Intiem onderzocht worden

  • #1

    Toen ik gesteriliseerd werd had ik me niet hoog genoeg geschoren, dat deed een zuster toen 'even'. Maar ik had wel, heel schaamtevol, een erectie.
    Nu liet ik me, jaren ouder intussen, onlangs mijn prostaat onderzoeken, door een vrouwelijke huisarts. Weer een erectie. Erger nog, ik lekte voorvocht, het duwen tegen mijn prostaat maakte het er niet beter op. Kreeg papieren handdoekjes, ook om de gel tussen mijn billen weg te halen. Weer schaamte, niet te zuinig.
    Ik ben benieuwd, hoe ervaren andere mensen, man, vrouw, dokter of verpleegkundige, het als de patiënt zichtbaar nat is, alsof er sprake is van opwinding. Terwijl, het overkomt je, je schaamt je ervoor. Graag reacties.

    Reageren
    #2

    Als zorgverlener kijk je hier echt niet van op hoor. Het hoort ook wel deels bij het onderzoek en is er een gevolg van

    Reageren
    #3

    Je hoeft je niet te schamen, elke professionele dokter weet hiervan. Het is een menselijk aspect, het kan eenmaal voorkomen. Om voor jezelf indien je wilt het ongemak wat weg te nemen kan je van te voren even subtiel vertellen hoe je je even voelt, nogmaals niets om voor te schamen. Ook vrouwen worden intiem onderzocht en zie de positieve zijde, soms met een beetje humor kan het voor beide ook een beetje grappig zijn en daar is niets mis mee.

    Reageren
    #4

    Een aantal jaar geleden in de jaren 90 heb ik een inwendig onderzoek laten uitvoeren door een huisarts. Het onderzoek begon met het normale proces van het uittrekken van mijn ondergoed. Vervolgens voerde de huisarts een inwendig onderzoek uit en voelde daarbij. Nadat hij zijn handschoenen had uitgedaan, vroeg hij mij waar ik gevoelig was. Ik mompelde iets en hij merkte op dat het daar wat stug aanvoelde in de vagina. Daarna betastte hij mij met zijn vingers en vroeg of ik daar gevoelig was. Ik duwde zijn handen weg, maar hij ging door. Plotseling vloog de deur open en kwam zijn vrouw binnen. Ik bleef stil liggen en de huisarts bewoog niet. Zijn vrouw sloot de deur weer en ik kon me aankleden. Ik was jong en durfde verder niets te zeggen.

    Vertel me hoe ik kan verbeteren...
    Memo
    

    Een aantal jaar geleden in de jaren 90 heb ik een inwendig onderzoek laten uitvoeren door een huisarts. Het onderzoek begon met het normale proces van het uittrekken van mijn ondergoed. Vervolgens voerde de huisarts een inwendig onderzoek uit en voelde daarbij. Nadat hij zijn handschoenen had uitgedaan, vroeg hij mij waar ik gevoelig was. Ik mompelde iets en hij merkte op dat het daar wat stug aanvoelde in de vagina. Daarna betastte hij mij met zijn vingers en vroeg of ik daar gevoelig was. Ik duwde zijn handen weg, maar hij ging door. Plotseling vloog de deur open en kwam zijn vrouw binnen. Ik bleef stil liggen en de huisarts bewoog niet. Zijn vrouw sloot de deur weer en ik kon me aankleden. Ik was jong en durfde verder niets te zeggen.Heb er een trauma van overgehouden.

    

    

    

    Reageren
    #5

    Staat er dubbel sorry.

    Reageren
    #6

    Toen ik op 18 jarige leeftijd aan de pil ging werd je door de huisarts onderzocht ik moest me helemaal uitkleden hij nam mijn bloeddruk op voelde aan mijn borsten. Daarna werden de steuntjes uitgeklapt waar ik mijn voeten in moest zetten hij pakte een speculum en bracht hem in sperde hem open en keek aandachtig. Toen hij het speculum had verwijderd deed hij handschoenen aan en bracht 2 vingers in , toen dat klaar was ging hij met 1 vinger bij mij vanachteren naar binnen! Toen ik aan mijn moeder vertelde wat hij allemaal gedaan had zei ze je wilt bij de volwassenen horen dan wordt je ook als een volwassene onderzocht.
    Iedere keer als je voor een herhalingsrecept kwam werd je opnieuw onderzocht de ene keer naakt de andere keer alleen van onder naakt dit herhaalde zich tot in de jaren 90

    Reageren
    #7

    Sophie, wat erg!

    Ik ben blij dat ze die inwendige onderzoeken nu niet meer doen als je de pil wilt slikken! Ik heb al moeite met een tampon, brrr...

    Aan de andere kant, nu schrijven ze hem gewoon voor zonder enig onderzoek vooraf en dat kan ten nadele komen van de gezondheid.

    Reageren
    #8

    Mijn gynaecoloog vraagt ook altijd om mij volledig uit te kleden. Op zich heb ik daar geen probleem mee. Maar wel dat de onderzoekstafel in het zicht van de deur staat. Als er iemand binnenkomt bv secretaresse, lig je daar wel open en bloot tentoongesteld.

    Reageren
    #9

    Altijd schaamtevol om een erectie te krijgen tijdens een onderzoek. Toen ik jonger was had ik er ook soms moeite mee tijdens geslachtsonderzoek wanneer de voorhuid gecontroleerd werd. Met te verouderen heb je het 'zaakje' meer onder controle en bljjven erecties bij dergelijke onderzoeken achterwege.

    Reageren
    #10

    Wat een gedoe toch altijd als er iemand uit de kleren moet voor een arts. Kan me voorstellen dat het voor een man vervelend is als hij een erectie krijgt tijdens een onderzoek. Dat zijn de artsen zeker gewend gebeurd wel vaker denk ik je bent heus niet de eerste. Als vrouw moet je vaker intiem onderzocht worden en ik heb daar geen probleem mee heb van alles al meegemaakt helemaal naakt alleen vanonder naakt uitkleden waar de arts of assistente bij was en het doet me niets ik denk maar zo het is voor mijn eigen best wil en ik wil graag gezond blijven. Merk de laatste tijd dat artsen er meer moeite mee hebben dan ik hoor nog wel eens dan moet ik u inwendig onderzoeken vind u dat goed of hebt u bezwaar om u uit te kleden moet er een assistente bij of wilt u later terug komen om u voor te kunnen bereiden. Je doet het voor jezelf en niet voor de arts die dagelijks ik weet niet hoeveel mensen ziet.

    Reageren
    #11

    @Mia

    Dat is niet omdat artsen er moeite mee hebben om iemand naakt te zien.
    Maar omdat het tegenwoordig heel normaal is iemand, die gewoon zn werk probeert te doen, aan te klagen wegens "ongewenste aanrakingen, opmerkingen of intimiteiten".
    Door eerst te vragen of de patiënt instemt zich uit te kleden of aan te laten raken, beschermt de arts of andere zorgverlener zichzelf.
    Persoonlijk ben ik het helemaal met jou eens, je gaat naar de dokter om onderzocht te worden en vind ik het ook idioot dat mijn fysiotherapeut mensen moet vragen of zij het goed vinden dat hij ze aanraakt, alvorens ze te behandelen......als hij op afstand iemand kon masseren of behandelen, werkte hij wel vanuit huis......

    Reageren
    #12

    heb je helemaal gelijk in we worden steeds meer Amerikaans iedereen probeert elkaar aan te klagen je komt toch met een klacht bij een arts en wilt hier zo snel mogelijk van af

    Reageren
    #13

    Mijn ervaring tijdens een medische keuring. Meteen uitkleden tot enkel de slip, waarna de art begon met het wegen en de lengte meten. Daarna een ogentest en op de tafel liggen. Uitvoerig werd alles nagelopen. Bij het luisteren met de stethoscoop werd deze ook in de liezen geplaatst waarbij de slip ver werd weggetrokken. Ook bij het voelde van de lymfe klieren schoof de slip ver weg en was de penis zichtbaar. Vervolgens staan evenwichtsonderzoek en werd de rug bekeken. De onderbroek moest uit voor controle van de ballen. Bij het bekijken van de voorhuid/eikel kreeg ik een beginnende erectie. Deze zakte weg tijdens het wachten. Daarna moest ik omdraaien en mijn billen spreiden. De arts bekeek eerst mijn anus en deed daarna de prostaatcontrole. Zeer snel had ik een volledige erectie. De arts zei er verder niets over.

    Reageren
    #14

    Onlangs bij de huisarts mij uitgekleed onderbroek uitgedaan voor onderzoek van mijn .penis eikel .
    Ik werd onderzocht door vrouwelijke huisarts .ik kreeg geen erectie en was heel ontspannen tijdens het onderzoek .heb het liefst een vrouwelijke arts liever dan mannelijke arts .al een paar keer het zelfde gedaan. Vroeger wel altijd erectie tijdens m.s.t onderzoeken was jong gastje alleen onderbroekje aan houden .met de mijn klas genoten .en clb toestanden niet leuk .koude lokalen en lang wachten op de dokter urine onderzoek met zen allen

    Reageren
    #15

    Paar weken geleden een blaas en prostaatonderzoek gehad. Het begon er al mee dat de de zeer jonge assistente (terwijl ik met mijn benen wijd in de beugels lag) een glijmiddel in mijn piemel moest inspuiten. Blijkbaar was het hiervoor nodig om (gevoeld) een paar minuten lang mijn eikel te ontsmetten. Dit resulteerde tot mijn schaamte in een zeer duidelijk beginnende erectie. Vervolgens kwam de urologe die een camera in de urethra ging invoeren, hiervoor moest de assistent mijn piemel onder de eikel beet houden voor de juiste doorvoer. Weer voelde ik wat bewegen maar niemand zei iets. Onderzoek leverde gelukkig niets kwalijks op. Vervolgens een rubber handschoen aan, glijmiddel erbij en hup in 1 keer in vinger in mijn anus. Ze raakte de prostaat in 1 keer op de meest gevoelige plaats en ik voelde het voorvocht gaan lopen.
    Al met al heb ik diverse momenten van schaamte gehad maar aan de andere kant werd ik er toch ook wel wat opgewonden van.

    Reageren

 Moderator: Peter (huisarts)

Reageer op: Intiem onderzocht worden

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe