Zoeken Vraag het forum

Kan deze combi + andere casus..

  • Combi Dexamphetamine + blowen ??

    Hallo,

    Ik ken een persoon die de diagnose van ADD heeft en gebruikt daardoor Dexamphetamine. Zoals de titel al aangeeft blowt hij dus fors naast deze medicatie. Vrijwel elke dag, al een paar jaar. Nu heb ik hem weer gesproken na meer dan een jaar (het was op ruzie uitgelopen omdat hij door deze combinatie zo’n vreemd en apart persoon was geworden), maar nu merk ik dat hij dus nog geen steek is veranderd. Dit baart mij gewoon zorgen, vandaar dit topic.

    Hij zit vanaf zijn 17de niet meer op school en is nu 21. Hij heeft nooit mee kunnen komen qua ‘leren’ en is dus ook vroegtijdig, zonder diploma’s, gestopt met school. Hij werkt nu al een jaartje bij een bedrijf waar hij ook zeer veel moeite heeft met bepaalde dingen. Ikzelf weet bijna zeker dat hij hoogbegaafd is, aangezien ik dat zelf ook ben en heel snel doorheb wie daar veel kenmerken van bezit en waar ik een goede ‘klik’ mee heb.

    Maargoed, nadat ik dit verteld heb, zet ik dus mijn vraagtekens over de diagnose en medicatie die hij überhaupt gekregen heeft. Misschien komen veel van zijn problemen toch van hoogbegaafdheid/hooggevoeligheid vandaan. Het niet mee kunnen komen en dus vastlopen op school, elke dag hoofdpijn hebben en concentratie problemen.

    Nu zal ik maar even bij de hamvraag blijven; Wat is het (lange termijn) effect van Dexamphetamine icm blowen? Hij zegt dat hij naast deze medicatie erbij blowt omdat zijn dagelijkse hoofdpijn dan verdwijnt, maar dit is natuurlijk kwaad met kwaad bestrijden. Als je al medicijnen van psychische aard gebruikt dan moet je toch zeker niet fors erbij gaan blowen? Zou iemand mij ook kunnen vertellen hoe zijn ‘dagelijkse hoofdpijn’ op een andere manier opgelost kan worden dan dat verafschuwde blowen, er moet toch wel IETS voor zijn?

    Wat mij overigens opvalt, is dat hij heel extreem nuchter door het leven gaat. Hij bekijkt alles zo luchtig mogelijk en lacht en wuift heel veel weg. Hij zegt; ‘Ik ben altijd al ‘anders of moeilijk’ geweest, ik zie wel waar het schip strandt’. Hiermee doelt hij dan op het einde van zijn leven, waar hij dus ook erg luchtig over denkt. Ik denk meer dat dit een schild is voor de buitenwereld en dat hij diep van binnen heel erg worstelt met zijn problemen.

    Ik zou zo nog een tijd door kunnen gaan met typen maar dit is het verhaal wel in grote lijnen. Zou iemand mij van advies kunnen voorzien zodat ik hem eindelijk eens op een of andere manier kan helpen?

    Want zo gaat het niet langer door, hij zal zijn leven vroeg of laat op de rails moeten krijgen.

    Met vriendelijke groet,

    2 reacties
    Reageren
    Anna

    Hai, heb je iets aan deze link?
    http://www.lievegoed.nl/

    Reageren
    John (moderator)

    Hoe kom je op hoogbegaafd? De klachten die hij op school had duiden volgens mij niet op hoogbegaafdheid maar juist wel op ADD.

    Je hebt nu te maken met een junk. Valt misschien wat rauw op je dak maar iets anders kan ik er niet op zeggen.

    Dexamphetamine is een upper. Vergelijkbaar met speed.
    Cannabis versterkt de gevoelens die je hebt op het moment van gebruiken.
    Als hij dus euforisch is door de Dexamphetamine en dan blowt, maakt hij er gewoon een extra lange trip van. De hoofdpijn van de dex gaat dan wel weg.
    Hij richt zichzelf dus helemaal te gronde. Dit gaat uiteindelijk psychische problemen opleveren voor zover ze er al niet zijn.

    Er is maar een oplossing:
    Afkickkliniek! Maarja dan moet hij zichzelf wel aanmelden.

    Reageren
Reageer op: Kan deze combi + andere casus..
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Hersenmist: wat zijn mogelijke oorzaken?
4 min leestijd

Hersenmist: wat zijn mogelijke oorzaken?

Kortademig? Dit kan het veroorzaken
4 min leestijd

Kortademig? Dit kan het veroorzaken

Wat zijn de oorzaken van je concentratieproblemen
5 min leestijd

Mogelijke oorzaken van je concentratieproblemen

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.