Zoeken Vraag het forum

Chronditis of iets ernstigs?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • M

    Hallo,
    Ik weet niet of dit forum nog actief is, maar ik heb sinds een paar maanden zo een zeurend gevoel thv mijn onderste linkerrib. Een ongemakkelijk dof gevoel. Ik moest ooit tegendruk geven.
    Nu ben ik sinds een week thuis van het werk. Ik werk als verpleegkundige.
    Dit gevoel werd steeds erger. Huisarts heeft 2x bloed geprikt, was ok. Heeft me ook doorverwezen voor echo van de buik, was ook allemaal normaal.
    De pijn blijft en ik heb er erge stress door. Ben heel erg bang om erg ziek te zijn. Ook veel stress gehad. Dit wilt niet zeggen dat ik hierdoor pijn heb natuurlijk.. Na nog een bezoek aan de huisarts heeft deze me doorverwezen naar een fysisch geneesheer in het ziekenhuis. Deze moest wat lachen met mij en heeft me een verdovende inspuiting gegeven thv die pijnlijke rib. Maar ik voel de pijn nog steeds met er wat op te duwen. Nu sinds een paar dagen heb ik dit ook op dezelfde plaats aan mijn onderste rechterrib.
    Soms als ik op mijn zijde lig voelt het alsof er een potlood ofzo onder me ligt zonder dat dit zo is. Ook heb ik links een trekkend gevoel naar de achterkant van mijn ribben toe. Voelt ooit als een blauwe plek, die pijn.
    Ik ben zo bang voor kanker of een ernstige ziekte. Kan dit bijvoorbeeld longkanker zijn?

    Ik weet nietmeer wat ik hiermee moet. Ben ten einde raad. Wil ook niet weer naar de huisarts.. Ben zo bang om dood te gaan. Ik ben 29 jaar.

    9 reacties
    Reageren
    Suus

    Ik zou even naar een fysiotherapeut gaan en de ribben aan de achterkant laten controleren.
    Als die vastzitten, door bijvoorbeeld een verkeerde beweging of spierspanning, kan dat heel vervelende uitstralingspijn aan de voorkant geven.
    Aan kanker denken of iets anders ernstigs is in elk geval nogal overdreven.
    Wel kun je door je angst spierspanning in stand houden,die voor andere vervelende, maar ongevaarlijke klachten zorgt

    Reageren
    M

    Bedankt.
    Ben zo bang.
    Ik ben al een paar keren bij de fysio geweest. Zij vind het ook maar iets vreemd.
    Moet ik me dan ook ongerust maken?

    Reageren
    Suus

    Zo lang jij bang bent en stress hebt, zullen door stress veroorzaakte klachten blijven bestaan…..
    Wat heeft je fysio gedaan, qua behandeling?
    En nee,ik zou me niet ongerust maken, zolang de artsen dat ook niet doen is daar geen reden voor.

    Reageren
    M

    Ze heeft de ribben 1x gekraakt. En verder wat los gemasseerd.
    Ik heb hier gewoon zo een stress van. Zeker omdat dit al maanden aanhoudt.
    Nu met opstaan ook weer zo een raar stijf gevoel. Soms trekken de spieren rond mijn ribben precies ook samen. Is dit normaal?

    Reageren
    Suus

    1x is veel te weinig om effect te hebben, zeker zolang jij stress hebt en daardoor spierspanning blijft opbouwen.
    Om de behandeling wel effect te laten hebben, kan wel weken of maanden kosten.
    En dan begin je bij het aanpakken van de spierspanning en de oorzaak daarvan.
    De fysio kan dat doen door massages, jijzelf door ontspannings oefeningen en de oorzaak, dus de angst, aan te pakken.
    Als jou angst voor een ernstige aandoening zo hevig is dat je er constant mee bezig bent, zul je waarschijnlijk psychologische hulp nodig zijn om van die angst af te komen.
    Dat is dus een belangrijke stap in het aanpakken van je fysieke klachten.

    Reageren
    Anoniem66

    Beste m
    Hoe is je ontlasting?
    Ben je afgevallen de laatste tijd?
    Kijk naar je vetpercentage.
    Kijk of je huid dunner word.
    Mvg

    Reageren
    M

    Waarom vraag je dit?
    Mijn stoelgang gaat op en af. Diarree, platter, dan weer vast.
    Huisarts heeft me al eens doorverwezen voor een uitwendige echo.
    Ik ben misschien max 4kg afgevallen op paar maanden tijd. Kan dit door stress komen?
    En wat heeft dit met mijn huid te maken?
    Huisarts heeft gezegd dat het niets in mijn buik is.
    Ik heb de laatste tijd oog zo een ontzettende last van vermoeide ogen. Ik draag lenzen en zit best vaak op mijn telefoon.
    Moet ik ongerust zijn over kanker?

    Reageren
    M

    Hallo?

    Reageren
    Suus

    Stress kan idd op je huid slaan en door stress kun je ook afvallen.
    Je geeft zelf over je ogen al antwoord: veel op je telefoon zitten.

    Reageren
Reageer op: Chronditis of iets ernstigs?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Langdurig hees of schor? Misschien is het laryngitis
5 min leestijd

Langdurig hees of schor? Misschien is het laryngitis

Hypochondrie is een serieuze aandoening
5 min leestijd

Hypochondrie is een serieuze aandoening

Heb ik de ziekte van Crohn
5 min leestijd

Heb ik de ziekte van Crohn?

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.