afkickverschijnselen paroxetine

Bereken hier je BMI

De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

cm
KG
  • #31

    Hallo Klaas.

    Ik ben afgelopen zondag weer gestart met 10 mg paroxetine (had toch nog een lading in huis). Het schokken in mijn hoofd was als sneeuw voor de zon vertrokken. Ook was mijn emotionele belevingswereld weer snel weer in balans. Zelf had ik het niet zo door maar mijn vrouw gaf wel aan bij mij dat ik soms toch een "beetje vreemd" aan het doen was. (te heftig inpulsief reageren).

    Ik blijf voorlopig die 10 slikken. 30 mg afbouwen is eigenlijk ook een hele prestatie.

    bedankt voor je oprechte reacties

    Reactie
    #32

    @Andre,
    Het snel weer verdwijnen van de schokkken is een teken dat je inderdaad ontwennings/withdrawal verscijnselen had en dus te snel bent afgebouwd. Vaak lukt het nog wel om vanaf een hoge dosis te zakken tot 15 of 10 mg maar daaronder wordt het kritisch.

    Je hebt er goed aan gedaan om te herstarten op 10 mg, als je daar stabiel op bent kun je kiezen voor doorslikken voor onbepaalde tijd, of gaan afbouwen.
    Als je gaat afbouwen moet je absoluut de 5-10% reductieregel gaan toepassen! Hierover is hier al veel geschreven.
    Klaas

    Reactie
    #33

    Beste Klaas,
    Ik blijf nog even op de 10 mg. na zoveel jaar paroxetine was het zonder rondlopen toch een hele vreemde gewaarwording - ik herkende mezelf niet meer.

    Als ik ga afbouwen zal ik zeker de reductieregel toe gaan passen.

    nogmaals mijn dank!!

    Reactie
    #34

    Hallo , ik slik nu paroxetine ongeveer een half jaar . Ik heb nu zowie zo 3 dagen mijn dosis vergeten . En nu heb ik rare stroom schokken/stootjes in mijn hoofd en gezicht . Hoort dit ook al bij de afkickverschijnselen . Ik slik trouwens 10 mg per dag . Maar lees ook dat het juist heel moeilijk word om te stoppen onder de 10 mg dan word het nog erger . Hoeveel moet je dan minderen want wil er gauw mee stoppen loop nu bij een angst therapeut .
    Gr Klaasje

    Reactie
    #35

    Dag Vincet

    Al een oud berichtje,maar dit komt allemaal door het stoppen van de paroxetine.Je had heel langzaam af moeten bouwen,over een tijdsbestek van 1 jaar,zo heftig is dit middel.Als je googlet op paroxetine,komen er wel afbouwprogramm,s tevoorschijn
    Hoop dat inmiddels beter met je gaat,misschien hoor ik dit van je
    gr Kor

    Reactie
    #36

    Hallo, ik ben 17 en slik nu ongeveer toch al een 2 jaar paroxetine eerst 30mg dan 20 nu 10. Ik word zot ik heb precies afkickverschijnselen en weet niet meer wat doen ik krijg constant schokken in mijn hoofd kan mij op niks focussen dit is zo erg dat ik soms doordraaien omdat ik er niet meer tegen kan ben ik de enige met deze verschijnselen mijn dokter gelooft me niet en zegt dat het niet erg is terwijl ik er zot van word en me super slecht voel.

    Reactie
    #37

    In hoeveel tijd heb je de paroxetine dan afgebouwd?

    Lees ook deze discussie:
    http://www.dokter.nl/forum/medicijnen/195632-stoppen-met-paroxetine-bijverschijnselen#427351

    Reactie
    #38

    @Anoniem:
    Dringend verzoek om een naam onder je berichten te zetten! Anders is het niet goed mogeijk om op een specifiek bericht te reageren.

    Je schrijft dat je na 2 jaar gebruik van paroxetine aan het afbouwen bent van 30 naar 20 naar 10 mg.
    Dit zijn stappen van 10 mg en daarmee veel en veel te groot. De schokken in het hoofd zijn klassieke en vaak ondraaglijke onttrekkingsverscijnselen waar dit middle bij uitstek berucht om is.

    Als je dokter je neit gelooft moet hij zichzelf maar eens na laten kijken... dit is allemaal lan lang beschreven en ook is bekend dat de officiele afbouwschemas neit werken.

    PAaroxetine moet heel erg langzaam afgebouwd worden in stappen vanximaal 10% (PROCENT) per 3-6 weken. Dat kan met de suspensie of de afbouwstrips. Daar is in deze discussies al veel over geschreven.

    Je arts moet zich doodschamen dat hij je zo laat spartelen zonder je de hulp te geven die je nu zo dringend nodig hebt!

    Klaas

    Reactie
    Bereken hier je BMI

    De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

    cm
    KG
    #39

    Hallo, ik wil ook graag mijn verhaal doen en kijken of jullie tips of suggesties hebben.
    Ik heb 12jr paroxetine gebruikt en ben in 2011 in 3 wk van 20mg naar 0 gegaan op advies van de huisarts. Ik dacht dat het de hel was en ben.meteen weer begonnen met 10mg en beetje bij beetje ging ik weer vooruit. Vorig jaar heb ik besloten de laatste 10mg af te bouwen omdat het het gif is!! Het heeft me geholpen dat ik ermee begon en heb veel therapieen enzo gehad en vond het wel tijd. Ik heb dit in 5/6mnd gedaan met weet van de huisarst maar op mijn tempo anders was het weer het zelfde. Nu ben ik bijna 6mnd zonder, ik heb goeie dagen soms en slechte dagen, wel heelerg moe en soms denk ik zie je het gaat goed maar dan word ik zo naar wakker en is het weer voorbij. Nu heb een paar dagen weer een angstig gevoel heel misselijk en heel veel huilen alsof het uit mijn tenen komt. Maar zo erg heb ik het die hele periode niet gehad. Val ik terug of hoort dit erbij? Hebben jullie advies please?

    Groetjes,

    G

    Reactie
    #40

    @G,

    Zeker na 2 jaar paroxetine -een van de meest xtreem verslavende SSRI's die er zijn- is afbouwen in 3 weken van 20 naar 0 mg je reinste waanzin.
    Hoe heeft je arts dat in hemelsnaam kunnen adviseren??? Heb je hem wel eens geconfronteerd met dit belachelijke, levensgevaarijke en ziekmakende advies? Waar heeft hij dit vandaan?

    Reeds meer dan 10 jaar is bekend dat PAroxetine/Seroxat uiterst langzaam afgebouwd moet worden om de vreselijke ontwennings/afkick verscijnselen enigszins beheersbaar te houden en niet noodgedwongen naar je oude dosis terug te moeten om weer te kunnen funcioneren.

    Het heeft zelfs in de kranten gestaan:
    http://www.theguardian.com/news/2002/jul/27/uknews
    http://www.theguardian.com/society/2003/may/03/medicineandhealth.lifeandhealth

    De noodzaak om af te bouwe met dosisverlagingen van maximaal 10 procent wordt hier nog eens goed uitgelegd:
    http://survivingantidepressants.org/index.php?/topic/1024-why-taper-by-10-of-my-dosage/

    Zo te zien ben je nu reeds 6 maanden zonder en dat isk lang om nog te herstarten. Het lijkt erop dat je volgens het waves-en-windows patroon herstellende bent: dat is hier goed uitgelegd:
    http://toxicantidepressants.fr/nederlands/onttrekking.html

    Het vele huilen is zeer bekend en zal op termijn minder worden als je emoties weer in balans komen. Dit is geen terugval maar een fase in het herstel dat in feite langdurig is vertraagd door het middel, dat iedere emotionele verwerking blokkeert.

    Klaas

    Reactie
    #41

    Bedankt voor je reactie Klaas.

    Ik zit weer tegen angstaanvallen aan en ben zo onrustig en misselijk de hele dag door. En nog iets mijn rugwervel word vaak zo warm en van daaruit ga ik zweten
    Het maakt me zo bamg en onzeker. Is er iets dat verlichting kan geven of iets dat ik kan doen om het wat draagbaarder te maken?

    Ben zo bang dat ik weer terug bij af ben met mijn angst en paniek. ..

    Reactie
    #42

    Beste klaas ik heb even je advies nodig
    ik ben nu aan het afbouwen volgens de methode van pien ik doe 0,1ml per dag minder
    maar ik voel me helemaal niet lekker spierpijn , moe, veel slaap , misselijk enz,
    is het mogelijk dat het komt omdat ik iedere dag iets afbouwd al is het maar een druppel
    en geen 3wkn wacht om stabiel te worden kan dat met zo een minimale verlaging ? Ria

    Reactie
    #43

    Hallo! Ik heb zojuist het bericht gelezen van Vincent! Vincent, ik nam eerst Fluoxetine in en na enkele maanden voelde ik me daarvan heel goed. Daarna moest ik overschakelen naar Seroxat, eerst 20 mg en daarna 30 mg! Daar ik borstkanker gekregen heb moest ik stoppen met Seroxat omdat het interactie had met mijn anti-hormoon behandeling! Ik heb Seroxat 3 maanden ingenomen en heb er mij niet goed bij gevoeld tijdens de inname: forse toename gewicht, dikke gezwollen voeten, huilbuien, enz... Ik moest dus stoppen en heb op 2 weken gestopt met Seroxat. Ik kan u zeggen dat ik ook met veel klachten zit en ik weet ook niet precies of het van de bestraling en de anti-hormoon pillen komt, maar mijn klachten zijn wel ongeveer als die van jou, ik heb er ook nog maaglast, diarree, zenuwachtigheid, jeuk , suizingen en soms echte bonken in mijn hoofd erbij!
    Ik ben wel blij dat ik ermee gestopt ben, hoor!

    Reactie
    #44

    Goededag,

    volkomen herkenbaar, ik ben nu na 5 jaar coldturcky bezig. Omdat ik klaar ben met de bijwerkingen. Wezeloos gevoel na het slapen, bij de minste aanraking bond en blauw, een niet zo bekende bijwerking van paroxetine.
    het heeft me geholpen om mijn angsten te herkennen, nu is het mijn eigen beurt om er mee te dealen.
    In de hoop dat de afkickverschijnslen niet te lang aanhouden, en ik mezelf weer wordt. Kortom bezint eer gij begint.
    Voor alle die gaan stoppen veel succes met deze rot klus. .........!!!!!!!!!!

    Reactie
    #45

    Ik slik nu 5weken geen paroxetine meer en voel me doodziek. Ik kan niet meer normaal functioneren. Ik heb via een arts veel te snel afgebouwd .Moet ik doorzetten of is het verstandig weer een lage dosis te nemen en die dan weer heel langzaam af te bouwen ?

    Reactie
Reageer op: afkickverschijnselen paroxetine
Selecteer afbeelding
Maximale afbeelding grote is 512kb, toegestande bestandtypes: *.jpg, *.jpeg, .jpe,.gif
Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief