Zoeken Vraag het forum

Chroom pillen vermindert behoefte aan suiker niet bij mij

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Ik heb begrepen dat chroom tableten de behoefte aan suiker en lekkere honger doet verminderen. Ik ben dus langer dan een maand geleden, 3 maanden begonnen met slikken van chroom tableten van De Tuinen, 200 mg 1 pil per dag, elke ochtend bij het ontbijt. Ik ben daar nu mee gestopt omdat ik heb begrepen dat je dit niet langer dan 3 maanden achter elkaar mag slikken.
    Maar het heeft mij niet echt geholpen, ik bleef trek houden in zoetigheid. Hoe kan dit en wie weet raad?

    5 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het werkt niet omdat het een fabel is.
    Behoefte aan suiker en lekkere honger zul je toch echt zelf onder controle moeten krijgen.

    Reageren
    Anoniem

    Dat vind ik wel een hele boude conclusie. Mijn zus heeft hier anders wel baat bij gehad.

    Reageren
    Anoniem

    Chroom is een middel (spoorelement) dat niet de trek in zoet doet verminderen. Waar het WEL bij betrokken is, is de stofwisseling en dan met name die van suiker je cellen in. Dus het transport van glucose uit je bloedbaan, je cel in.

    De trek neemt er niet door af. Maar het kan wel helpen om je suikerhuishouding op orde te krijgen.

    Bij diabeten (type 2) is onderzoek gedaan met chroom picolinaat.
    Hierbij werd behoorlijk wat chroom genomen per dag, gedurende drie maanden.
    Op een behoorlijk aantal van die diabeten (type 2!) had het een positief effect.
    Omdat men nog niet echt weet wat inname op de langere termijn doet, is men met dit onderzoek gestopt na drie maanden. Men wist immers dát er een verschil is in de bloedsuikerhuishouding.

    Het is echter niet een middeltje om in te nemen om bijvoorbeeld ‘even af te vallen’.

    Reageren
    Gelukje
    1. Bij mij helpt het heel goed….eet dan veel minder zoet…
    Reageren
    Catootje

    Eet zelf vaak edelgistvlokken, waar onder andere chroom in zit. Helpt bij de bloedsuikerspiegel en vermindert ook de zoetbehoefte. Toch moet je het niet in één dingetje zoeken. Ook het hele voedingspatroon is belangrijk en andere stofjes.

    Reageren
Reageer op: Chroom pillen vermindert behoefte aan suiker niet bij mij
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.