Zoeken Vraag het forum

Na epidurale injectie nog meer pijn dan voorheen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Bambi

    Goedenavond allemaal,

    Al jaren kamp ik met een hernia tussen L4 en L5. Dit is uiteindelijk slijtage/artrose in mijn rug geworden. Ongeveer vijf maanden geleden ging het mis: ik zakte door mijn benen heen na een steek in mijn rug. Het gevoel in mijn benen was weg en ik kon mijn urine niet meer ophouden.

    Door het maken van een MRI-scan is men erachter gekomen dat het versleten is. Mede hierom ben ik doorverwezen naar de pijnpoli. Ik begon met een elektronisch apparaat voor mijn rug, wat niet heeft mogen helpen. Vier weken geleden heb ik een epidurale injectie gekregen.

    Dat ik enkele dagen wat pijn en ongemakken zou ervaren, begreep ik volledig. Echter, vijf dagen erna begon de ellende. Ik kreeg enorme rugpijnen en uitstralingen naar mijn rechterbeen. Dit heeft tot op heden aangehouden. Ik heb met de kliniek gesproken en zij geven aan dat het wat tijd kost voordat de injectie werkt. Dat begrijp ik volledig, maar daar gaat het niet meer om. Het gaat om de vreselijke pijn die ik nu ervaar en die nog erger is dan voorheen!

    Ik heb mijn huisarts gebeld en zij geeft aan dat de kliniek (pijnpoli) mijn dossier terug moet sturen. Dit zodat mijn huisarts mij kan doorverwijzen naar het ziekenhuis, de neuroloog.

    Dit heb ik aangekaart bij de kliniek en zij gaven aan dat zij zelf ook een neuroloog hebben. Waarom zij mij zo vast willen houden, is onbegrijpelijk. Ze bleef erbij dat de injectie nog moet inwerken. Nogmaals, dit snap ik, maar de pijn die ik nu ervaar, is gewoonweg niet te doen. Ze vond een neuroloog geen goed idee omdat die onderzoekt waar het vandaan komt. Dat is toch ook de bedoeling van het hele gebeuren, lijkt mij?

    Wat ik voel:

    Alsof er een baksteen vastgeplakt zit aan mijn rug! Alsof het heel zwaar is. Niet alleen pijn op de plek van de hernia/slijtage, maar waar de S1 zit, doet enorm veel pijn. Tevens mijn bekken. En mijn been, de uitstraling is niet meer te doen.

    Voor een jonge vrouw van 35 lijkt mij dit heel bizar. Ik ben ten einde raad en hoop hier op wat advies.

    15 reacties
    Reageren
    Suus

    Met dergelijke klachten moet je geen advies via een forum willen!
    Uit eigen ervaring kan ik je zeggen dat er maar heel weinig nodig is om je rug voorgoed te verkloten……
    Die kliniek moet gewoon jou dossier naar of jou zelf sturen, kun je opvragen, of naar de huisarts of de arts waar je de second opinion wilt vragen.
    Bij een second opinion kan het zijn dat je zelf de gegevens aan moet leveren.

    Reageren
    Suus

    Het klopt trouwens wel dat de injectie een aantal weken voor meer klachten kan zorgen, door de reactie op de vloeistof ontstaat er meer druk op de zenuw, die daardoor een tijdelijke onstekingsreactie kan zorgen. Voor je effect merkt, kun je 6 tot 8 weken verder zijn.

    Reageren
    John (moderator)

    ” Met dergelijke klachten moet je geen advies via een forum willen” Of juist wel dus, want je geeft toch een goed advies @ Suus

    Reageren
    Suus

    Ik bedoelde het in de zin van het opvolgen van adviezen met betrekking tot zelfmedicatie, therapie die anderen hebben gevolgd of oefeningen waar anderen baat bij hadden😉 Dat dergelijke tips niet altijd “handig” zijn, ook al zijn ze goed bedoeld

    Reageren
    Marianne

    Ja heb meer pijn als voor de injectie, neem paracetamol daarvoor, is nu 3 dagen geleden en nog steeds pijn hoog achterbenen, wanneer gaat dit over?

    Reageren
    Suus

    Niemand kan je helaas vertellen hoe lang dat aanhoudt.
    Maar het is normaal dat je de eerste dagen meer last ervaart

    Reageren
    Lola

    Het is gewoon vreselijk dat een injectie die de pijn moet verminderen, de pijn erger maakt. Het is onbegrijpelijk. Er klopt iets niet in deze behandeling.

    Reageren
    Suus

    @Lola

    Lees de patiënten folder over deze behandeling eens door of zoek er wat informatie over op.
    Het is normaal en algemeen bekend dat de eerste periode na de prik je meer klachten kunt hebben.
    Zie ook de 3e reactie onder dit topic.
    De prik werkt niet als een pijnstiller die direct werkt, er zit alleen een pijnstiller bij de prik in om de pijn van het zetten van de prik te verzachten. En die werkt maar heel kort.
    De zenuw raakt eerst geïrriteerd door de injectie, wat voor meer pijn zorgt en gaat daarna langzaam herstellen , wat dus tijd nodig heeft.
    Of de prik werkt helemaal niet, wat je dan bij je controle afspraak na 6 tot 8 weken met je arts bespreekt.

    Reageren
    Tineke

    Het is nu de 4de dag na 2 epidurale injecties in mijn rug voor vermindering
    Van pijn in benen door neuropathy. Maar de pijn is veel erger. Het kan wel 2 weken duren voor ik iets ga merken zei de arts in AMC. Ik hoop t zo.

    Reageren
    Aty

    Net dat stuk gelezen van Bambi .over haar hernia .tob met hetzelfde probleem 3 weken geleden pijnpoli geweest nu nog steeds hevige pijn .moet er wel bij vermelden dat ik 89 ben en al jaren rugpatient..pijnpoli hielp altijd wel maar deze keer een hel .alle medicatie al gehad tot morfine toe maar zenuwpijn komt overal doorheen z,g doorbraakpijn ..ik ben te oud voor hernia operatie.

    Reageren
    Broos

    Ik ben broos-Het lijkt mij noodzakelijk een MRI te krijgen en daar de uitslag van afgewachte.Als je zoveel pijn hebt,is een operatie misschien onontkoombaar.Vraag al je papieren terug.En vraag een verwijzing naar Lange Voorhout Kliniek in Rijswijk.Ben daar al vanaf 2004 en uitstekend geholpen.Echt een aanrader ,Op dinsdag staat er altijd een MRI wagen voor de kliniek.Direct uitslag,en plan van aanpak.Vr Broos

    Reageren
    Angelique

    Misschien ook een idee, park medische centrum Rotterdam.
    Enorm goed geholpen. Ik ben geopereerd aan een nekhernia

    Reageren
    Alex

    Ik heb ook een paar dagen een pijninjectie gekregen. Na dag 2 vreselijke pijn, meer dan voorheen. Schijnt erbij te horen, maar ik word er heel erg angstig door. Heel bizar vind ik ook die spierspanningen in mijn bovenbeen en heup. Je ziet t gewoon bewegen onder je huid. Ik slik maar even wat meer pijnstillers dan normaal

    Reageren
    Ieniemienie

    Het is nu 17 dagen geleden dat ik een epidurale injectie heb gekregen bij de L5. Er is mij idd verteld dat de pijn kan verergeren en daarom is de vervolgafspraak dan ook gepland over 2 maanden. Maar heeft zo’n injectie dan voor zin??? De pijn is gewoon niet meer te harden, ik kan nauwelijks een paar stappen lopen en moet dan snel weer gaan zitten. Alle zgn. oefeningen bezorgen nog meer irritatie, pijnstillers werken nauwelijks en bezorgen mij alleen maar maagpijn, zelfs in combi met maagbeschermers. Ik ben echt ten einde raad, mijn leven staat al 3 maanden stil. Daarom snap ik echt niet wat deze injectie voor zin heeft. Ik ben diep teleurgesteld, ik keek er zo naar uit!

    Reageren
Reageer op: Na epidurale injectie nog meer pijn dan voorheen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Zenuwpijn kan onverdraagzaam zijn
5 min leestijd

Zenuwpijn kan ondragelijk zijn

Zo herken je een hernia
4 min leestijd

Zo herken je een hernia

Hoe ernstig is zenuwpijn?
5 min leestijd

Hoe ernstig is zenuwpijn?

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.