Zoeken Vraag het forum

Hartfalen of onschuldig?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hopelijk is iemand bereid mijn verhaal te lezen en te reageren! Maak me namelijk nogal ongerust.

    Ik loop sinds mei dit jaar met klachten. Het begon met bij opstaan van de bank plotseling gevoel hebben flauw te vallen. Gebeurde niet, maar hart bonkte daarna als een gek en zeer zware diarree 2 dagen lang. Mogelijk was dat gewoon een voedselvergiftiging.

    Sinds die tijd ben ik echter aan het sukkelen. Heb medische onderzoeken gehad en enige dat naar boven kwam is licht verhoogde bovendruk. Bloeddruk gemiddeld 137/80 overdag is gebleken met 24-uursmeting. Omdat cholestorol goed was, ik niet rook, niet ongezond eet, geen overgewicht heb (1.95m, 94 kg) en nog jong ben (30 jaar) vind men dit nog geen reden voor medicatie. Ik sportte nauwelijks en moet dat oppakken, dan zou het wel beter worden met de bloeddruk. rust-ECG was perfect normaal volgens de arts. Die twijfelt niet, het hart is gezond en verder onderzoek niet nodig. Hij voelt echter niet wat ik voel…

    Wat mij echter tegenhoudt om volop te sporten is pijn op de borst. Zowel in rust als bij activiteit. Het is geen zware pijn, meer een zeurend gevoel. Met name links naast mijn borstbeen. Ik voel het bv. ook als ik in bed lig. Dit gevoel maakt me echter zeer angstig. Heb elke dag het gevoel “dadelijk krijg ik een hartaanval en is het voorbij”. Zo te leven valt me zwaar. Minder zin om dingen te doen (dadelijk gebeurd er iets), maar ook angst om alleen te zijn (“dan vinden ze me te laat als ik een aanval krijg”winking smiley. Bv. boodschappen doen valt me best zwaar, voel me dan algeheel niet fijn in de winkel. Soort algehele malaise.

    Overige klachten die ik ervaar: vooral licht in het hoofd. Merk dat ik bv. achter de computer (heb zittend beroep) vaak met één hand mijn hoofd ondersteun omdat ik anders gevoel heb alsof mijn nek mijn hoofd maar moeilijk kan draaien. Verder soms wat opspelende darmen en diarree.

    En verder van alles met het hart. Hartkloppingen, hoge rustpols (vaak tussen 80 en 90 in rust overdag, savonds laat vaak maar 65-70 in rust). Soms opeens een gevoel alsof hij even stopt en dan hart bonkend doorgaat. Soms een borrelend gevoel op de borst.

    Wel is mijn hartslag altijd stabiel (sport bv. met hartslagmeter, die dan stabiel op niveau blijft). Ook met sporten is mijn hartslag altijd zeer hoog, maar kan gebrek aan conditie zijn (en zittend beroep dus behalve sporten weinig beweging).

    Toch houdt mijn hart me elk uur van de dag bezig. Al maanden. Heb al heel internet afgespeurd mbt. de symptomen. De klachten worden niet minder maar ook niet erger. Een echte grote pijnaanval of flauwvallen heb ik gelukkig niet gehad.

    Kan ik ook gewoon aan het hyperventileren zijn? Hoe kom ik van deze klachten af? Misschien zijn er mensen die iets in mijn verhaal herkennen? Vaak probeer ik er simpelweg niet aan te denken en alle normale dingen te doen, maar de angst blijft, vooral doordat ik toch het zeurende gevoel op de borst blijf ervaren.

    4 reacties
    Reageren
    Tandor1

    [quote]Bloeddruk gemiddeld 137/80 overdag
    hoge rustpols (vaak tussen 80 en 90 in rust overdag, savonds laat vaak maar 65-70 in rust)[/quote]

    De waarden die je hier opgeeft zijn normaal en geven geen enkele aanleiding voor medisch handelen. Maar kunnen dus ook je klachten niet veroorzaken. Je bloeddruk zou iets lager kunnen zijn (120-80) maar dat heeft lang nog niet iedereen. 137-80 is een normale bloeddruk die geen klachten geeft.

    Er zijn wel andere mogelijkheden die voor de klachten verantwoordelijk kunnen zijn. Een noem je zelf al: hyperventilatie.
    Meer voor de hand liggend zijn waarschijnlijk maagklachten. Ook een aandoening van je luchtwegen zou nog een optie zijn.

    Enkele vragen:
    Gebruik je medicijnen?
    Gebruik je regelmatig alcohol of drugs?
    Heb je het regelmatig benauwd?
    Gebruik je veel koffie of energiedrank?
    Heb je vaker de behoefte om diep te zuchten?

    Reageren
    Anoniem

    Beste Tandor,

    Bedankt voor je reactie. Fijn.

    In antwoord op je vragen:

    Gebruik je medicijnen? Geen, nooit iets gebruikt, totaal geen medisch verleden.

    Gebruik je regelmatig alcohol of drugs? Drugs nooit gedaan, alcohol studententijd veel, laatste jaren door de week niets, weekend +/- 4 glazen (bier).

    Heb je het regelmatig benauwd? Echt benauwd niet, wel soms (in rust) een licht beklemmend gevoel helemaal onderin de keel. Bij inspanning krijg ik het niet benauwder.

    Gebruik je veel koffie of energiedrank? Energiedrank nooit gedaan, koffie mee gestopt sinds ik klachten ervaar.

    Heb je vaker de behoefte om diep te zuchten? Niet heel bewust, maar hoor mensen om me heen wel eens zeggen “wat zucht je allemaal”.

    Wel heb ik soms nek/schouder/rug klachten (bv. licht beklemmend gevoel tussen schouderbladen), omdat ik weet dat ik al jaaaren een verkeerde houding heb. Zo hangt mijn linker schouder wat af. Echter kan houding zeurend gevoel op de borst geven en hartklachten veroorzaken?

    Op een gegeven moment ga je je om alles zorgen maken merk ik. Soms denk ik bloed in mijn mond te proeven, maar wrs omdat ik veel water drink is dat gewoon ijzer smaak. In ieder geval nooit echt duidelijk bloed in de mond. Ooit klein beetje in speeksel (minimaal), waarvan ik dan maar denk dat het uit de neus komt, of bv ontstoken tandvlees.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben mss niet de beste raadgever (zelf op de sukkel) maar hyperventilatie kan zeker een boosdoener zijn. Het gekke is ik kan dat wel tegen iemand anders zeggen maar zelf geloof ik het ook niet (altijd).

    De pijn die je op je borst ervaart kan ook een ontsteking zijn. Ik ken de benaming niet meer maar ik heb dit ook regelmatig. Als je op je borstbeen duwt en de pijn wordt even erger (maw het doet pijn) dan kan het evengoed een ontsteking van je borstbeen zijn. Dat geeft hetzelfde benauwende gevoel volgens mijn dokter. Dat is het enige wat ik wel echt kan geloven omdat ik dat zelf kan “testen” ofzo. Ik weet niet hoe ik het anders kan beschrijven.

    Ik hoop dat je snel een oplossing kan vinden voor je problemen! Ik weet echt hoe het je leven kan beinvloeden… De dingen die jij beschrijft ken ik ook. Soms denk ik “get it over with” niet dat ik iets wil krijgen maar gewoon telkens denken dat je iets zal “krijgen” kan zo vermoeiend worden.

    Veel moed!

    Reageren
    Tandor1

    [quote]Heb je vaker de behoefte om diep te zuchten? Niet heel bewust, maar hoor mensen om me heen wel eens zeggen “wat zucht je allemaal”.

    Wel heb ik soms nek/schouder/rug klachten (bv. licht beklemmend gevoel tussen schouderbladen), omdat ik weet dat ik al jaaaren een verkeerde houding heb. Zo hangt mijn linker schouder wat af. Echter kan houding zeurend gevoel op de borst geven en hartklachten veroorzaken?[/quote]

    Je klachten doen mij in ieder geval sterk denken aan hyperventilatie.
    Beklemmingen op de borst, hartkoppingen, soms benauwd in rust, zuchten, beklemmend gevoel onder in de keel bij het begin van borstbeen. De klachten nemen over het algemeen niet toe bij inspanning maar juist bij rust.

    Deze klachten kunnen angst en onrust veroorzaken waardoor je nog meer gaat hyperen. Uiteindelijk geraak je in een vicieuze cirkel.

    Ik zou je adviseren om via je huisarts een verwijzing te vragen naar een fysiotherapeut die gespecialiseerd is in hyperventilatie. Met gerichte ademhalingsoefeningen kun je veel problemen oplossen.

    Reageren
Reageer op: Hartfalen of onschuldig?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.