Zoeken Vraag het forum

Bloeddruk? Wat nu?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Allergrietje

    Ik heb al een aantal keer een bericht geplaatst, sorry voor het stalken maar ik heb zojuist via een goede bovenarm bloeddrukmeter mijn bloeddruk gemeten, nu zie ik een waarde en vraag mij af” Hoe is dit mogelijk? ” Ik ben bijna 24 jaar en heb een normaal gewicht, wellicht 2 kg boven het gemiddelde gewicht maar ik ben zeker niet te zwaar.

    [attachment=5795]14349090_1284698464887433_522753593_n.jpg[/attachment]

    Ik voel mij al weken erg moe , steeds nieuwe opgezette lymfeklieren zonder een duidelijke aanwezige infectie, witte bloedcellen in de urine zonder dat ik typische “blaasontsteking klachten heb” en mijn moeder zegt dat mijn gezicht vrij smal lijkt ze zijn. Ik heb overigens geen last van stress, geniet van de dingen die ik doe en slaap heerlijk! Ik begrijp hier alleen niks van, wat kan er aan de hand wezen? En is deze bloeddruk waarde een reden om naar de huisarts te gaan?

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het is mogelijk dat je bloeddrukmeter niet goed werkt.
    Ga naar de huisarts en laat daar de bloeddruk controleren. Hij is wel aan de hoge kant.

    Reageren
    Anoniem

    Medisana bloeddrukmeters staan niet bekend als de meest betrouwbare bloeddrukmeters. Daar komt bij dat de juiste manier van bloeddruk meten nogal wat invloed heeft op de uitslag van de meting. Het moment heeft ook veel invloed.
    Ga naar de huisarts om een goede meting te laten doen, maar als je nergens last van hebt, waar hebben we het dan over?

    Reageren
    Allergrietje

    Mijn fout, ik had hem gisteren niet goed om haha. Gelukkig maar! Nu werkt hij goed, ik heb hem nog meegenomen naar de huisarts en de waardes van zijn apparaat en mijn apparaat komen exact overeen.

    Maar nu zit ik wel met een vraag. Vandaag was mijn bloeddruk om en nabij de 120/89, prima! Maar nu was ik aan het eten en zoals af en toe gebeurt werd ik niet lekker. Ik heb veel allergieën en intoleranties dus het is voor mij bekend dat ik soms onverwachts toch nog slecht op een bepaald voedingsmiddel reageer. Nu pak ik uit nieuwsgierigheid de bloeddrukmeter om te kijken of er ook verschil in zit, en de waarde was nu 149/102 en een hartslag van 124. Een half uur later was de waarde nog ongeveer zo. Om nog te checken dat het apparaat geen “vals” hoge waarde aangeeft heb ik mijn moeder nog getest en bij haar gaf die wel een normale waarde aan.

    Kan het zijn dat een intolerantie of allergie de bloeddruk doet verhogen na het eten van bepaalde voedingsmiddelen? Of zijn er andere mogelijke redenen dat een bloeddruk verhoogd word na voedsel-inname? Ik krijg nu een glucose onderzoek en nog een aantal andere onderzoeken. Vandaag had ik ook 2 stroopwafels gehad en werd ook na die 2 stroopwafels helemaal niet goed…

    Reageren
    John (moderator)

    Afhankelijk van wat je meet, hoe je eet en hoeveel je eet, kan dat al invloed op je bloeddruk hebben . Je bloeddruk varieert de hele dag door. Je moet er voor waken dat je niet voortdurend je bloeddruk gaat meten. Want ook dat kan invloed op je bloeddruk hebben

    Reageren
Reageer op: Bloeddruk? Wat nu?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.