WAARSCHUWING LYRICA (onbekendheid ONTWENNINGSVERSCHIJNSELEN)

  • #31

    Dan zou dan toch wel kunnen...het is een heel vervelend middel als je er abrupt mee stopt...bespreek het toch met je arts

    Reactie
    #32

    Heb ik gedaan .de neuroloog heeft nu Duloxetine voorgeschreven. Met huisarts erover gehad en die adviseerde mij om daar over een week heel langzaam daarmee op te bouwen. Maar ben heel bang om daar aan te beginnen. Weet niet wat te doen.

    Reactie
    #33

    Ik zou toch maar met het medicijn beginnen....

    Reactie
    #34

    Van lyrica had ik enorme bijwerkingen terwijl het niets hielp voor mijn verschrikkelijke pijn aan mijn voeten. Ik heb er 2 maanden overgedaan om er geleidelijk van af te geraken. In de pijnkliniek van het uz Gent zei de dokter dat het een paar dagen zou duren voor ik er vanaf was...

    Reactie
    #35

    Ik gebruik al jaren lyrica, 300 in de ochtend en 300 in de avond. Dan heb ik ook nog fentanyl 50 pleister, regelmatig temazepam, valium om te kunnen slapen, maar blijf zoveel pijn houden. Wil gaan afbouwen  met alle medicatie. Huisarts of specialist werken niet mee en willen zelfs antidepressiva erbij geven. Help

    Reactie
    #36

    Wat medicijnen onder andere doen is dat ze zorgen voor tekorten aan diverse vitaminen, mineralen en andere stoffen in je lichaam. Benzo's en antidepressiva remmen daarnaast nog de aanmaak van melatonine. bij het afbouwen/stoppen kan je dit soort ontregelingen extra voelen.

    Wat je pijnklachten betreft zal het aan de oorzaak liggen of en hoe er wat aan te doen is. Er zijn ook natuurlijke pijnstillende middelen als PEA en MSM.

    Reactie
    #37

    <b>Ik ben acuut gestopt en had niet in de gaten dat dat de reden is dat ik zo ziek ben.....</b>

    Ik lees hier zo veel herkenbare verhalen. Best heftig om te zien wat me nog te wachten staat.

    Ik slik al m'n hele leven veel meditatie vanwege immuun ziekte, artritis en fybromialgie.

    Sinds vorig jaar kteeg ik steeds meer rugklachten en werd niet serieus genomen door de huisarts. MRI was niet nodig terwijl ik wist dat er iets mis was.  Ik kteeg diazepan en tramadol voorgeschreven. Hielp op een gegeven moment niet meer.

    Weer wat anders voor mijn rugpijn. Pregabaline 150 mg en later nog oxycodon 15 mg  erin en dan stoppen met de tramadol en de diazepan.

    Toen toch naar een neuroloog het was volgens hem helemaal mis.  Z.s.m een MRI scan. En ja hoor 2 hernia 'S en een stenose.  Mn benen sliepen constant daardoor maar de huisarts vond het eerst wel meevallen.

    Wát ben ik boos  geweest.  Ik heb 2 weken terug een operatie gehad en het was er slecht aan toe zei de chirurg. Het was dus echt nodig.

    Ik bén nu n met  oefeningen bezig en het gaat heel goed, dus ik dacht vorige  week ik stop gewoon met die rot medicijnen.

    Nou daar ben ik achter gekomen.

     

    Vanaf woensdagochtend zoo ziek, overgeven, geen eetlust, diarree, niet kunnen slapen, heel emotioneel, niet meer willen leven, niet meer kunnen lopen, flauw vallen, knallende hoofdpijn.

    Dé huisarts is bij me geweest vrijdagmiddag, want ik dacht echt dat ik dood ging. Wat een ellende!!! Volgens de huisarts was het een buikgriep een moest ik uitzieken.  Zetpillen tegen het spugen gekregen want mijn medicatie voor de reuma moest erin blijven. Die had ik er al uit gegooit vanaf woensdag.

    Ik zag t niet meer zitten. Toen bedacht ik me vanmorgen ineens na de hele nacht niet geslapen te hebben.

    Zou het komen doordat ik acuut ben gestopt met mijn medicijnen voor de hernia. Ik weet t wel zeker. Ik heb m'n meditatie er genomen vanmorgen vroeg en ik voel me eindelijk iets beter.

    Maar als ik lees wat me nog te wachten staat wordt ik niet blij.

    Wat een troep!!!

    Wel fijn dat de verhalen van jullie allemaal hier staan te lezen. Ik heb er zoveel aan. Bedankt!👍🏼

    Ik wees wens jullie allemaal veel sterkte!

     

    Liefs silrutjen

     

    Reactie
    #38

    hier ben ik dus ook benieuwd naar, hoe lang duurt het eer Lyrica uit je lichaam is.

    wat doet het eigenlijk in je hersenen? En waar?

    Reactie
    Bereken hier je BMI

    De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

    cm
    KG
    #39

    @Sazheres. Wat medicijnen onder andere doen is dat ze vitaminen, mineralen en andere stoffen onttrekken aan je lichaam. Anti-epileptica hebben een Gaba-werking in je lichaam. Echter kan je dit ook op een natuurlijke manier reguleren. Het is dus niet zozeer hoe lang het middel nog in je lichaam blijft. Het zijn meer de ontregelingen door het middel die niet zomaar verdwijnen.

    Reactie
    #40

    Ik ben nu in 1 week 150 Mg lyrica per dag aan het afbouwen nu wil ik altijd snel zijn maar wel stom natuurlijk want na 1 week slik ik niks meer het was trouwens voor zenuwpijn en ik snap je helemaal ik ga door een hel kan bijna niet meer eten heel misselijk veel maagzuur ontzettend transpireren  heel erg moe idd bron nooit aan lyrica ik heb het jaren geslikt en ik hou vol om het niet meer te gebruiken maar pfff wat is dit moeilijk

    Reactie
    #41

    @Herman, zenuwpijn kan te maken hebben met tekorten aan diverse voedingsstoffen, waaronder vitamine B. Anti-epileptica zorgen, net als de meeste medicijnen, voor tekorten aan diverse vitaminen en mineralen, waaronder diverse B-vitamines, vitamine D en K. Wat aanvulling kan dan zinvol zijn. Er zijn ook natuurlijke pijnstillende middelen, zoals PEA, MSM en CBD-olie.

    Reactie
    #42

    @Herman, het is geen kwestie van moeilijk. Het is een kwestie van een totaal ontregelt systeem. Je had vele kleinere stappen moeten maken. Volg adviezen van Catootje en eventueel heb ik ook nog wel adviezen omtrent bepaalde voeding die je juist wel moet nemen en welke niet. Bij Lyrica kan het volgens mij zelfs gevaarlijk zijn om zo snel te stoppen (overigens bij antidepressiva ook!), vanwege de kans op stuipen en insulten.

    Reactie
    #43

    hallo,

    Fijn de herkenning van de verschrikkelijke afkickverschijnselen van Lyrica.

    Vanwege heftige 24/7 aangezichtspijn slik ik al jaren Lyrica. Eerste jaren tweemaal 150 mg per dag en sinds twee jaar 2 maal 75 mg per dag.. Omdat ik de laatste maanden de medicatie soms een aantal uren vergat, vatte ik moed om verder af te bouwen. Slik sinds eergisteren 25 mg minder. 's Morgens 50 mg en 's avonds 75 mg. Was vergeten hoe verschrikkelijk de afkickverschijnselen zijn:  meteen slechter slapen, vervelende dromen, depri-gevoelens, lusteloos, obstipatie en helaas ook meer pijn. Ik hoop dat het laatste komt doordat het lichaam vanwege de verminderde Lyrica-inname stress heeft. Ik probeer door te zetten, want door die Lyrica ben ik erg vergeetachtig en iedere 25 mg minder helpt - hoop ik. Maar het is een hellegang.....

    Reactie
    #44

    @anja, bij aangezichtspijnen kunnen soms tekorten aan bepaalde voedingsstoffen een rol spelen, waaronder vitamine B12. Zou je moeten laten uitzoeken door een orthomoleculair therapeut. Daarnaast zijn er wel natuurlijke pijnstillende middelen als PEA, MSM en CBD. Zelf geen ervaring mee, want geen pijnklachten.

    Medicijnen zorgen vaak voor tekorten aan tal van voedingsstoffen; anti-epileptica vooral aan diverse B-vitamines, vitamine D en K. Ook reguleren ze je neurotransmitters op een kunstmatig manier. Een stofje als GABA kan je lichaam ook zelf aanmaken als je maar zorgt voor de juiste bouwstoffen in de vorm van allerlei vitaminen, mineralen, vetzuren en aminozuren. Laat je daarvoor adviseren door een deskundige.

    Reactie
    #45

    Heb lyrica gekregen lage dosering gelukkig om diazepam af te bouwen ik ervaar vreemde klachten zoals een benauwd gevoel hoodpijn duizelig zuisend hoofd ik ga ermee stoppen nu het nog kan wat een rot medicijn

    Reactie
Reageer op: WAARSCHUWING LYRICA (onbekendheid ONTWENNINGSVERSCHIJNSELEN)
Selecteer afbeelding
Maximale afbeelding grote is 512kb, toegestande bestandtypes: *.jpg, *.jpeg, .jpe,.gif

Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief