Zoeken Vraag het forum

Vraag

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo.

    Ik wilde graag om uw mening vragen. Ik heb wel eens last van een koortslip maar ook last van acne. Vanochtend kwam er een flinke bult op onder mijn lip. Zoals op de foto te zien is, zit er ook echt ruimte tussen de bult en mijn lip. Daarom denk ik niet persé aan een koortslip en eerder aan een puist. Ik ben hem daarom ook gaan uitknijpen, en er kwam vocht uit zoals dat bij een puist ook gebeurt. Het drukkende gevoel is nu minder en de bult is minder groot.

    Toch blijft bij mij de angst dat dit een koortslip is. Nou is dat op zichzelf niet zo erg maar ik heb na het uitknijpen mijn handen gewassen met zeep en alcohol handgel gebruikt. Echter heb ik niet mijn handen zodanig grondig gewassen dat ik ook onder mijn nagels ben geweest, nét waar er wel vocht vanuit de bult onder spoot (sorry voor het vieze verhaal). Vervolgens ben ik wel gaan plassen en ik maak mij dus zorgen over zelfbesmetting van herpes genitalis:

    1. Is dit een koortslip of inderdaad een flinke puist?

    2. Indien het toch een koortslip zou zijn, heb ik dan een grote kans op zelfbesmetting? Aangezien ik niet zeker weet of ik goed genoeg mijn handen heb gewassen..

    9 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat lijkt toch meer op een puistje

    Reageren
    Anoniem

    Wow! Zo snel al een reactie. Oké, daar ga ik stiekem zelf ook vanuit. Hopelijk is het morgenochtend al grotendeels weg, dan weet ik zeker dat het geen koortslip was.

    Bedankt, ik laat het u weten.

    Reageren
    Anoniem

    Goedemorgen.

    Dit is ie vanochtend. Denkt u nog steeds aan een puistje? Bij het aanraken doet het wel pijn maar dat heb ik met grote puisten altijd wel..

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben erg bang aangezien ik mijn vriendin een kus heb gegeven..

    Reageren
    Anoniem

    Beste John.

    Ik heb het puistje (denk ik) kunnen uitknijpen zojuist! Gaf mij enige rust aangezien hij gelijk een stuk kleiner is. Er kwam echt wit spul uit zoals normaal bij een puistje ook. Dat kan dan toch geen koortslip zijn?

    Reageren
    Anoniem

    Sorry voor de vele reacties. Hierbij een foto van zoals het er nu uit ziet. Ik maak mij erg veel zorgen zoals u wel merkt. Mijn moeder zei het volgende:

    – Er zit ruimte tussen de plek en de lip, dus een koortslip zal het wel niet zijn

    – Je kon het uitknijpen, dat lukt bij een koortslip niet of het gaat heel erg bloeden. Bij mij kwam er dus wit pus uit

    – Het is gewoon een puist

    Reageren
    John (moderator)

    Het lijkt nog steeds op een puistje

    Reageren
    Anoniem

    Sorry hoor John. Ik heb nog een foto gemaakt. Heb zelf het idee dat ik door al het knijpen het een beetje een wondje heb laten worden. De laatste 12 uur niet aan gezeten en het doet dan ook niet pijn. Ik heb geen blaasjes gezien en niet het idee dat er echt een korstje op zit. Heb een closeup gemaakt

    Reageren
    John (moderator)

    een puistje dus

    Reageren
Reageer op: Vraag
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.