- Yves11 november 2016 om 10:04
Hi iedereen,
Ik ben Yves 32 jaar oud. Sinds een aantal maanden kamp ik met vermoeidheid. Afgelopen maandag kreeg ik opeens overal pijn in m’n lijf en spanning in m’n handen en voeten.
Na een aantal dagen thuis is de spanning gezakt maar ik heb constant t geheel dat ik flauw val (vanuit m’n voorhoofd) of dat ik gek wordt zeg maar.
Tevens heb ik ook al jaren last van een soort van angstklachten.
Kan dit een burnout zijn? Ik weet niet hoe ik van dit omkiep gevoel af kom verschrikkelijk.Bedankt alvast.
32 reactiesReagerenJohn (moderator)
11 november 2016 om 11:41Moeilijk om daar zo antwoord op te geven. Angstklachten of een paniekaanval kunnen dit soort klachten wel veroorzaken.
Reageren
Ik zou in ieder geval met de klachten naar de huisarts gaanYves11 november 2016 om 13:58Ik heb 3 weken terug bloed geprikt, en naar de huisarts geweest.
Reageren
Niks gevonden behalve pfeiffer met antistoffen.probleem is dat pfeiffer ook 10 jaar terug geweest kan zijn.
Moet ik dan weer laten prikken? Kan dit een hersen infarct zijn ? Daar denk ik zelf aan.John (moderator)
11 november 2016 om 14:10Opnieuw pfeiffer laten prikken heeft dan geen zin. Maar je vermoeidheidsklachten kunnen wel door Pfeiffer veroorzaakt worden. Daarnaast zullen je angstklachten een rol spelen.
Reageren
Een herseninfarct is het zeker niet.Yves11 november 2016 om 15:01Ok. Ik heb de laatste jaren met regelmaat last gehad van rare klachten die voortkomen uit een soort van chronische hyperventil en paniekstoornis. Kan dit ook een oververmoeidheid klacht zijn want het lijkt me niet dat ik bloedarmoede heb.
Reageren
Wat ik wel ervaar is redelijk wat spierspanning aan m’n onderbenen.
Wat kan ik doen behalve rust nemen?
Dan bedoel ik meer in de natuurgeneeskundige kant ?John (moderator)
11 november 2016 om 15:06Als je chronische hyperventilatie hebt en angststoornis zijn je klachten toch niet zo raar hoor. Ook de vermoeidheid kan daardoor veroorzaakt worden.
Reageren
kijk hier maar eens welke klachten er allemaal kunnen ontstaan door CHV en angst:
http://www.chronischehyperventilatie.nl/index.php?page=symptomenYves12 november 2016 om 08:27Heftig veel klachten inderdaad.
Reageren
ik heb eigenlijk continu het gevoel dat ik Omval, alsof ik in een trance zit of high ben zeg maar. Rare is dat dit niet is als ik pas uit bed kom maar 1 uur erna begint dit.
Wat kan ik daar aan doen?John (moderator)
12 november 2016 om 10:54Het is niet zo raar, dat het pas begint als je een uur wakker bent. Dan begin je namelijk te malen, er spookt dan van alles door je hoofd, je gaat op klachten letten.
Je zou naar een fysiotherapeut kunnen gaan voor ademhalingsoefeningen.
Reageren
Je kunt ook zelf proberen om met oefeningen aan de slag te gaan.
Je kunt oefeningen vinden in de columns over angst:
http://www.dokter.nl/dossiers/angsten/Yves12 november 2016 om 11:05Kan dit ook onbewust zijn?
ReagerenJohn (moderator)
12 november 2016 om 11:44Dat is doorgaans onbewust. Dat is ook juist het probleem, dat is ook het probleem waardoor je er zo weinig controle op hebt.
ReagerenYves12 november 2016 om 14:58Ok ben van nature ook niet angstig of paniekerig zeg maar.
Reageren
Hoe kan je iets controleren dat onbewust gebeurd? Dat is voor mij echt onbegrijpelijk.Yves12 november 2016 om 15:44John (moderator)
12 november 2016 om 16:39Het probleem is juist dat je daar geen controle op en over hebt. daar is dan therapie voor nodig.
Hypericum (ook in Nederland verkrijgbaar ) zou kunnen helpen. Maar je mag het NIET gebruiken als nog andere antidepressiva of antipsychotica gebruikt
ReagerenYves12 november 2016 om 18:05Ik gebruik verder niks anders.
Reageren
Wel ben ik echt bang dat t een hersen infarct of tia kan zijn dat voelt gewoon zo.
Net tijdens het eten kwam hetweer opzetten net of ik omkiep zeg maar echt verschrikkelijk.
Hopelijk heb ik er snel geen last meer van.John (moderator)
12 november 2016 om 19:17Bij een herseninfarct zou je echt wel andere klachten hebben.
Ben je met de klachten ook al bij een psycholoog geweest?
Reageren



