helemaal 100% helder bent. Opstaan is dan ook moeilijk. Doorgaans vermindert dit gevoel lichtjes doorheen de dag, maar helemaal helder in het hoofd wordt ik nooit, ik ben er nooit helemaal bij met m’n gedachten en blijf wat licht in het hoofd. Daarnaast voel ik me ook zeer vermoeid, ik zou elk uur van de dag kunnen slapen. Als ik geen wekker zet, slaap ik gemakkelijk 12 uur.
Kan dit chronische hyperventilatie zijn? Ik stel me steeds voor dat bij hyperventileren iemand naar adem snakt, maar ik adem (volgens mij althans) vrij rustig en niet zo diep. Wel zit ik me al een tijd zorgen te maken over wat het nu net is, terwijl de dokters niets vinden.
alvast bedankt
2 reactiesReagerenJohn (moderator)
23 april 2016 om 12:29Bij chronische hyperventilatie merk je van de ademhaling niet veel.
Reageren
Het zou dus kunnen. Doe eens de test op:
http://www.dokter.nl/index.php?option=com_hyperventilatietestrx thorax23 april 2016 om 13:52Hallo,
Dat zou inderdaad heel goed kunnen. Ik denk namelijk ook dat ik het heb. Heb je veel spanningen? Of heb je veel stress? Ga is langs de huisarts, en vraag voor een doorverwijzing naar de longarts. Deze kan dan een test uitvoeren om te kijken of je chronische hyperventilatie hebt.
Groet
Reageren


