Zoeken Vraag het forum

Bang voor verslaving aan Oxazepam

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • SweetDreams

    Hoi,

    Op de zaterdag een week voor de Kerstdagen zo heftig in tranen en bang dat ik Oxazepam voorgeschreven heb gekregen. De eerste nachten er fijn op geslapen en toen ook weer gestopt. Daarna met de feestdagen weer depri buien ik heb een burn-out en een depressie. Toen kreeg i het advies dat ik een ‘spiegel’ moest opbouwen om de Oxazepam goed zijn werk te laten doen en dat langzaam aan weer af te bouwen. Dus ik ben 2 week geleden begonnen met 3 tabletten verspreid over de dag, nu al een aantal dagen 2 tabletten op een dag 1 overdag en 1 voor het slapen gaan wat tot gisternacht hielp om niet wakker te liggen. Alleen voel ik mij aan het einde van de dag heel wazig in mijn hoofd, heb het koud en lichamelijk in de war. Mijn vraag is komt dit door de Oxazepam en hoe kan ik het beste van dit medicijn afkomen zonder gelijk weer zulke heftige buien te krijgen?

    7 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan van de oxazepam zijn. Hoeveel milligram slik je in totaal? En op welke tijden?

    Reageren
    SweetDreams

    10mg nu 2 maalsdaags voor bedtijd rond 22.30 uur en rond 11.00 uur ‘s morgens.

    Reageren
    John (moderator)

    Probeer dan eens ’s morgens en ’s middags een halve (5mg) te nemen en dan ’s avonds gewoon de hele (10mg)

    Reageren
    _87_

    Ik wil me er niet mee bemoeien, toch doe ik het. Inderdaad, probeer in ochtend en in middag een halve, en in avond een hele. Ik slikte ook lange tijd 3 tabletten van 10 mg. Zoals Tandor omschrijft, is de manier hoe ik ook afgebouwd heb.

    Ik heb vervolgens na ik meen één week de tablet van de middag voorzichtig weggelaten. Twee weken later nam ik in ochtend half, in avond een halve. Weer een week later nam ik alleen in de avond een halve. Weer een week later ben ik gestopt. Ook ik had hierbij wel wat ontwenningsverschijnselen. Deze heb ik uitgezeten.

    Reageren
    _87_

    Laat me duidelijk zijn, ik ben geen deskundige. Dit is hoe ik het heb gedaan.

    Reageren
    mia

    ik gebruik s.morgens rond 8 uur en s,avonds om 18 uur 5mg oxazepam maar wil graag stoppen maar ik durf ook eigenlijk niet
    Ben bang voor de afkickverschijnselen.
    wie weet er meer van met deze dosering??

    Reageren
    Catootje

    @mia, benzo’s werken remmend op de aanmaak en zorgen voor tekorten aan diverse voedingsstoffen, waaronder vitamine B, K en D en calcium. Mede door het ontstaan van het melatoninetekort kan het lastig zijn om ermee te stoppen en hoe langer je het gebruikt, hoe moeilijker het zal worden. Zorgen voor volwaardige voeding plus wat voedingssupplementen die de aanmaak van allerlei neurotransmitters helpen te bevorderen kan schelen in de afkickverschijnselen maar ook bij de oorspronkelijke klachten. Ben geen voorstander van melatoninepilletjes omdat je lichaam dat stofje zelf kan aanmaken als je zorgt voor de juiste voedingsstoffen, waaronder tryptofaan.

    Reageren
Reageer op: Bang voor verslaving aan Oxazepam
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.