- Anoniem4 juni 2014 om 04:07
Hallo,
Sinds 4 jaar heb ik een verstoord dag-nacht ritme. Dit is ontstaan doordat ik ben gestopt met mijn studie (verschillende studies gehad) en geen vast ritme had. Ik had wel werk, maar dit was te verwaarlozen. Ik ben er eigenlijk recentelijk pas naar de huisarts voor geweest, omdat ik dacht dat zodra ik weer een vast ritme zou krijgen het wel recht zou trekken…. Not.
Ik citeer uit mijn doorverwijzing naar een slaapkliniek:
“Patiënt heeft sinds 4 jaar last van een verstoord dag-nachtritme. Gaat vaak pas rond 7.00 uur in de ochtend slapen en slaapt dan de hele ochtend door. Vorig jaar stage moeten lopen, ging moeizaam, was toen ook helemaal kapot. Moet binnenkort weer gaan stage lopen als doktersassistent. Weet niet hoe hij dat moet gaan doen. Zelf al geprobeerd om ritme weer te veranderen, gaat bijna niet. Vervalt toch weer snel naar oude ritme.”
Ik had maar 1 dag in de week school, omdat ik daarvoor een full-time studie had en het niet kon volhouden. In de ochtend was ik zo vermoeid, dat als ik thuis kwam, meteen naar bed ben gegaan en de volgende dag pas weer opstond om naar school te gaan. Ik sliep dus ook tussen de 10 en 14 uur per dag (Dit komt mede door vermoeidheid van een ziekte die ik heb). Totdat ik stage ging lopen. Ik had enorm veel moeite om mijn bed uit te komen. In de ochtend om 7 uur opstaan, kwart voor 8 op stage tot 5 uur. half 6 thuis.. Eten, en daarna weer naar bed om vervolgens de volgende dag weer om 7 uur op te staan. En zelfs tijdens mijn stage was ik vermoeid. Vermoeide ogen, gapen, aandacht er moeilijk bij kunnen houden.
Ik ga morgen beginnen aan een stage van 32 uur per week. (vorige stage was 16 uur per week). Mijn dag-nachtritme heb ik zelf niet meer in de hand (kan het niet terugdraaien). Ik wil niet in een sleur belanden dat ik alleen maar stage heb, eet en dan weer ga slapen. Dan heb ik geen sociaal leven meer, kan ik geen dingen meer voor mezelf doen e.d.
Ik zit hier best wel over in. Ik ben enorm bang dat ik deze stage niet vol ga houden (al helemaal omdat dit een intensievere stage zal worden).
Heeft iemand van jullie tips om het vol te kunnen houden? Praten met mijn leerbedrijf zal moeilijk gaan; een stageplek vinden voor een Doktersassistent is enorm moeilijk, en kan het niet veroorloven deze plek te verliezen. Dan zal ik mijn hele opleiding overnieuw moeten doen.
Bedankt alvast.
1 reactieReagerenJohn (moderator)
4 juni 2014 om 10:11Heb je bovenstaande slaaptest al eens ingevuld? Zo niet doe dat dan eens. De test wordt beoordeeld door het Nederlands Slaapinstituut. Wie niet waagt die niet wint.
Reageren



