Zoeken Vraag het forum

Pms pmdd?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Manon1989

    Hallo,

    hoop dat iemand me kan adviseren, aangezien mijn huisarts me telkens naar huis stuurt met het recept voor de pil.

    Sinds een aantal maanden heb ik na de eisprong heel erg veel klachten. Voornamelijk psychisch. Word angstig en super alert. Durf bijna niet meer naar een winkel omdat ik me zo ‘anders’ en niet mezelf voel. Het valt me op dat dit 3 maanden terug is begonnen. Van de een op de andere dag super gestresst etc en heel erg veel kramp aan de rechterkant van mijn lijf (van voet tot oog). Ook zenuwtrillingen en ontzettende spierkrampen. Heb inmiddels een scan van mijn hoofd gehad en een spiertest; dit was prima. Deze pijnen blijven wel heel de maand, maar zodra de eisprong geweest is lijkt het wel of ik gek word.

    Heb 11 maanden geleden een gezonde baby gekregen, misschien ligt het daaraan? Ook 2 operaties (buikwandbreuk) gehad en wat antibioticakuren. Sindsdien doodmoe ook en depri soms. Had ook lage waarden van vitamine D (30) en B12 was 255. Hiervoor krijg ik injecties, i.v.m. de neurologische klachten.

    Ik weet niet meer wat ik moet doen, weet nu al dat het 2 helse weken worden. Heb hulp van zelfs 2 psychologen, doe yoga en meditatie. Dit helpt super op bepaalde dagen/weken. Maar daarna val ik terug in een zwart, angstig gat.

    Hopelijk kan iemand me adviseren wat te doen..

    Alvast heel erg bedankt.

    groet, een ten einde raad iemand

     

     

    1 reactie
    Reageren
    Catootje

    In elk geval zorgen voor evenwichtige voeding, voor een goede basis. Zorgen voor complexe koolhydraten, voldoende eiwitten, gezonde vetten en voldoende vezels bij elk eetmoment.

    Antibiotica kunnen soms nodig zijn maar verstoren ook je darmflora. Beter er altijd een vitamine B-complex bij slikken. Of natuurlijk naderhand. Je darmflora weer opbouwen met probiotica en resistant starch.

    Tekorten staan vaak ook niet op zichzelf. Allerlei stoffen werken namelijk samen. Bij vitamine D er beter ook magnesium bij slikken en vitamine B12 werkt samen met de andere B-vitamines. Voor je hormonen kunnen ook stoffen als gammalinoleenzuur, omega 3 en zink belangrijk zijn.

    Veel vrouwen hebben ook te maken met oestrogeendominantie. Pilgebruik versterkt het. Ook kan het oestrogeen verhoogd zijn na de bevalling. Op internet genoeg te vinden over oestrogeendominantie en wat er aan te doen. In elk geval goede voeding, middelen om het teveel aan oestrogeen af te breken, zoals kurkuma. Een heel goed middel is natuurlijke progesteroncrème, dus geen spulletje van de huisarts. Het helpt je cyclus te verbeteren en het verbetert je humeur.

    Reageren
Reageer op: Pms pmdd?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

3 min leestijd

Anticonceptie en hormonen: welke past bij jou?

4 min leestijd

Hoe groot is de kans op een zwangerschap?

4 min leestijd

Seks tijdens de zwangerschap: wat verandert er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.