- Vincent10 april 2018 om 17:30
Hallo allemaal. Ik kamp al maanden ( bijna een jaar) met klachten en ik lijk nergens hulp te kunnen krijgen. Ik hoor het graag als iemand advies heeft. De klachten houden mij elke dag bezig en verderven mijn plezier in het dagelijks leven.
Mijn klachten.
- Hoofdpijn
- Duizelig, licht in mijn hoofd, draaierig, slechte focus
- Moe
- Soms misselijk gevoel.
- Gevoel dat ik liever mijn ogen sluit of soms zelfs scheel wil kijken.
- Ruis in schaduwbeeld.
Uitleg.
Mijn (oog)klachten bestaan uit voornamelijk elke dag hoofdpijn. Vaak het idee dat ik geen goede focus heb. Licht in mijn hoofd/draaierig. Dit word versterkt in omgevingen waar veel detail en drukte is. Voorbeelden: in de stad, tijdens het winkelen. In de supermarkt als ik boodschappen zoek en bijvoorbeeld in een auto/motor zaak waar veel te bekijken is. Hier word het dan ook zo erg dat ik het liefst naar huis wil. Thuis in mijn woonkamer heb ik vrijwel nergens last van. De klachten komen meestal pas als ik op pad ga.
Ik merk dat ik moeite heb met veel lezen, van papier en van beeldscherm, op een gegeven moment lijken de letters minder volledig te zijn en lijken de witte kleuren van het papier of het beeldscherm te bewegen. Als ik naar een witte/grijze muur kijk dan zie ik continue beweging. Het lijkt wel alsof mijn beeld zich continue ververst (alsof ik f5 op de computer gebruik) Ik zie dan ook de details bewegen en knipperen. De schaduwtinten lijken ruis te hebben en felle en lichte tinten lijken uit te stralen.
Ik krijg regelmatig te horen dat mijn pupillen erg groot zijn. Als ik autorijd dan zit ik meestal met een beetje dichtgeknepen ogen. Als ik ze helemaal open doe dan voelen ze ook gevoelig door de wind die erin komt. Ik heb het idee dat ik met een zonnebril wat rustiger/makkelijker autorijd.
Als ik een trap af moet lopen dan lijkt het niet soepel te gaan omdat de treden een beetje onduidelijk zijn, dit is vooral als er veel detail op zit zoals strepen of bijvoorbeeld een stalen trap met van die gaatjes erin. Hetzelfde heb ik als ik buiten op straat loop en de straat bestaat uit veel schuin gelegde stenen. Ook als ik ergens binnen zit en het is schemerig heb ik moeite met de overlap vanuit schaduw naar bijvoorbeeld meubels. Als ik binnen zit en ik kijk door jaloezieën of lamellen heen dan word ik er ook naar van.
Wat heb ik zelf al gedaan?
Bloedarmoede uitgesloten.
Ijzertekort uitgesloten.
Vitamine tekort uitgesloten
Caffeine? Uit mijn voeding gehaald en geen verandering.
Bloed laten prikken bij de dokter. Geen resultaat.
Naar opticien 1. Geweest. ( deze gaf aan geen prisma,geen cilinder en geen oogafwijking)
Naar particuliere optometrist geweest. ( deze dacht dat een +1 bril mij rust zou geven. Deze bril gaf me geen rust en ik kon er niet mee autorijden).
Naar Bergman clinics geweest ( hier ben ik medio half 2016 gelaserd ( LASEK)
Oogdruppels Artelac gekregen. ( de klachten zouden volgens hun door droge ogen komen)
Geen verandering. Opnieuw naar Bergman clinics geweest.
Opnieuw bloed laten prikken bij de dokter ( uitgebreider, geen resultaat).
Hylocomod en Vidisic gel gekregen. (kunsttraan en dikke gel s’nachts). Nog steeds geen verandering.
Naar particuliere opticien geweest met nieuw oogapparaat. Deze meette nachtblindheid. Een cilinder van 0.8 en verder goed scherp zicht. Raadde mij een beeldschermbril voor computer/telefoon aan. Deze gebruik ik op het moment maar heb nog steeds klachten.
Via de dokter doorverwezen naar het ziekenhuis voor een oogonderzoek bij de optometrist.
Dit onderzoek gaf aan dat mijn zicht goed was, dat ik wel een beetje droge ogen heb maar dat mijn slijmvlies geirriteerd is. Ze dachten mogelijk door een allergie dus wederom een oogdruppel gehad ( anti-allergie druppel) deze gebruik ik nu ook en ik heb nog steeds dezelfde klachten.
Ik druppel s’ochtends met de anti allergie druppel, overdag om het half uur,uur met de hylocomod, s’avonds nog eens de anti allergie, en s’nachts de vidisic.


