- Natasja17 maart 2017 om 23:18
Ls,
Een tijd geleden ben ik gediagnosticeerd met SND. Binnenkort worden de ‘bolletjes’ van mijn hoornvlies verwijderd. Helaas kan ik zeer weinig infomatie in het Nederlands op het Internet. Is er iemand die ook Salzman Nodulaire Degeneratie heeft en ook de ingreep heeft ondergaan? Graag hoor ik de ervaringen.
Natasja
4 reactiesReagerenMarjan4 november 2017 om 13:56Het klopt inderdaad dat er weinig op te vinden is op internet.
Augustus 2016 heb ik me laten opereren aan m’n rechter oog voor Salzmann, aan dat oog was de aandoening het ergst. De operatie is goed verlopen , zonder infecties of iets dergelijks. Ik kon duidelijk merken dat het zicht veel helderder was, alleen trok de scherpte niet bij. Helaas bleef dit zo en zit ik nog steeds op 40%, net als voor de operatie. Oorzaak: het onregelmatig herstel van het epitheel van het hoornvlies (alsof je door een lachspiegel kijkt). Volgens mijn hoornvlies-specialist heb ik echt pech gehad en komt dit niet vaak voor. Bovendien zou het relatief makkelijk te verhelpen zijn met een vormstabiele lens. Tot op heden is het niemand gelukt om mij een geschikte lens aan te meten (15 lenzen geprobeerd). Ook laseren is geen optie vanwege extreem droge ogen en reeds aanwezige staar. De bedoeling was om het linkeroog 3 maanden later te behandelen, maar je begrijpt dat ik dat niet meer durf.
Groeten Marjan
ReagerenRoland30 november 2017 om 14:36Ik heb deze aandoening nu een jaar of 5. Ik weet dat het vaker voorkomt bij vrouwen dan bij mannen.
Gemiddeld eens per jaar tot 1 1/2 moeten ze bij mij bij het Cwz de plekjes onder plaatselijke verdoving er af schrapen. Je hebt dan een dag of twee last van zand in de ogen gevoel maar het is goed te doen. Ook ik kreeg te horen: vette pech, niets onderliggends.
Vandaag ben ik begonnen met ciclosporine druppels. Dit komt uit de dierengeneeskunde (honden). Dit schijnt het proces te vertragen maar kan daar vooralsnog nog niets over zeggen.
Groetjes,
Roland
Reagerenlou20 januari 2018 om 13:13Hallo na veel prblemen met vooral rechteroog is de diagnose SND in 2012 vastgesteld.
Inmiddels ben ik aan linker oog 1x geopereerd aan Salzmann en 1x aan staar.
Het rechter oog is reeds 3 x geopereerd aan Salazmann. Daar het hoornvlies van rechteroog flink beschadigd is groeit hier de kalk veel sneller aan. Tevens is ook in dit oog Staar maar deze is nog niet rijp genoeg.
Helaas komt het zoals jullie weten steeds weer terug het linker oog in minder mate , maar het rechter oog des te heviger.
Momenteel is besloten om het rechter oog nu niet te opereren maar door het dragen van een medicinale scleralens op sterkte het aangroeien te verminderen. Deze lens is groter dan een contactlens en ligt over het hoornvlies. Deze lens moet je voor slapen gaan verwijderen en er s’ morgens weer indoen.Maar uiteindelijk zal toch ook weer een operatie moeten volgen.groetjes
Reageren
LouClaudia Kuijlenburg5 februari 2026 om 14:29Ik ben gister geopereerd aan beide ogen maar vond het een verschrikkelijk ingreep en de pijn nu ( de volgende dag ) is best nog heftig, vannacht niet geslapen van de pijn. Pijn brandende ogen tranen alles erop en eraan . Als ik dat va te voren had geweten weet ik niet of ik het had laten doen
Reageren


