Zoeken Vraag het forum

Licht verlamd gevoel rechter arm en been, linkerbovenlip.

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Han

    Dag mensen,

    Ik ben een man van 20 jaar en ik ben geschrokken van een aantal rare gebeurtenissen.

    Ten eerste werd ik een week geleden wakker en voelde in tintelingen in mn linkerbeen dat vervolgens ook nog wat dof aanvoelde. De tintelingen trokken weg en het licht verdoofde gevoel zit er nog wel in. Vervolgens werd ik een dag later wakker en had het gevoel dat mn linker hoofd helft ook verdoofd voelde, met name de zijde van mn hoofd, en mijn linker bovenlip. De laatste twee dagen heb ik ook last van tintelingen door mijn rechter/linker hand, -arm en -been. Ook heb ik last van koude handen en voeten, soms wat schokjes door mijn handen en voeten. Ik wordt ’s nachts wel eens wakker met angst en ga dan wat dieper en sneller ademhalen met een sterk verdoofde hartslag als ik dan voel dat er iets mis is met mijn lichaam. De angst begon allemaal toen ik werd getest door de arts op ALAT waarden in mijn bloed, die bleken te hoog te zijn maar dalen inmiddels al. Ik stresste toen heel erg en kreeg angstaanvallen. Ik heb dus nog steeds last van erg veel angst en nu doordat ik rare dingen voel aan mijn lichaam wordt het steeds erger. Ik ben naar de HA geweest met de klacht toen mijn linkerzijde verdoofd aanvoelde en ben op alle reacties getest en alles leek normaal. Het kan waarschijnlijk door hyperventilatie komen en doordat ik mijn levensstijl heb omgegooid (ben begonnen met gezonder eten en intensief sporten). Nu ben ik dus bang dat ik MS heb, ik lees veel op fora dat verschillende klachten die ik er vaar daar ook voorkomen. Ik kan met niet voorstellen dat ik steeds een verdoofd gevoel heb in mijn benen en armen met daarbij (vooral ’s nachts) vrij heftige tintelingen door Hyperventilatie komen, of vergis ik me, heeft iemand hier meer weet bij?

     

    Groet,

    Han.

    10 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat de klachten die je beschrijft toch vooral door angst en hyperventilatie worden veroorzaakt. Het zijn zeker geen vreemde klachten

    Reageren
    Han

    Het is echt vreemd te beseffen dat angst zulke heftige lichamelijke klachten kan geven dan. Ik heb eens per nacht een hyperventilatie aanval. Mijn ledematen trillen ook. Ik wordt steeds angstig wakker met een hoge hartslag. Heb je misschien tips, weet je misschien ook hoelang dit kan aanhouden of wat nog meer bijkomende klachten kunnen zijn? Moet ik stoppen met sporten of met mate, weekje thuis blijven?

    Reageren
    John (moderator)

    Sporten is op zich goed. Juist goed om afleiding te zoeken. Je zou naar een fysiotherapeut kunnen gaan voor ademhalingsoefeningen. Maar er zou dan ook wat met je angsten gedaan moeten worden. Door een psycholoog bijvoorbeeld

    Reageren
    Han

    Bedankt voor de reactie. Denk je dat de klachten verdwijnen als ik de angst onder controle heb ? Want heb echt moeite om er niet aan te denken. Of weet je misschien hoelang zulke fysieke klachten aanhouden?

    Reageren
    John (moderator)

    Een deel van de klachten zal verdwijnen als je de hyperventilatie onder controle krijgt. Dan wat doen aan je angsten. En ja , dan kunnen de klachten zeker weggaan.

    Reageren
    Han

    Maar ik heb alleen 1x per nacht hyperventilatie verder adem ik niet te snel overdag. Kunnen die klachten dan alsnog daardoor ontstaan ?

    Reageren
    John (moderator)

    dat zou kunnen

    Reageren
    Han

    ik heb soms ook een brandend gevoel door mijn arm of been is dat ook hyperven en of angst/stress gerelateerd?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat zou heel goed kunnen

    Reageren
    Catootje

    Denk bij hyperventilatie- en angstklachten en bij je overige klachten ook aan de rol van voeding. Teveel suikers kunnen ontregelend werken. Histaminerijke voeding kan ook klachten uitlokken. Toevoegingen als smaakversterker en zoetstoffen beter ook vermijden.

    Daarnaast zouden tekorten aan diverse vitaminen, mineralen, vetzuren en aminozuren aan de orde kunnen zijn.

    Ik weet niet of die bloedtest was omdat je alcohol gebruikt hebt. Overmatig alcoholgebruik kan je lichaam flink ontregelen en zorgen voor tekorten aan diverse vitaminen en mineralen, waaronder magnesium, zink en vitamine B.

    Denk verder aan de invloed van electrosmog, die kan zorgen voor een stressreactie in je lichaam. Ook is het beter om metaalvrij te slapen, voor een betere aarding en ontspanning van je lichaam. Dus bed en matras zonder metalen erin.

    Reageren
Reageer op: Licht verlamd gevoel rechter arm en been, linkerbovenlip.
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.