afkickverschijnselen paroxetine

Bereken hier je BMI

De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

cm
KG
  • #16

    Ik ben in een dik half jaar afgebouwd van 30 mg naar sinds 2,5 week nu niks. De afbouw ging goed, bij elke verlaging had ik er een paar dagen flink last van maar dan leek het alsof mijn lichaam zich herpakte en ging het goed. Sinds ik niets meer gebruik is het waanzin. Hartkoppingen, diarree, buikkrampen, duizelig, onrust, slappe benen... Ik ben al 5 kilo kwijt alleen door het niet kunnen eten. Ik bouw af onder begeleiding van een psychiater en heb het dik 7 jaar gebruikt.

    Reactie
    #17

    @Linda, met name de laatste 10 mg moeten uiterst zorgvuldig en langzaam afgebouwd worden. Onder de 5 mg wordt het zelfs superkritisch en MOET je de 5-10% per 3-6 weken regel hanteren.
    De laatste 10 mg kan nog wel een jaar vergen en het lijkt erop dat je dus vele te snel bent gegaan. Veel psychiaters doen dit ook niet goed.
    Hoe heb je de laatste 10 mg afgebouwd? Heb je hiervoor de druppels gebruikt? En wat was je laatste dosis?

    Reactie
    #18

    hey hoi allemaal
    ik was ff nieuwsgierig wat allemaal hier op het forum staat. ik zelf heb anderhalf jaar 20 mg geslikt en ben er nu drie maanden vanaf.
    zware afkickverschijnselen gehad en als enige zijn de slapende en tintelende armen en handen overgebleven. zeer vervelend ! kan dr niet van slapen en krijg zo niet voldoende nachtrust. Heeft ook iemand deze klachten en hoe lang houden ze aan??

    Reactie
    #19

    Hoi vincent mijn vraag is hoe gaat het met jou graag hoor ik van je groet

    Reactie
    #20

    Hey Vincent,
    Wat jij nodig hebt is het homeopathische middel fosforus. Dit middel bestrijdt al die klachten en kan ze zelfs helemaal laten verdwijnen, zonder chemische troep als antidepressiva. Ik spreek uit ervaring. Ik weet dat homeopathie als zweverig wordt gezien. Zo zag ik het ook, maar toen probeerde ik het en al deze klachten zijnn voorgoed te genezen. Soms duurt het één jaar of zo, maar dan ben je er levenslang van genezen. ik hoop dat je er iets aan hebt.
    Groeten,
    Ranko

    Reactie
    #21

    Als je interesse hebt weet ik een top homeopaat op dit vlak. OK?
    Grtz
    Ranko

    Reactie
    #22

    Het oorspronkelijke bericht van Vincent waarmee deze draad is gestart is al 3 jaar oud.

    Ik heb geen mening over homeopathie en ken he tmiddel "Fosforus" ook niet maar weet wel dat geen enkel middel helpt tegen de afkickverschijnselen van paroxetine, behalve paroxetine zelf.

    Antidepressiva is inderdaad "chemische troep" maar als je eenmaal verslaafs bent aan die troep, ofwel je lichaam het middel zover heeft ingebouwd in haar chemische processen, is langzaam, heel langzaam afbouwen de enige veilige optie om je een jarenlange lijdensweg te besparen!

    Alternatieve therapie kan wel helpen om de oorzaken van depressie, angst en een beschadigd zelfbeeld aan te pakken. Homepoathie zou daar een onderdeel van kunnen zijn.
    Klaas

    Reactie
    #23

    Nou beste mensen ik ben nu 5 weken bezig om er vanaf te komen met een schema van elke twee weken ) 20 mg minder maar ik vind het een hel die je doormaakt ,ik heb da spul 13 jaar geslikt 20 mg perdag ,mijn huisarts heeft mijn 13 jaar lang niet in de gaten gehouden en dat blijkt nu een slechte zaak.
    Ik kreeg er allerlei bijveschijnselen van de laatste jaren,kan moelijk naar de wc ben 40 kilo aangekomen,sex hoeft van mijn niet meer,ben dus zelf naar de huisarts gegaan en gezegd dat ik er mee wil stoppen maar van een goed afkick programma hebben de huisartsen geen kaas gegeten dus heb ik contact gezocht met novadic en heb nu een schema van een half jaar om er van af te komen,hopenlijk gaat het me lukken.
    Ik ben 15 terug afgekickt van een alcoholverslaving en dat was best heftig maar van deze rotzooi af zien te komen is zeker zo heftig ! Grtz Peer

    Reactie
    Bereken hier je BMI

    De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

    cm
    KG
    #24

    hallo allemaal.
    ik heb paroxetine meer dan 20 jaar geslikt vanwege dwanghandelingen. iedere dag 60 mg. ik ben nu sinds 1 week zelfstandig naar 20 mg gegaan. ik ben het zo zat om afhankelijk van die pillen te zijn. ik wil mijn eigen leven leiden. ik voel de afkickverschijnselen. vooral veel diaree en wazig in mn hoofd. en moe.zo moe. maar ik ga door!!! ik kan het!!!! ik moet!

    Reactie
    #25

    @Anoniem, met name na zulk langdurig gebuik is het noodzaak om zuper langzaam af te bouwen. met name onder 20 en vooral onder de 10 mg.
    60 mg is absurd en in feite misdadig, maar van 60 naar 20 in 1 week is een reductie van 66% en dus veel meer dan de maximaal bevolen 10%.
    Als het niet te harden is zou ik tohch eerst wat omhoog gaan. MAar misschein stabiliseer je wel op die 2- mg (vaak zijn die extra millgrammen alleen maar voor de extra winst van de fabrikant!)

    En probeer de druppels of afbouwstrips te krijgen, want anders zal je onder de 10 mg heel erge problemen kunnen krijgen die je voor jaren doodziek maken.
    Je kan het en het moet, dat ben ik 100% met je eens, maar met cold turkey stoppen doe je jezelf en je lichaam geen gunst!
    Kijk eventueel hier voor extrs info:
    http://antidepressantwithdrawal.info/nl/home.php

    Klaas

    Reactie
    #26

    Met mijn 20ste ben ik begonnen met de paroxetine. Enkele weken geleden ben ik gestopt met afbouwen van deze medicijnen. Ik slikte 40 mg per dag en heb deze dosering in 4 weken afgebouwd. Nu ben ik ongeveer anderhalve week medicatievrij.

    Ik vond het heel spannend om af te bouwen. Ik heb dit middel ongeveer 26 jaar iedere dag geslikt. Ik heb een paar jaar op 20 mg gezeten en ongeveer de laatste 15 jaar slikte ik 40 mg per dag.

    De afkickverschijnselen zijn heel naar. Ik voel allerlei sensaties die ik niet direct kan plaatsen. Ook lichamelijke verschijnselen zoals droge mond, praten met dubbele tong zijn heel vervelend.

    Ik zou iedereen willen adviseren die gaat afbouwen vooral zijn of haar directe omgeving te informeren. Ook vooral over de bijverschijnselen. Ze kunnen je dan een beetje in de gaten houden om bepaalde "gedragingen" plaatsen.

    Ik hoop dat ik snel van bijverschijnselen af ben. Weet iemand hoe lang dat kan duren

    groet,

    Andre

    Reactie
    #27

    Beste Andre, waarom ben je in godsnaam in een maand afgebouwd van 40 mg???
    Alleen al de laatste 10 mg afbouwen kan een half jaar of langer kosten! En je moet niet stoppen vanaf een dosis hoger dan 1 (een) mg, sommigen bouwen nog verder af tot bv. 0.2 mg.
    Lees anders de lange thread over dit onderwerp goed door, dan weet je alles.
    http://www.dokter.nl/forum/medicijnen/195632-stoppen-met-paroxetine-bijverschijnselen

    En ik zou eventueel teruggaan naar 10 mg of eventueel naar 230 want een cold turkey uitzitten kan een heel heel heel erg lange lijdensweg worden (3-8 jaar).

    Lees eventueel ook het recente artikel over de afbouwstrips. De links heb ik reeds eerder geplaatst.

    Op wiens advies bouw je eigenlijk af? Ben je eigelijk wel gewaarschuwd voor het vreselijke ontwenningsprofiel van parxoetine, zoals dat reeds meer dan 10 jaar geleden in de media vermeld werd?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine#Discontinuation_syndrome

    Klaas

    Reactie
    #28

    Hoi Klaas,

    Ik ben op advies van mijn psychiater gaan afbouwen (volgens het schema van vier weken). Hij heeft me nooit gewezen op de lange lijst van ontwenningsveschijnselen. Overigens is die psych al weer weg en krijg ik een nieuwe volgende week. Ook andere deskundigen (van GGZ) hebben mij hier niet op gewezen.

    Misschien ook een beetje dom van mij dat ik het niet verder onderzocht heb. ik ga zeker vanavond even verder kijken naar de artikelen die jij noemde.

    bedankt voor je reactie!

    Reactie
    #29

    Misschien ook een beetje dom van mij dat ik het niet verder onderzocht heb.

    Helemaal niet dom van jou, maar van je behandelaars. Die hadden het namelijk kunnen weten.

    Reactie
    #30

    Beste Andre, het is niet dom van jou want je zou er vanuit moeten gaan dat een psychiater als specialist op dit gebied er verstand van zou hebben!

    Helaas zijn we daar allemaal inetuind en zijn velen van ons het verderf ingestort met voltrekt onbruikbare en belachelijk snelle afbouwschema's waar mensen doodziek van wordne en voor maanden tot vbele jaren uit de running raken.

    En dan soms uit pure elende maar weer onder de pillen worden gezet waarbij de gewetenloze industrie achter deze middelen de lachende partij is...

    Ik zou die "deskundigen" van de GGZ hier ook eens op aanspreken! Helaas is dit stuitende gebrek aan kennis hier meer regel dan uitzondering.

    Nog enkele links die van belang zijn en die bewijzen dat dit reeds lang bekend was:
    http://www.theguardian.com/society/2003/may/03/medicineandhealth.lifeandhealth
    http://www.theguardian.com/news/2002/jul/27/uknews
    http://www.theguardian.com/theobserver/2002/apr/28/features.magazine37
    http://www.christopherlane.org/paxil_papers.html

    Print ze desnoods en neem het mee naar de arts of GGZ en laat je niet afschepen met "dat je alles wel kan vinden op internet" zij zijn degenen die jou misleid hebben en volkomen verkeerd voorgelicht.

    En als het nog kan: super langzaam afbouwen met maximaal 5-10% dosisverlaging per 2-6 weken. Er is alles over te vinden op de internationale support website van survivingantidepressants.

    Sterkte, Klaas

    Reactie
Reageer op: afkickverschijnselen paroxetine
Selecteer afbeelding
Maximale afbeelding grote is 512kb, toegestande bestandtypes: *.jpg, *.jpeg, .jpe,.gif
Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief