Zoeken Vraag het forum

Spontaan heel veel vocht in knie… Geen pijn…

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Jssy

    Allereerst bedankt voor het nemen van de tijd om mijn (lange) verhaal te lezen.
    Ik ben radeloos en voel mij net zoals velen in de “steek” gelaten door de medische hulp die mij op dit moment geboden wordt.

    Ik zal het verhaal zo chronologisch mogelijk proberen te verwoorden.

    Bio :
    Leeftijd : 29
    Sport : Recreatief zaalvoetbal
    Werk : Periodiek Wisselend van fysiek werk (bouw) tot Bureau werkzaamheden
    Overbelasting of andere vorm van blessure aan knie : NEE
    Tekenbeet : Nooit iets van gemerkt.

    Maart 2012 :
    3 dagen na een lange vlucht van 12 uur spontaan opgekomen verschrikkelijke (ondraaglijke) pijn in linker knie.
    De pijn was zo heftig dat iedere beweging in het lichaam de pijn van mijn knie door mijn lijf schoot
    Direct naar de huisarts gegaan, inmiddels lichte zwelling in linker knie.
    Arts zei iets van een ontsteking te herkennen en gaf mij diclofenac mee en de pijn en zwelling waren na c.a 3 dagen weg.

    Juni 2012 :
    Zwelling in linker knie komt spontaan langzaam op (zonder pijn), na c.a. 5 dagen zit de knie zo vol met vocht dat deze niet meer te buigen is.
    Huisarts denkt scheur meniscus en stuurt mij met spoed door naar orthopeed.
    Orthopeed voert direct een punctie uit en ziet dat de vocht in mijn knie troebel (geel) is en zegt dat dit geen meniscus probleem is maar eerder duidt op Jicht. Orthopeed ontlast knie door er c.a. 300! ml vocht uit te laten lopen en er een ontstekingsremmer (naam is mij niet verteld) in te injecteren.
    Orthopeed verwijst mij met spoed door naar reumatoloog en laat mij bloed prikken en stuurt vocht op voor onderzoek.

    3 dagen later vocht 100% verdwenen uit linker knie (geen pijn in knie)

    5 dagen na bezoek orthopeed kan ik terecht bij de reumatoloog. Deze onderzoekt op uitwendige reuma symptomen maar kan niets vinden.
    Reumatoloog concludeert na inspectie van bloedonderzoek (uitgevoerd door orthopeed) dat er een verhoogt reumafactor (21-22) in mijn bloed zit en dat ik dus geen Jicht maar reuma-arthritis “zou moeten hebben”. Er wordt nog een ronde bloedonderzoek opgevraagd en een week later moet ik terug komen bij de reumatoloog om deze onderzoeken te evalueren.

    Een week later opnieuw bij reumatoloog geen andere symptomen dan reuma. Reumafactor c.a. 21-22.
    Ik krijg een kuur van 4 weken diclofenac (2x 75mg) mee naar huis tezamen met omeprazol (maagbeschermer). Er wordt nogmaals bloed afgenomen met aanvullende onderzoeken. Ook wordt er een afspraak ingepland voor een maand later. (wegens vakantie reumatoloog)

    1 week later, inmiddels is linker knie is weer zo erg opgezwollen met vocht dat ik deze niet kan buigen (geen pijn). Ik kan met spoed terecht bij een plaatsvervangende reumatoloog. Bij aankomst evalueert deze mijn dossier en verteld dat mijn reumafactor niet zo spannend is maar dat er uit het laatste bloedonderzoek naar voren komt dat er antistoffen van lyme in mijn bloed zit. Deze reumatoloog doet ook een punctie om de druk uit mijn knie te halen. Ook hij spuit een ontstekingsremmer in mijn knie (anders dan orthopeed naam is mij niet verteld). Vervolgens “denkt hij met zekerheid de diagnose te kunnen stellen van Lyme” en ik wordt met een antibiotica kuur (doxycycline 2x 100mg p/d) van 4 weken naar huis gestuurd. Op de vraag of ik de diclofenac moet blijven stellen krijg ik een onzeker antwoord zijnde “doe maar nog 2 weken”.

    3 dagen na de start van de kuur neemt zwelling voor 90% af. ( maar of dit dankzij de ingespoten ontsteking remmer of de doxy of de diclo is, is onduidelijk )

    1 week na de start van de kuur ( knie stabiel ) start ik opnieuw met fysieke werkzaamheden waarbij ik regelmatig op mijn knieën zit. Deze werkzaamheden duren c.a. 10 dagen. Na ongeveer 8 dagen begint de zwelling langzaam opnieuw op te komen. (komt dit door de werkzaamheden?) Tevens treedt er lichte zwelling op in rechter knie. 1 avond pijn in rechterknie net boven knieschijf.
    Nog steeds geen pijn in linker knie.

    3 dagen na de werkzaamheden is linkerknie opnieuw zo vol met vocht dat deze niet meer kan buigen. (geen pijn)
    Opnieuw spoed bezoek bij reumatoloog. Deze geeft aan de doxycycline kuur af te maken en volgende week terug te komen om dan verder te evalueren. Wanneer deze kuur niet aansluit dan een 2 weken durende kuur aan het infuus (niet verteld hoe deze kuur heet (Ceftriaxon??)). Of dit 2 weken durende opname is heeft reumatoloog geen antwoord op. Of dit thuis kan ook geen antwoord. (??)
    Zwelling in rechterknie wordt door de reumatoloog beschouwd als overbelasting vanwege het niet goed kunnen gebruiken van linkerknie. (conclusie : zal wel een slijmbeursontsteking rechterknie zijn)
    Ik wordt naar huis gestuurd met de opdracht rust houden en kuur afmaken.

    Op de vraag of ik doorverwezen kan worden naar een internist krijg ik als antwoord dat dit niet nodig is want deze zal dezelfde diagnose stellen.

    Nu zit op de bank met een dikke knie die stijf wordt. Ik ben vandaag ook gestopt met de diclofenac omdat ik zo min mogelijk rotzooi in mijn lichaam wil stoppen. Ik heb geen pijn, koorts, hoofdpijn of wat dan ook, alleen een onbruikbare knie. Zwelling in mijn rechterknie nog steeds lichtjes.

    Nu zit ik te overwegen om zo snel mogelijk naar keulen te rijden voor een bloedonderzoek om zekerheid van lyme te kunnen krijgen om zo verder te gaan “behandelen”.
    Of de test in augsburg uit te laten voeren?

    Ik ben zeer benieuwd naar jullie mening/adviezen/reacties.

    Alvast bedankt voor enig reactie.

    34 reacties
    Reageren
    Lana

    Hallo Jssy, ik heb je hele verhaal gelezen en wil ondanks dat ik geen dokter ben toch even reageren. Kan het niet zijn dat het aan je meniscus ligt? Je doet welliswaar recreatief aan zaalvoetbal maar je doet (of deed) ook werk waar je op je knieën hebt gesteund. Ik denk dat je toch een soort van overbelasting hebt opgelopen. Hebben de artsen niet geadviseerd te stoppen met het fysieke (knie)werk in de bouw? Ik zou als ik jou was echt een paar maanden volledige rust nemen. Ik hoop ontzettend dat er iemand gaat reageren die iets soortgelijks heeft (ervaren) en die jou na al je medische bezoeken echt verder kan helpen. Gelukkig voor mij heb ik alleen een spontane vochtcyste op mijn knie die ik over twee weken operatief laat verwijderen. Ik hoop dat ik er dan van af ben.

    Sterkte, Lana

    Reageren
    Jssy

    Hi Lana,

    Bedankt voor je reactie.
    De orthopeed zei direct dat het geen meniscus probleem kon zijn omdat het vocht troebel was. Er is alleen een röntgenfoto gemaakt geen MRI.
    Ze hebben in de eerste instantie geen rust advies meegegeven nu na ruim 6 weken wel. Ik heb 1 week (geleden) “rustig” aan fysiek werk verricht waarna ook direct de vocht weer op kwam zetten dus het kan verband hebben maar hoeft niet perse (de woorden van de reumatoloog)
    Ik ben op dit moment erg radeloos omdat ik niet zo goed weet wat ik moet doen en ik ook het voel heb dat de artsen niet zo goed weten wat ze er mee aan moeten.

    Ik denk dat ik nog maar even moet afwachten.

    Reageren
    Lana

    Hai, houd je ons op de hoogte?
    Groetjes

    Reageren
    Patrick

    Hey,

    Hetzelfde geval bij mij, alleen doet mijn knie wel pijn als ze vol vocht zit. Ik sukkel hier al twee jaar mee, ben ook al twee maal geopereerd. Echter zonder resultaat. De knie blijft maar zwellen, ik denk dat er gedurende deze twee jaar wel een emmer geel vocht uit mijn knie is gehaald! In de knieholte verschijnt iedere keer als de knie weer eens dik wordt, een bol (bakers cyste) en die druk is wel pijnlijk. ook is de druk van het vocht in de knie en daar rond, ook alles behalve aangenaam. Heb het idee dat reumatoloog en specialist en huisarts niet meer weten wat te doen! Ik heb nu volgende week een afspraak in het gasthuisberg te Leuven, met de reumaspecialisten daar. De week nadien een afspraak met een nieuw specialist – professor. We zien wel hoe het evolueert, ik begrijp goed wat je doormaakt.

    mvg
    Patrick

    Reageren
    Fred

    Hoi Jssy

    Sinds begin maart heb ik hetzelfde probleem. Van de en op de andere dag werd mijn knie stijf en gezwollen. Naar de huisarts geweest en er was geen direct aanwijsbare oorzaak. Been omhoog en Naproxen was het advies en 1 week later nog maar eens terug komen.
    De week daarna nogmaals bij de huisarts geweest (vervanger) en deze dacht aan een gescheurde meniscus.
    1 dag later een MRI laten maken van mijn knie. Werk bij een medisch bedrijf en ben daar vrijwilliger. Toevallig zocht men een vrijwilliger voor een knie-MRi.
    Diagnose (door medici op mijn werk) na de MRi : 100% gescheurde meniscus.
    1 week later met de beelden naar de orthopeed en inderdaad; gescheurde meniscus.
    5 april geholpen door een andere orthopeed dan degene die de diagnose had gesteld en tijdens de kijkoperatie werd er GEEN gescheurde meniscus aangetroffen.
    Wel 1 of meerdere ontstekingen aan het knie kapsel. Er is toen een biopsie genomen.
    Meteen na de operatie is er heel veel vocht uit mijn knie gelekt.
    Gelukkig maar dacht ik dan is dat er al vast uit.
    3 dagen later het drukverband verwijderd en mijn knie was nog dikker als voor de operatie.
    Ook weer ontstekingsremmers mee gekregen.

    2 weken later met mijn MRI-beelden op controle voor de uitslag van de biopsie. Helaas was degene die de operatie had gedaan ziek en kreeg ik de 3e orthopeed. De biopsie toonde aan dat ik geen auto immuun ziekte had zoals bv reuma maar waar de ontsteking vandaan kwam wist men niet. Het was een ontsteking aan het kniekapsel die weer met rust moet verdwijnen. De CD van de MRi hoefde de arts niet te zien.
    Ik moest over 3 weken maar weer een nieuwe afspraak maken met mijn eigen orthopeed.
    Omdat het vocht maar niet minder werd ben ik terug gegaan naar mijn huisarts.
    Die zei dat het herstel veel te lang duurt en dat ik minimaal 200ml vcocht in mijn knie heb zitten.
    Hij heeft daarop contact gehad met het ziekenhuis en daar vertelde men dat de ontsteking is verergerd doordat de knie open is geweest.
    Intussen kan ik mijn knie nog steeds erg moeilijk buigen. Volledig strekken gaat ook niet vanwege het vocht. Ik loop er nu al 2 maanden mee en wordt er moedeloos van.
    Ik ben op dit forum terecht gekomen omdat ik graag het vocht uit mijn knie wil laten verwijderen. Slik veel medicijnen (maagbeschermers, ontstekingsremmers en paracetamol) maar het gaat niet echt vooruit.

    Reageren
    John (moderator)

    Beste Fred,
    Dat is dus een heel vervelende complicatie t.g.v. een kijkoperatie. Komt helaas vaker voor.
    In je verhaal zijn wel enkele zaken die nogal vreemd zijn.
    1. Beoordeling MRI – gescheurde meniscus
    2. Consult Orthopeed met MRI – gescheurde meniscus.
    3. Kijkoperatie en dan geen gescheurde meniscus.

    Doorgaans is met de MRI heel duidelijk te zien of er sprake is van een gescheurde meniscus.
    Het lijkt erop dat de kijkoperatie niet helemaal correct is verlopen.

    De klachten die je nu hebt kunnen dus een combi zijn.
    Enerzijds een ontsteking cq infectie door de operatie maar anderzijds ook omdat er nog steeds een gescheurde meniscus in je knie zit.

    Een mogelijk oplossing is dus een nieuwe MRI en een nieuwe orthopeed in een ander ziekenhuis.

    Welke medicijnen heb je gekregen? Ik neem aan Omeprazol of Pantropazol, Diclofenac 75 en de Paracetamol 3000 mg per dag?

    Reageren
    fred

    Hoi tandor

    Op 7 mei heb ik weer een afspraak met de orthopeed die me geholpen heeft. In het ziekenhuis zijn geen extra foto’s gemaakt. Ik moet komende keer ook mijn enige mri mee nemen. Ik vind het ook een vreemd verhaal hoe ik mijn meniscus kan scheuren zonder dat dit pijn heeft gedaan. Ik heb niks vreemds gedaan of iets verdraaid. Mogelijk krijg ik dan meer duidelijkheid. Tot die tijd doe ik het met naproxen (2x daags 500 mgr), 40mgr omeprzaol en 2x daags 1000 mgr paracetamol

    Reageren
    John (moderator)

    Beste Fred,
    Je meniscus kan dus kapot gaan zonder dat je daar in eerste instantie veel van merkt. Ben benieuwd hoe het zal aflopen bij de orthopeed.
    Hoe me a.u.b. op de hoogte.

    Succes
    Tandor

    Reageren
    Jay

    Hoi,

    De zelfde klachten heb ik ook!! Precies hetzelfde.. Het lijkt alsof geen arts weet wat er gedaan moet worden.

    Is je knie al beter geworden?

    Reageren
    maaike

    Hier hetzelfde verhaal. ondertussen 4 keer aan mijn meniscus geopereerd. Eerste keer kwam door een sliding, de andere 3 keren waren spontaan. De 5de keer ben ik weer gegaan alle foto’s gemaakt maar troffen niets aan. Orthopeed wist het niet meer en zei dat ik over een paar jaar dan maar een kunstknie moest krijgen, lekker makkelijk. Reumatholoog ook niets uitgekomen en uiteindelijk in nijmegen beland. Ook daar kwam niets uit de foto’s, of ik maar 2 keer per week naar Nijmegen wilde komen om er door een sportarts naar te laten kijken. Dit was onmogelijk gezien mijn werk en de afstand. In mijn eigen woonplaats weer naar een fysio geweest en die vertelde net zoals in Nijmegen dat ik geen kracht in mijn bovenbenen heb. (ik sport 2 keer per week en doe dagelijks oefeningen om mijn bovenbenen te trainen). Ik ben ook ten einde raad, zit nu weer thuis met een dikke knie en hopelijk krijg ik ooit het het antwoord.

    Reageren
    Anoniem

    Hallo Patrick, hoe is het verder verlopen in Gasthuisberg met je knie? Ik zit er dergelijk geval en ben op zoek naar nuttige info.

    Reageren
    Anoniem

    Ik kan mezelf perfect vinden in jouw verhaal,
    ik maak namelijk net hetzelfde mee als jij,
    na vele testen is de diagnose gesteld, reuma
    ik ben 26 jaar.
    om de week zit men knie vol vocht, vocht trekke en kortisone gebeurd dus wekelijks,
    het enige wat ik nu kan doen is hopen en afwachten tot de medicatie aanslaat,
    sporten wat ik al heel men leven op haag niveau gedaan heb is uit den boze

    Reageren
    Anoniem

    Ik herken veel van jullie verhalen.
    Ikzelf loop ook al jaren met telkens een dikke knie, soms is het zo erg dat autorijden en lopen niet mogelijk zijn.

    Door 3 verschillende orthopeten geholpen.
    De ene stuurde me naar fysio met warmtetechniek, dit hielp heel even echter na een paar maanden weer dezelfde problemen.

    De tweede zag dat ik beenlengteverschil had, ik heb inlegzooltjes gekregen die ook weer een paar weken een positief effect hadden.

    Echter met zwemmen en tegen een bal schoppen bleef ik het gevoel houden dat mijn knie eruit zou schieten met wederom maanden een dikke knie 🙁

    De dokter stuurde me naar een 3e orthopeed om te te controlen op reuma, deze zij echter dat dit onmogelijk was aangezien reuma niet op 1 knie kan voorkomen en verder nergens.

    Er is een MRI gemaakt en een scheur in de meniscus ontdekt, bij de kijkoperatie bleek de meniscus echter geen problemen te hebben !?!?
    Wel bleek dat ik geen voorste kruisbanden meer had, deze waren waarschijnlijk jaren geleden gescheurd en dat verschrompelen ze in je knie totdat ze compleet weg zijn.

    Nu 3 maanden fysio om me voor te bereiden op een kruisband-reconstructie, ik dacht dat ik ooit veel pijn had echter de oefeningen om door te strekken terwijl het niet kan is gruwelijk, je buigt je knie zover je kunt en dan met je andere voet doordrukken totdat je het bijna zwart ziet worden, echter alles voor het goede doel maar verschrikkelijk is het wel en dit is pas het begin 🙁

    Kortom laat eens checken of je een voorste kruisband hebt, bij mij eeft het bijna 10 jaar geduurd voordat ze er achter waren 🙁

    Reageren
Reageer op: Spontaan heel veel vocht in knie… Geen pijn…
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Vocht in je knie? Hier kan dat door komen
3 min leestijd

Vocht in je knie? Hier kan dat door komen

3 min leestijd

Krakende knieën: mogelijke oorzaken

2 min leestijd

Krakende knieën, kan het kwaad?

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.