- Selina22 juni 2009 om 17:18
vannacht werd ik om half 5 wakker, erge rugpijn had ik! En m’n middenrif, tenminste onder de ribben, doet ook pijn. Ik heb 2 paracetamollen genomen en daarna kon ik nog wel weer slapen.
Vanmorgen weinig last, en vanmiddag kwam het opeens weer! Nu is het alweer zo erg. Het voelt weeeg/weeig? Heel erg vervelend. De rugpijn is ook ter hoogte van het middenrif. Het maakt niet uit hoe ik lig/zit/sta, het blijft zeer doen.
Iemand een idee wat dat is? Ik heb geen gekke bewegingen gemaakt of iets dergelijks. Onder de warme douche voelde het wel iets minder gevoelig.
Gr. Selina
11 reactiesReagerenLucienne22 juni 2009 om 18:01Dit lijkt op een koliekpijn. Dat is een pijn zoals je die beschrijft. Een koliekpijn wordt veroorzaakt door een verstopping van een holle buis in je lichaam.
De locatie die je beschrijft is waarschijnlijk de nierloge waar de nier ligt.
Het lijkt er dus op dat je een niersteen hebt die de afvoer van de nier naar de blaas blokkeert.
Let wel, dit is een gedachte, een echte diagnose kan aleen door een arts gedaan worden die lichamelijk onderzoek kan doen.
Het is het meest verstandige om naar de spoedeisende hulp te gaan, of de huisarts te bellen.
Reagerenbrenda A22 juni 2009 om 20:35Janine22 juni 2009 om 23:42Koliekpijn is hevige pijn die ontstaat ten gevolge van een verkramping. Deze pijn is sterk aanwezig op de voorgrond en kan niet genegeerd worden. Het is pijn waarvan men ook ’s nachts wakker wordt. Koliekpijn is een slecht te lokaliseren pijn die gepaard gaat met bewegingsdrang, misselijkheid en braken.
De kramp treedt op in holle organen, zoals de darmen, de galwegen of de urinewegen.
Darm: Königkrampen
Galblaas: galsteen
Urinewegen: niersteenSymptomen van koliek zijn kortdurige hevige krampachtige pijn met een weerkerend karakter. Soms gepaard gaand met braken of diarree, afhankelijk van de oorsprong van de verkramping.
Koliek bij dieren is te zien wanneer het dier met opgetrokken buik en gekromde rug staat.
De behandeling is afhankelijk van het onderliggende lijden. Nierstenen worden soms conservatief en soms door middel van vergruizing behandeld. Verstopping van de galgang (ductus choledochus) door een galsteen wordt meestal opgelost door verwijdering van de steen tijdens een Endoscopische retrograde cholangiopancreatografie (ERCP). Darmkrampen kunnen wijzen op een mechanisch probleem: ileus, het stoppen van de darmpassage door verschillende oorzaken. Pijnstillers worden alleen gegeven als de oorzaak bekend is en chirurgisch ingrijpen niet nodig is.
ReagerenSelina10 juli 2009 om 05:26Ik heb het vannacht alweer gehad, of vanaf gisteravond 7 uur al.. echt best veel pijn dus ik ga zo even langs de dokter.
ReagerenSelina10 juli 2009 om 08:13hij denkt dat het galstenen zijn, 28 juli heb ik een echo. Ben benieuwd. Gelukkig wel medicijnen voor de pijn mee gekregen.
ReagerenAnoniem13 maart 2011 om 16:27Lees ook:
galstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/58661-galstenen.htmlPijn rug, galstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Pijn/109175-galstenen.htmlGalstenen of maagzweer?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/195859-galstenen-of-toch-maagzweer.htmlgalstenen, galblaas verwijderd, zelfde symptomen
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/242850-galstenen.htmlErvaring met operatie galstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Nieren-blaas-urine/126951-Galstenen.htmlOperatie galstenen, ervaringen?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/54115-Galstenen.htmlgalstenen zonder galblaas?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/59646-galstenen-zonder-galblaas-reacties-welkom.htmlOntsteking gal en galstenen
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/210372-Onsteking-gal-en-galstenen.htmlGalstenen en koliek pijn aanvallen
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/59829-Galstenen-en-koliek-pijn-aanvallen.htmlmisselijkheid, overgeven, galstenen
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/241927-galstenen.htmlgalstenen verwijderen?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/58628-gal/galstenen.htmlZeurende pijn onder de rechter ribben, galstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/58661-galstenen/Page-1.htmlcholedochuscyste
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/33511-choledochuscyste.htmlontstoken lever
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/54803-ontstoken-lever.htmlgalstenen?
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/27653-galstenen.htmlwitte ontlasting
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/54104-witte-ontlasting.htmlgalstenen, galkoliek
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/55618-galkoliek.htmlNa galblaasverwijdering weer stenen?
http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/58356-Na-galblaasverwijdering-weer-stenen.htmlMeer vragen over galstenen
Reageren
http://www.dokter.nl/search_gcse/?q=FORID%3A11&cx=partner-pub-8575168267605921%3Aeak94u-kmbq&ie=UTF-8&q=galstenen&sa=Zoeken#1284Anoniem4 juli 2014 om 11:48ik heb hetzelfde probleem, alleen ben ik wel zeker dat ik geen nierstenen heb, want heb onlangs nog verschillende echo’s, MR-scans,… gedaan. Het enige vreemde dat ik had waren kisten in de lever, maar de dokters en maag,darm/lever specialist zei dat ik me er geen zorgen om hoef te maken. Maar ik ben zo gefrustreerd, ik wil graag weten wat het is. ik heb het al sinds mijn 8 en het is niet dagelijks maar zo soms komt dat ineens terug op en meestal duurt het ook maar één dag bij mij, maar nu is het al ongeveer 3 dagen. Ik hoop dat jullie meer weten en anders zal ik weer verschillende onderzoeken moeten doen ;s
ReagerenLoess17 mei 2017 om 07:37Ik ben 51 jaar en sinds langere tijd al veel last van pijn onder het borstbeen wat naar achter naar de rug trekt..ik vergelijk het altijd met een bh bandje wat ze pachter op mijn rug heel hard aantrekken. Ik ben hiervoor al naar de huisarts geweest en hartfilmpje en longfoto laten maken ook is mijn bloeddruk prima.Omdat ik in de overgang zit en pedicure ben worden al deze hier omgegooid.Voor mijn houding heb ik al bij een Caesar therapeut gelopen maar dit was maar even afdoende.Een warme kruik helpt tussen mijn behandelingen door en rust ook wel iets maar loop iedere dag met pijn. De huisarts stelde voor om paracetamol te slikken.Wie kan mij verder helpen want via mijn huisarts kom ik geen steek verder.
ReagerenJohn (moderator)
17 mei 2017 om 11:51voor mijn houding heb ik al bij een Caesar therapeut gelopen maar dit was maar even afdoende. Â Dat geeft dan wel aan dat het dus met je houding te maken heeft. Â Daar zul je dan dus voortdurend op moeten blijven letten
ReagerenHier nog een28 juni 2017 om 11:05Ik heb het ook. Bij mij waren het ademhalingsklachten en een kleine hernia door mijn houding en stress. Ga alsjeblieft naar een andere huisarts want gewoon paracetamol slikken is onzin.
Reagerenmaat9 juli 2018 om 08:34Magnesium tabletten helpen ook.
Reageren


