Op 8 februari heb ik 112 gebeld omdat mijn moeder kortademig was en last had van haar rug en bovenbuik. We dachten eerst dat het haar hart was, maar na onderzoek bleek daar gelukkig niets mee mis te zijn. De dokter zei dat ze een bacterie in haar maag heeft, waarschijnlijk Helicobacter pylori. Ze heeft er nog steeds last van, vooral na het eten, en krijgt morgen antibiotica om de infectie te behandelen. Ze heeft geen bloed gebraakt of bloed in haar ontlasting, en is ook niet echt moe, maar ze heeft wel last van maagpijn en verminderde eetlust, wat heeft geleid tot gewichtsverlies.
Deze infectie werd eerder behandeld toen we in Syrië waren, maar de symptomen zijn helaas weer teruggekomen. De artsen gaven aan dat als de bacterie niet behandeld wordt, er een risico is dat het kan leiden tot ernstigere aandoeningen zoals maagkanker, maar met de juiste behandeling is dit risico veel kleiner. We maken ons wel zorgen of het niet iets ernstigers is, en we hopen dat de antibiotica helpen om de bacterie te bestrijden en haar snel weer beter te maken.
Als iemand meer informatie heeft over Helicobacter pylori of ervaringen heeft met soortgelijke klachten, zouden we dat heel graag horen.