- snw16 januari 2013 om 15:23
Mijn dochter van 7 heeft sinds haar tweede een pinda allergie.
Omdat wij indertijd nogal geschrokken waren van haar allergische reactie op pinda`s en op aanraden van onze huisarts, hebben wij noten ook altijd vermeden.
Onlangs heeft ze een provocatietest gehad waaruit bleek dat ze nog steeds allergisch is voor pinda`s. Binnenkort zullen er ook nog een aantal open provocatietesten plaatsvinden om te kijken of ze wel of geen noten kan eten.
Haar pinda allergie kwam pas naar voren nadat ze al een aantal keer pindakaas had gegeten. Zou mijn dochter het risico kunnen lopen dat tijdens de test met de noten, geen reactie optreed omdat ze het eerder nooit heeft gegeten en naarmate ze het vaker eet, net als bij de pindakaas alsnog een allergie ontstaat?
Als dat zo is, dan heeft testen toch geen zin?4 reactiesReagerenJoleen16 januari 2013 om 15:40Hai, ik neem aan dat ze eerst gaan testen met de bekende ‘kerfjes’ in de arm? En aan de hand daarvan bepalen waar jullie kindje wel of niet allergisch voor is?
Joleen
Reageren
(superallergisch voor bijna alles 🙁 )Daantje17 januari 2013 om 14:04Ik neem aan dat er op allerhande soorten pinda’s getest gaat worden, dus niet alleen de pinda’s in pindakaas.
ReagerenQuote17 januari 2013 om 14:06Wetenswaardigheden over pinda-allergie:
Reageren
http://www.allergologie.nl/Pinda_allergie.htmsyl26 juni 2013 om 14:09een noot is een noot en een pinda is een peulvrucht en valt niet onder de notenfamilie… zo vertelde mijn arts me.ik heb een notenallergie en kan gewoon pinda’s eten omdat een pinda geen noot is. zou wel voor de zekerheid testen laten. de ene allergie kan de andere aanwakkeren. kijk bv ook uit met appels , die allergie kan weer aangewakkerd worden door de noot en kan weer voortkomen uit bv een hooikoorts allergie
Reageren


