Zoeken Vraag het forum

Hoe kan ik best mijn onderbuik trainen?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Jeffrey

    Hey ik ben 1m78 en weeg maar 62 kg ik heb niet veel vet alleen het enige probleem is dat ik precies een vetophoping heb rond mijn navel en dit stoort me erg omdat dit mijn postuur erg ontsiert , nu is mijn vraag hoe kan ik het beste dat gebied trainen en het het gebied onder mijn navel strakker maken?

    ik weet dat eender wat helpt van sport maar zijn er specifieke oefeningen enkel op dit gebied gewicht te verliezen?

    dank je

    6 reacties
    Reageren
    Eduard

    Waar veel mensen zich in vergissen is dat rond de buik vaak veel vet zit, dat dit extra veel opvalt omdat de spieren daar ongetraind en slap zijn. Daardoor hangt het vet er een beetje bij. Door deze spieren te trainen, trekken de spieren onder het vet strak en lijkt de buik al minder dik.

    Buikspieroefeningen kun je overal op internet vinden. Je kunt ze ook zelf bedenken. Als je je buikspieren moet aanspannen, is het al een oefening…

    Buikvet, hoe weinig ook is trouwens gevaarlijk vet voor je gezondheid dus eraf ermee! Succes.

    Reageren
    Ab

    Een voorbeeld van een buikoefening is de volgende:

    Ga op je rug liggen met de handen achter het hoofd. Trek de benen op tot deze een hoek van 90 graden met het lichaam maken en beweeg het bovenlichaam (hoofd en schouders) omhoog en omlaag door de buikspieren aan te spannen. Doe dit 5×10 keer.

    Kijk tijdens deze bewegingen naar een vast punt en concentreer op de buikspieren.

    Een andere oefening is dat je één knie optrekt en dan zo met het bovenlichaam omhoog komt dat de schouder aan de ene kant in de richting van de rechterknie aan de andere kant wijst. Deze oefening herhalen en afwisselen met de andere knie en schouder. Doe dit 5×10 keer.

    Spieren hebben zeker in het begin wanneer ze ongetraind zijn de tijd nodig om te herstellen, neem dus zeker in het begin tussen de sportdagen steeds een dag rust.

    Om een strakke buik te krijgen is om de dag meer dan voldoende. 3 keer is ook genoeg maar duurt het wat langer.

    Als je wat meer in vorm raakt zal de oefening steeds gemakkelijker gaan want de spieren zijn dan beter getraind. Met andere woorden, het begin is het allermoeilijkst, het wordt erna alleen maar gemakkelijker, dus laat je niet ontmoedigen dat het niet gelijk lukt. En als je klaar bent voor het strand, bijf dan wel oefenen want anders krijg je weer een buikje!

    Reageren
    zimonzlot

    Even voor alle duidelijkheid, plaatselijk vet verbranden is niet mogelijk. Als je het vet rondom je buik wil wegtrainen zal je ook aan cardio moeten doen. De buikspieroefeningen zorgen er op hun beurt voor dat de spieren er strak komen uit te zien.

    Wat een leuke oefeningen is, is vanuit ruglig een fietsende beweging met je benen te maken. Houd met je onderrug contact met de ondergrond, dus niet je rug hol trekken. Je zal merken dat de onderste buikspieren veel werk moeten verzetten.

    Hoop dat je er wat aan hebt.

    Gr. Simon

    Reageren
    Quote
Reageer op: Hoe kan ik best mijn onderbuik trainen?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.