- Dringende vragen over ‘vastloper’.26 mei 2013 om 23:28
Hallo,
Ik ken een persoon die de diagnose van ADD heeft en gebruikt daardoor Dexamphetamine. Zoals de titel al aangeeft blowt hij dus fors naast deze medicatie. Vrijwel elke dag, al een paar jaar. Nu heb ik hem weer gesproken na meer dan een jaar (het was op ruzie uitgelopen omdat hij door deze combinatie zo’n vreemd en apart persoon was geworden), maar nu merk ik dat hij dus nog geen steek is veranderd. Dit baart mij gewoon zorgen, vandaar dit topic.
Hij zit vanaf zijn 17de niet meer op school en is nu 21. Hij heeft nooit mee kunnen komen qua ‘leren’ en is dus ook vroegtijdig, zonder diploma’s, gestopt met school. Hij werkt nu al een jaartje bij een bedrijf waar hij ook zeer veel moeite heeft met bepaalde dingen. Ikzelf weet bijna zeker dat hij hoogbegaafd is, aangezien ik dat zelf ook ben en heel snel doorheb wie daar veel kenmerken van bezit en waar ik een goede ‘klik’ mee heb.
Maargoed, nadat ik dit verteld heb, zet ik dus mijn vraagtekens over de diagnose en medicatie die hij überhaupt gekregen heeft. Misschien komen veel van zijn problemen toch van hoogbegaafdheid/hooggevoeligheid vandaan. Het niet mee kunnen komen en dus vastlopen op school, elke dag hoofdpijn hebben en concentratie problemen.
Nu zal ik maar even bij de hamvraag blijven; Wat is het (lange termijn) effect van Dexamphetamine icm blowen? Hij zegt dat hij naast deze medicatie erbij blowt omdat zijn dagelijkse hoofdpijn dan verdwijnt, maar dit is natuurlijk kwaad met kwaad bestrijden. Als je al medicijnen van psychische aard gebruikt dan moet je toch zeker niet fors erbij gaan blowen? Zou iemand mij ook kunnen vertellen hoe zijn ‘dagelijkse hoofdpijn’ op een andere manier opgelost kan worden dan dat verafschuwde blowen, er moet toch wel IETS voor zijn?
Wat mij overigens opvalt, is dat hij heel extreem nuchter door het leven gaat. Hij bekijkt alles zo luchtig mogelijk en lacht en wuift heel veel weg. Hij zegt; ‘Ik ben altijd al ‘anders of moeilijk’ geweest, ik zie wel waar het schip strandt’. Hiermee doelt hij dan op het einde van zijn leven, waar hij dus ook erg luchtig over denkt. Ik denk meer dat dit een schild is voor de buitenwereld en dat hij diep van binnen heel erg worstelt met zijn problemen.
Ik zou zo nog een tijd door kunnen gaan met typen maar dit is het verhaal wel in grote lijnen. Zou iemand mij van advies kunnen voorzien zodat ik hem eindelijk eens op een of andere manier kan helpen?
Want zo gaat het niet langer door, hij zal zijn leven vroeg of laat op de rails moeten krijgen.
Met vriendelijke groet,
3 reactiesReagerenAnoniem27 mei 2013 om 10:07Heb je iets aan deze link?
Reageren
http://www.lievegoed.nl/John (moderator)
27 mei 2013 om 16:55Dex(amphetamine) is een opwekkend middel dat voorgeschreven wordt bij ADHD. Concentratieproblemen, aandachtsproblemen, geheugenproblemen worden veroorzaakt door ADD.
Ook de hoofdpijn kan daar vandaan komen. Een vvan de bijwerkingen van dexamphetamine is o.a. hoofdpijn.Als je na speedgebruik blowt om in slaap te komen, versterkt blowen eventuele gevoelens van angst en onrust. Tijdens het onder invloed zijn van speed kan blowen het gevoel van te erg strak staan wat verminderen, maar cannabis kan je juist ook onrustiger maken. De ervaringen zijn wisselend. Voor iedereen geldt dat de belasting voor lichaam en geest groter wordt bij combineren van speed en cannabis. De kans op psychische klachten wordt groter.
Ik denk dat het tijd is voor de afkickkliniek.
Reageren
Weg van de cannabis en opnieuw instellen op een ander medicijn voor de ADDQuote28 mei 2013 om 13:52Verslavingszorg ‘Lievegoed Antroposofische Zorg’:
Reageren
Als je verslaafd bent gaan we samen gedrag en vastzittende patronen veranderen. Zo kunnen we je helpen een nieuw leven op te pakken. Onze behandelingen gaan altijd uit van ontwikkeling. Er zijn verschillende mogelijkheden om te werken aan herstel. De accenten daarin zijn afhankelijk van de diagnose, hulpvraag en mogelijkheden. Wij geven advies over het te volgen behandeltraject. We kunnen met je werken aan oplossingsgerichte ontwikkeling, aan accepteren van kwetsbaarheden en ontdekken van de mogelijkheden die je hebt. Of we werken samen aan het ontwikkelen van nieuwe vaardigheden.
Lees verder/Bron:
http://www.lievegoed.nl/verslavingszorg/



