- Anoniem12 februari 2015 om 10:58
[b]tl;dr[/b]: Sta om 6u30 op, ben rond 18u pas weer thuis van stage gevolgd met 1 á 2 uren intensief sporten (krachttraining). Desondanks is mijn lichaam niet moe genoeg om vroeg te kunnen slapen (zeg maar voor 12 uur ’s nachts). Iemand enig idee wat dit zou kunnen zijn?
Volledige verhaal/uitleg:
Sinds mijn middelbare schooltijd heb ik al last van een slecht slaapritme.
In mijn examenjaar (nu bijna 4 jaar geleden) veranderde de roosters, de ene dag begon ik wat later als de andere. Hier begon ik al een verkeerd ritme te creëren. Ondanks dat sliep ik nog wel ruim 7 uur per nacht (leeftijd 15-16).Eenmaal op mijn vervolgopleiding werd het als maar erger, ik woon dichtbij school en kan zowel met de auto als de scooter heen dus stond altijd op de laatste seconde op om nog een beetje slaap te kunnen krijgen.
Het eerste jaar was nog te doen, 6 á 7 uur per nacht. Eenmaal in het derde (examenjaar) kwamen er roosters met zo enorm veel vrije tijd dat ik 4 dagen weekend had, 1 dag pas om 12u begon en 2 dagen dan wel om 8u30. Omdat ik zowel van het sporten als gamen ben ging ik op deze dagen de nacht door met vrienden, gemiddeld zou het een uurtje of 5 zijn geweest waarna ik vervolgens tot ’s middags 15-16 uur sliep.
Omdat ik dat sowieso 4 dagen per week kon doen kwam de gewenning er enorm in, en als ik om 4-5 uur ging slapen en ik moest om 12 uur naar school had ik alsnog redelijk veel slaap.
Op de twee dagen dat ik om 8u30 moest beginnen sliep ik dan ’s nachts pas rond een uurtje of 4, dus een krappe 4 uur slaap die 2 nachten. Gelukkig waren mijn dagen maar tot een uurtje of 2-3 ’s middags en sliep ik ’s middags nog 2-3 uurtjes bij om vervolgens weer 4 dagen vrij te hebben…Nu ik in mijn laatste half jaar en tevens afstudeerstage zit en dus wel weer structuur heb in mijn dagen kan ik alsnog NOOIT op tijd in slaap vallen.
Ik sta momenteel op om 6u30 en heb stage van 8u00 tot 17u00 en dan ben ik rond 17u45 weer thuis. Een ruime 11 uur uit en thuis. Vervolgens ga ik eten, een 30-60 minuten rust gevolgd met 1 á 2 uur sport (fitness/krachttraining).Dan ben ik vrijwel de hele dag actief bezig geweest en zou je denken dat mijn lichaam rust nodig heeft, toch niet.. Ik val alsnog pas rond een uurtje of 1-half 2 in slaap en krijg dus maar net 4 á 5 uur slaap per nacht.
Aangezien ik wel van een potje gamen houd ben ik zelfs een week lang om 10 uur gestopt en gelijk naar bed, vervolgens lig ik 3-4 uur wakker voordat ik in slaap val. Ik heb geen idee wat ik er mee aan moet
9 reactiesReagerenJohn (moderator)
12 februari 2015 om 14:47De ene mens heeft minder slaap nodig dan de andere. Dat is een gegeven.
Maar er is wel een ander opvallend ding dat voor de nodige problemen kan zorgen:
Reageren
[quote]Aangezien ik wel van een potje gamen houd ben ik zelfs een week lang om 10 uur gestopt en gelijk naar bed, vervolgens lig ik 3-4 uur wakker voordat ik in slaap val. [/quote] Dit is natuurlijk funest voor een goede slaap ! Je zou 2 uur voordat je gaat slapen geen gebruik moeten maken van schermen/schermpjes. Die zorgen namelijk voor een hoge hersenactiviteit. En in vele gevallen voor problemen om in slaap te vallen.Anoniem12 februari 2015 om 16:03John (moderator)
12 februari 2015 om 20:06Dat had ik dus verkeerd begrepen.
Je slaapritme aanpassen gaat in de regel wel een tijdje duren. De vraag is waarom je niet in slaap valt. Is dat omdat je niet moe bent of is dat omdat je teveel aan het nadenken bent over bepaalde dingen?
ReagerenAnoniem13 februari 2015 om 11:03Ik ben simpelweg gewoon niet moe na een hele dag werk/stage + intensief sporten. Iets wat ik niet kan begrijpen maar wel enorm mee zit want uiteindelijk komt de klap vaak in het weekend waarin ik vervolgens meer slaap dan van mijn vrije tijd kan genieten.
ReagerenJohn (moderator)
13 februari 2015 om 16:54Gebruik je supplementen i.v.m. sporten?
Reageren
Gebruik je regelmatig energy drank?
Gebruik je alcohol of drugs?
Gebruik je medicijnen?
Heb je nog andere aandoeningen/ziekten?Anoniem14 februari 2015 om 18:12Gebruik Creatine en Proteïne (eiwitshakes) // maar ook voor het gebruiken van deze supplementen had ik al last van slaapproblemen, ze zijn er niet door verergerd.
Energy drank vind ik niet te drinken, nooit gedronken (drink daarnaast ook geen koffie)
Reageren
Alcohol heel af en toe, misschien 1-2x in de maand een avondje stappen. Drugs nog nooit geprobeerd, heb ook geen medicatie en voor zo ver ik weet ben ik verder gezond 🙂John (moderator)
14 februari 2015 om 21:30Hoeveel dagen van de week sport je?
Reageren
En tot hoe laat sport je?Anoniem16 februari 2015 om 07:18Ma, di, wo, do en vrijdag avond.
Reageren
Tussen half 8 en half 10, 1 á 2 uur per keerJohn (moderator)
16 februari 2015 om 12:20Dat zou ook een reden kunnen zijn voor je inslaap probleem.
Reageren
Het is bekend dat intensieve lichamelijke inspanning kort voor het slapen gaan te veel activiteit in je lichaam en je hersenen veroorzaakt, waardoor slaapproblemen kunnen ontstaan.
Dagelijks sporten is niet verkeerd, maar ik zou toch een stapje terug doen en er in ieder geval eerder mee stoppen.


