- AB23 mei 2009 om 17:36
Hitte Aanvallen:
Hallo, mijn zus krijgt laatste tijd hitte aanvallen. (sinds een maand) Ze kreeg ze eerst 1 keer in de paar dagen. TOen elke avond . Ze werd heel laat wakker en het raam moest open. En toen kreeg ze ze ook overdag. En nu krijgt ze, ze meerdere keren per dag achter elkaar. Ze was naar de huisdokter geweest en die zei :
dat het misschien suikerziekte is. Ze gaan maandag bloedprikken, en weet het dan pas over een week.
Maar mn zus heeft er suikerspiegel bekeken, bij der vriendin die suikerziekte heeft. En die van mn zus was normaal. Dus het is geen suikerziekte. Weet iemand wat et wel misschien zou zijn. Ik maak me zorgen, en een week wachten is veel. Mvg, AB10 reactiesReagerenJanneke23 mei 2009 om 17:41Opvlieger of opvlieging is de naam voor een verschijnsel dat optreedt bij vrouwen die in de overgang zijn. Plotselinge hitte en transpiratie treden op.
Een opvlieger ontstaat doordat het temperatuurcentrum (of warmtecentrum) in de hersenen ontregeld raakt door onbekende oorzaak. Het centrum heeft onder normale omstandigheden een zekere tolerantiemarge van vier tiende graad waarbinnen temperatuurschommelingen worden toegelaten. Bij vrouwen met opvliegers is die marge versmald, waardoor zij het snel te warm hebben. Het lichaam wil de warmte zo snel mogelijk kwijt en zorgt dat de bloedvaten in de huid zich verwijden en de opvlieger is een feit.
Alternatieve termen zijn, congestie, vapeur, stuwing, flush, hot flush, hot flash.
ReagerenAB23 mei 2009 om 17:47Hallo,
Maar de overgaan is dat niet voor vrouwe rond de 40/50.
Mijn zus is net 20 jaar oud.Mvg,
AB
ReagerenJack23 mei 2009 om 17:48De meest voorkomende oorzaak van opvliegers is de overgang, maar daarvoor is je zusje waarschijnlijk wat jong, temeer daar de huisarts deze optie niet heeft overwogen.
Daarnaast is er echt een waslijst met mogelijkheden, waarvan de meeste onschuldig zijn.
Enkele oorzaken die in eerste instantie nader onderzoek behoeven zijn hyperthyreoïdie, hypofyse aandoeningen, en psychiatrische stoornissen.
Dus een ananlyse van haar hormonen is misschien ook een goed onderzoek.
Verstandig dat jullie naar de huisarts gaan, die kan de symptomen uitvragen en een lichamelijk onderzoekje doen.
ReagerenAB23 mei 2009 om 17:53Maarten23 mei 2009 om 19:08Dan lijkt het er toch eerder op dat het diabetes is…
ReagerenLudo23 mei 2009 om 19:11Gebruikt ze misschien medicijnen? Bijvoorbeeld neusspray’s? Heeft ze andere opvallende symptomen?
ReagerenMarije23 mei 2009 om 19:13Diabetes insipidus (DI) is een aandoening die gekenmerkt wordt door polyurie (veel plassen) en polydipsie (veel drinken, 5 – 15 liter per dag). Het eerste deel van de benaming, diabetes, kan misleidend zijn, deze aandoening heeft niets met suikerziekte of diabetes mellitus te maken. De uitgescheiden urine is daarbij – in tegenstelling tot diabetes mellitus – niet zoet en (wel) sterk verdund. Diabetes insipidus wordt veroorzaakt door het ontbreken van antidiuretisch hormoon (Vassopressine, ADH) (craniale diabetes insipidus) of ongevoeligheid van de nieren voor dat hormoon (nefrogene diabetes insipidus). DI komt veel voor bij patiënten met histiocytose, zelfs na jaren therapie. Bloedonderzoek zal afwijkende bloedspiegels van veel elektrolyten te zien geven. De dorstproef geeft snel uitsluitsel ten aanzien van de diagnose diabetes insipidus.
Behandeling van diabetes insipidus is afhankelijk van de achterliggende oorzaak. Met gemodificeerde vormen van vasopressine kunnen de nieren aangespoord worden om meer water vast te houden, maar de kans bestaat dat er teveel vocht wordt vastgehouden. Soms kan de eigen productie van ADH worden gestimuleerd met carbamazepine of thiazide. Ernstige diabetes insipidus kan hiermee doorgaans niet volledig gecompenseerd worden.
ReagerenAB23 mei 2009 om 19:18Ze gebruikt geen medicijnen op dit moment.
ReagerenAB23 mei 2009 om 19:28Anoniem130 mei 2011 om 12:32Lees ook:
Pre- / Post-Menopauze:
http://www.dokter.nl/forum/Complementaire-geneeswijzen/22558-premenopauze.htmlDe Vrouw In De Menopauze:
http://www.dokter.nl/forum/Senioren/143378-belangrijk-bericht-voor-de-vrouw-in-de-menopauze.htmlIn De Overgang:
http://www.dokter.nl/forum/Senioren/143397-overgang.htmlOvergangsklachten:
http://www.dokter.nl/forum/Spieren-pezen-botten-gewrichten/131722-overgangsklachten.htmlDe Overgang – Middelen & Tips:
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/214451-overgangwat-gebruik-je-voor-middelgraag-tips.htmlVervroegde Overgang:
http://www.dokter.nl/forum/Vagina-baarmoeder-eierstokken/214617-Vervroegde-overgang-wat-te-doen.htmlMenstruatie blijft zomaar weg
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Anticonceptie-abortus/45675-Menstruatie-blijft-zomaar-weg.html


