- M.7 oktober 2016 om 11:41
Hallo,
Ik weet niet zo goed onder welk onderwerp ik het moet plaatsen, maar omdat vermoeidheid mijn vervelendste klacht is op het moment plaats ik het hier.
Ik heb al minstens 10 jaar last van vage klachten(ben nu 22):
– chronisch vermoeid
– duizelig bij opstaan en bij inspanning
– buikklachten (pds)
– veel spierpijnNu zijn een maand geleden al mijn klachten plots erger geworden en kreeg ik ook een blaasontsteking die volgens de kweken nu weg moet zijn, maar ik heb nog steeds klachten daarvan (loze aandrang).
Ik ben bij de huisarts geweest en er zijn een heleboel dingen getest en er was niks afwijkends te vinden.
Dit is er allemaal getest (nu of al een tijd geleden)
– Bezinking
– Hb
– Ht
– MCV
– CRP
– Bloed testen voor coeliakie
– Vitamine D (96 nmol/l)
– Vitamine B12 (305 pmol/l)
– Pfeifer (kwam uit dat ik dat ooit gehad heb)
– parasieten in ontlasting
– schildklier
– verschillende reuma factoren
– fibromyalgie is uitgesloten volgens reumatoloog omdat ik niet (voldoende) reageer op de triggerpointsVerder heb ik last van een angststoornis en ik merk dat stress mijn klachten erger maakt, maar ik ben er van overtuigd dat dat niet de oorzaak kan zijn.
Nu is vooral mijn vraag of deze klachten (vermoeidheid, duizelig, pds, blaasklachten) één gezamenlijke oorzaak kunnen hebben
Verder ben ik benieuwd of er nog dingen zijn die ik zou moeten laten uitzoeken naar aanleiding van mijn verhaal.3 reactiesReagerenJohn (moderator)
7 oktober 2016 om 11:59Lees hier dan eens welke klachten er allemaal door angst kunnen onstaan:
Reageren
http://www.chronischehyperventilatie.nl/index.php?page=symptomenM.7 oktober 2016 om 12:07Daar staan inderdaad veel van mijn klachten tussen. Maar is het logisch dat je die klachten ook hebt als je geen last van de angst hebt?
Reageren
En waarom komt de huisarts dan niet tot deze conclusie?John (moderator)
7 oktober 2016 om 16:55Een angststoornis, angstaanval of paniekaanval, veroorzaakt een ander probleem. Hyperventilatie en als het langer duurt gaat dat over in chronische hyperventlatie (CHV).. deze zorgt vervolgens voormde klachten die je in de link kon zien.
Ofschoon het dus een gevolg van een angststoornis is, kan de CHV vervolgens zelfstandig verder gaan. Deze veroorzaakt dan onrust en angsten, anders dan de oorspronkelijke angst vanwege de klachte die door CHV worden veroorzaakt. Daarom kan het dus zijn dat je de angst niet als zodanig ervaart of herkent maar dan dus wel last hebt van de klachten.Waarom je huisarts niet tot die conclusie komt weet ik natuurlijk ook niet.
Lees eens de columns over angst die ik heb geschreven en ga aan de slag met oefeningen die daar in staan.
Reageren
http://www.dokter.nl/dossiers/angsten



