Home / Overige onderwerpen / Is mijn vriendin zwanger
Hallo iedereen,
Mijn vriendin en ik (allbei 17) hebben sex gehad net nadat ze klaar was met ongesteld zijn, we hebben het zonder condoom gedaan maar ik ben niet klaargekomen. Nu is ze 4 dagen over tijd en zijn we bang dat ze zwanger is.....
Kan dit? Wat moeten we doen?
Helaas...
Een zwangerschap is in principe mogelijk.
Testje halen. Dan weten jullie het zeker.
Misschien is het verstandig dat je vriendin de pil gaat gebruiken of je zorgt ervoor dat je ALTIJD een condoom bij de hand hebt. Niet klaarkomen in de vagina is helaas geen garantie!
Vraagje... wat betekent dit artikel dan? Is toch wetenschappelijk bewijs dat de aanwezige zaadcellen in voorvocht niet levensvatbaar zijn?!
"Er is ook geen reden om te veronderstellen dat er levende zaadcellen in voorvocht zitten.
Vóór het orgasme blijft de prostaat hermetisch afgesloten. Het voorvocht komt voorbij de prostaat vanuit de kliertjes van Cowper in de pisbuis. Het kan dus ook niets vanuit de prostaat meenemen.
Zaadcellen (die in de bijballen klaar liggen) komen pas bij het ejaculeren, direct na het orgasme van de jongen, met het door de prostaat en de zaadblaasjes geproduceerde zaadvocht in de pisbuis en komt het vervolgens in schokjes naar buiten.
Als iemand binnen korte tijd tweemaal klaarkomt is het wel mogelijk om in voorvocht zaadcellen te vinden. Er blijven na de eerste ejaculatie wel levende zaadcellen achter in de pisbuis. Dus als er kort na een zaadlozing opnieuw voorvocht wordt geproduceerd, vermengt zich dat in de pisbuis met nog aanwezige zaadcellen. De vraag is of deze voldoende in aantal zijn om bevruchting te veroorzaken, maar uit voorzorg wordt men geadviseerd om tussen twee zaadlozingen te plassen, waardoor aanwezige zaadcellen uit de pisbuis geloosd worden"
Zitter er spermacellen in voorvocht?
Het is idd een eeuwig durende discussie met veel onduidelijkheid en daaruit voortvloeiend onzekerheid.
Puur biologisch gezien bevat voorvocht geen spermacellen.
Waarom dan toch iedere keer de waarschuwing?
1. Een zeer lage concentratie van levende zaadcellen wordt in sommige onderzoeken aangetroffen in het voorvocht van mannen, om onbekende redenen.
2. Niet iedere man is in staat het orgasme nauwkeurig genoeg aan te voelen. Dit heeft tot gevolg dat de ejaculatie al is gestart voordat de man het orgasme waarneemt. Dit is een veelvuldig voorkomend aspect vooral bij jonge onervaren mannen.
3. In de praktijk wordt tot 15-40% van de vrouwen uit paren die alleen met coitus interruptus ( voor het zingen de kerk uit)werken binnen 1 jaar toch zwanger. Bovenstaande redenen kunnen dus de oorzaak zijn.
vanuit de optiek van (seksuele) voorlichting is het handiger om aan te geven dat je ook van voorvocht zwanger kunt worden. Dat maakt het gemakkelijker, want als er voorvocht vrij komt (uit o.a. de klier van Cowper die ná de prostaat zitten) is een voorstadium van een orgasme en als je te laat bent dan komt de hele lading zaadcellen met het sperma naar buiten. De anticonceptiemethode "voor het zingen de kerk uit gaan" is vooral daarom onbetrouwbaar.
Dat is dus de reden waarom wij ) geleerd hebben dat er in voorvocht spermacellen zitten. Het is nl nauwelijks tot niet mogelijk vast te stellen of mannen het orgasme nou wel of niet tijdig aanvoelen.
Bovendien draagt het bij (hopen we dan maar) aan een bewustwording omtrent veilig vrijen om zo ongewenste zwangerschappen en SOA´s de baas te blijven.
Merci Tandor. Je hebt me weer wat geleerd terwijl ik het stiekem eigenlijk al wist/begreep 🙂 Dank voor je bijdrage!
Janneke
Hoi,
Ik zou de waarde van dat artikel niet al te hoog inschatten. Aangezien ik even heb bekeken wat de ''NVSH'' voorsteld, zie ik er weinig wetenschappelijke achtergrond inzitten, en ook de schriftelijke opzet van het artikel is niet altijd heel hoog van niveau.
In de urine van mannen kan na 3 dagen na een zaadlozing nog levende zaadcellen worden aangetoond in een laboratorium, dus na 3 dagen kunnen er nog steeds levende zaadcellen in de plasbuis van een man zitten. En dus ook in het voorvocht.
Groetjes,
Thobias
Moderator: Peter (huisarts)
Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!