Zoeken Vraag het forum

10kg bijgekomen ik zoek ende reden?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Rie

    Hoi,

    Ik ben in een jaar tijd 10 kg aangekomen en probeer al 6 jaar af te vallen maar het lukt me niet. Ik eet gezonder en ik sport evenveel dan daarvoor. Ik ben wel wat krachttraining gaan doen maar het zijn zeker geen 10kg spieren. Mijn bloedsuikerspiegel is optimaal want die kan ik monitoren. Mijn cholesterol is uitstekend. Bij een darmcontrole werd er verteld dat ik amper tot geen buikvet heb… en toch zit er 10 kg vocht of vet verdeeld over mijn armen, gezicht, borsten maar vooral benen waarvan ik niet weet hoe ik het kwijt geraak. Ik neem geen pil, heb een normale cyclus, alle bloedwaarden zijn normaal. De endocrinoloog zegt dat hoort bij de leeftijd. Misschien wat meer sporten en minder kcal eten. Maar dat is bullshit. Iemand die zich hierin herkent?

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Gezond eten is een ding…maar of de inname van de calorieën en het soort calorieën dan ook is afgestemd op de behoefte van het lichaam is een ander verhaal. En het kan zelfs zo zijn, dat wanneer je te weinig of toch verkeerd eet je gaat bijkomen ipv afvallen.
    Ik zou eens naar een diëtiste gaan en eens goed naar de voeding laten kijken

    Reageren
    Aliastra

    Hoeveel calorieën heb je nodig per dag, en hoeveel calorieën krijg je binnen ? Dit zijn de eerst vragen die je moet beantwoorden voordat je begint met afvallen. Daar staat en valt het mee

    Reageren
Reageer op: 10kg bijgekomen ik zoek ende reden?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.