Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Levensstijl advies

Een ongezonde leefstijl kan leiden tot terugkerende of aanhoudende klachten, zoals vermoeidheid, stress, gewichtstoename of een verminderde weerstand. Veel mensen ervaren op verschillende momenten in hun leven dat leefstijlkeuzes invloed hebben op hoe ze zich voelen en functioneren.

Gelukkig kun je met gerichte leefstijlaanpassingen veel verbetering bereiken. Wil jij werken aan een gezondere leefstijl? Hier lees je wat je kunt doen en welke stappen direct effect hebben op je dagelijkse gezondheid.

Afvallen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo

    Ik ben 18 jaar en ik weeg te veel. Ik heb ook een buik(je) die ik graag kwijt wil.

    Nu doe ik al 6 jaar niet meer aan sport (blessures heeft zijn tol geƫist) en ik bewoog ook nooit veel omdat mijn school altijd 2 minuten fietsen was. Nu is dat anders en fiets ik elke dag 17km, 5x in de week.

    Ik zou graag willen weten hoe ik kan afvallen en mijn buik kan trainen.

    Is 17km fietsen per dag genoeg beweging? En wat voor eten / drinken moet ik zoveel mogelijk vermijden ĆØn wat mag ik wel eten en drinken?

    En tot slot: Stel; ik val veel af, verdwijnen de “vet rollen” dan ook?

    Mvg

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    17 km fietsen is niet genoeg… je zult toch iets meer moeten doen.
    Met een goed dieet zou dat moeten lukken.
    In ieder geval geen snacks, geen frisdranken, geen energy drinks,geen snoep en geen fastfood maar iedere dag verse groenten en fruit. En dan zorgen dat je niet te veel eet.
    Je zou de [url=https://mijn.voedingscentrum.nl/nl/eetmeter/]eetmeter[/url] van het voedingscentrum kunnen gebruiken…

    Reageren
    Anoniem

    Als je 18 bent ben je eigenlijk nog te jong om een echt dieet, zoals bijvoorbeeld een eiwitdieet, te volgen. Je zult het dus moeten zoeken in bewegen en het laten staan van ongezonde zaken zoals chips en frisdrank.

    Elke dag voldoende fruit en groente eten, en lekker veel water drinken gedurende de dag.

    Probeer een sport te vinden die je leuk gaat vinden waardoor je nog meer beweging krijgt dan de 17 km fietsen, wat op zich een goed begin is.

    Als je je er niet toe kan zetten om te gaan bewegen werkt het vaak wel om het met iemand samen te doen, als extra stimulans.

    Reageren
Reageer op: Afvallen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Zoek je begeleiding op maat?

Lees welke begeleiding en behandelingen je kunnen helpen bij het aanpassen van je leefstijl.
Medische hulp

Wat kun je zelf doen?

Ontdek praktische adviezen en stappen om zelf aan de slag te gaan met een gezondere leefstijl.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.