Zoeken Vraag het forum

hartkloppingen…

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anne2

    Hallo,
    Kan iemand me helpen?…Ik heb de laatste tijd zo’n last van me hart,ik krijg af en toe snelle hartkloppingen en dan schrik ik ook erg.
    Ook voel ik me erg misselijk en als ik bijv wat wil pakken van de grond wordt ik duizellig als ik me hoofd weer ophef…
    Ik heb wel 3maanden geleden bloed geprikt maar de resultaat was prima.
    Mijn lengte is 1.63 en ik weeg 58…

    10 reacties
    Reageren
    Menno

    Ik kan je twee zaken uitleggen, dus misschien niet alles wat je wilt weten maar ik hoop dat je er wat aan hebt.

    Hartklopingen worden “palpitaties” genoemd. Palpitaties zijn meestal onschuldig.

    Hartkloppingen (palpitaties) is in de geneeskunde een symptoom, althans een klacht van de patiënt, en betekent niet meer of minder dan het zich (meestal onaangenaam) bewust zijn van het kloppen van het eigen hart.

    Dit kan zijn omdat er inderdaad iets vreemds is aan de manier waarop het hart klopt, of ook wel omdat de aandacht hierop sterker dan normaal gericht is. Palpitaties kunnen een gevolg zijn van een verhoogde schildklierproductie, hyperthyroïdie. Het verschijnsel kan optreden bij opwinding, fysieke of mentale vermoeidheid of warmtegevoeligheid. Doorgaans duren hartkloppingen één of twee minuten, maar ze kunnen in sommige gevallen dagenlang aanhouden. Het typische geval is een verhoogd hartritme, maar hartkloppingen kunnen ook onregelmatige hartslag met zich meebrengen. Het aannemen van een toestand van platte rust verhelpt het probleem dikwijls onmiddellijk. Sommigen hebben meermaals per dag hartkloppingen, bij anderen komt het slechts hoogst zelden voor, en sommige mensen hebben nooit hartkloppingen.

    In de huisartsgeneeskundige praktijk is het vaker wel dan niet geheel onschuldig.

    En waarschijnlijk heet het duizelig worden als je je hoofd naar beneden hebt gehad en weer omhoog komt “orthostatische hypotensie” een veelvuldig voorkomende klacht die ook onschuldig is.

    Orthostatische hypotensie is een plotselinge bloeddrukdaling van meer dan 20 mmHg systolisch of meer dan 10 mmHg diastolisch die optreedt bij plotseling opstaan (binnen 3 minuten na opstaan). Symptomen zijn duizeligheid, licht-in-het-hoofd worden, hoofdpijn, (sterk) verminderd zicht, en flauwvallen.

    Orthostatische hypotensie komt veel voor bij jonge slanke mensen tussen 15 en 20 jaar en is dan onschuldig. Bij jonge mensen is het beste advies is om bij de overgang van liggen naar zitten of van zitten naar staan dit niet te snel te doen maar even aan de nieuwe houding te wennen. Het gaat met het vorderen van de leeftijd meestal over.

    Als je je zorgen blijft maken (wat zeker ook de oorzaak van je klachten kan zijn, namelijk stress), ga dan gerust even naar je huisarts, en bespreek je klachten. Maar misschien ben je nu meer gerustgesteld en kun je er zelf al wat aan doen.

    Reageren
    brenda

    de uitleg van Menno is juist.
    maar als je er last van houdt ga dan 1x voor onderzoek naar de huisarts, soms hebben ook jonge mensen last van hartritmestoornissen die wel behandelt kunnen worden. 1x onderzoek kan geen kwaad en jij weet dan ook beter waar je aan toe bent.
    koffie en cola verergeren de klachten vaak net als stress.
    dus probeer dat eens.
    succes, Brenda

    Reageren
    bonbon1989

    Beste mensen,

    ik heb al langer last van hartoverslagen, dat is geen probleem, daar kan ik goed mee leven. De extrasystolen zijn een familietrekje, en ik heb het dan ook vaak per dag, als ik gestresst ben, of vlak na het sporten als m’n lichaam weer in rust probeert te kunnen komen.

    Maar goed, de laatste tijd heb ik last van iets anders, en ik weet niet of dit ook hartoverslagen zijn. Gisteren liep ik op het treinstation, en ik voelde rond m’n maagstreek, dacht ik een overslag opkomen, niets aan de hand, ok maar het ging niet weg

    het leek of heel m’n hartslag rond m’n maag, in dat holletje zeg maar, van slag ging, ik raakte niet echt benauwd, of duizelig, wel stokte de adem in m’n keel en had je echt de angst, nu gaat het gebeuren, nu gaat het helemaal verkeerd met m’n hart, maar misschien omdat ik voornamelijk geschrokken was door wat gebeurde, dacht ik zulke dingen.

    in ieder geval, het is moeilijk uit te leggen, maar het leek aan de ene kant alsof m’n hartslag helemaal van slag was, of het nu echt snel klopte weet ik niet, het voelde niet alsof ik kilometers had hardgelopen of gefietst, maar het voelde niet bepaald lekker.

    Dit hield aan gedurende enkele seconden, van schrik had ik me nog vastgepakt tegen een muurtje, maar het ging ook over en ik was vooral geschrokken.

    Ik ben vroeger met m’n hartoverslagen wel eens naar de huisarts geweest maar die verzekerde dat er niets mee kon gebeuren. Ik heb ook wel eens een 24-uur filmpje gehad voor de zekerheid zei de dokter, daarop was een gewone overslag zelfs zichtbaar, maar verder niets aan de hand volgens de cardioloog.

    In mijn familie zitten sowieso hartoverslagen, m’n opa, m’n moeder, en ik hebben er allemaal last van gehad de rest van hun leven.

    Maar goed, dit voelde dus totaal niet als een hartoverslag. Ik weet niet wat het was, ik was er niet mee bezig, niet op voorbereid, en opeens lijkt het alsof m’n hart op hol slaat.

    Reageren
    413

    @bonbon1989

    Wat je zojuist hebt beschreven komt heel bekend voor. Dat gevoel is inderdaad moeilijk te beschrijven, maar precies dat heb ik ook meegemaakt. Ik had dat plotseling en dan nog eens 3 keer daarna in een maand.
    Ik ben daarmee naar de huisarts geweest en die vertelde mij dat het paniekaanvallen zijn geweest (waarom ik ze kreeg geen idee) wat er gebeurt als je zo een paniekaanval krijgt, is dat je maag en slokdarmen helemaal gaan verkrampen, waardoor je adem slokte en waarschijnlijk kreeg je ook een hele warme gevoel in je borst. Tenminste ik wel. Ik hoop dat ik je een beetje heb kunnen helpen.

    Reageren
    Danielle

    Ook ik heb hier vorige week een bericht op deze site gezet en had deze klachten.
    Ik kom net uit het zienhuis vandaag en heb ecg enz gehad maar mijn hart was verders prima maar konden idd een overslag zien.
    99% is onschuldig en heb wat gekregen als ik een aanval heb om rustig te worden.
    Ook ik spreek uit ervaring dat stress een grote rol kan spelen

    Reageren
    Maarten

    Doe rustig aan, dank je voor je berichtje, en beterschap gewenst.

    Tips:
    Ontspanningsoefeningen
    http://www.ggzdrenthe.nl/index.php?pageID=708

    Verademing – Breng lucht in je leven
    ISBN=9049960103

    Reageren
    Anoniem

    Hart, hartkloppingen, pijn borstbeen, Tietze?
    http://www.dokter.nl/forum/Over-Dokter.nl/213980-Hart-hartkloppingen-pijn-borstbeen-Tietze.html

    Hartkloppingen, slap gevoel in arm
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/211651-hartkloppingen.html

    Snelle pols, hartkloppingen, hoofdpijn, niet slapen
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/195394-snellepols-hartkloppingen-hoofdpijn-niet-slapen.html

    Hartkloppingen / overslaan?
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/197557-Hartkloppingen/overslaan.html

    Hartkloppingen – Urografie?
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/74568-Hartkloppingen-Urografie.html

    Hartkloppingen, snel duizelig?
    http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/87217-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen, als ik op bed lig
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/201455-Hartkloppingen.html

    Hartkloppingen, de hele dag
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/196405-hartkloppingen.html

    Benauwd, hartkloppingen, pijn in linkerborst
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/211210-Benauwd-hartkloppingen-pijn-in-linkerborst.html

    Zwanger en hartkloppingen?
    http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/190865-zwanger-en-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen s’avonds
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/194921-hartkloppingen-s-avonds.html

    Te dik en hartkloppingen?
    http://www.dokter.nl/forum/Gewicht-lengte/70906-Te-Dik-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen en kramp in het middenrif
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/78646-hartkloppingen-en-kramp-in-het-middenrif.html

    Hartkloppingen, onrustig
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/78706-hartkloppingen.html

    Licht in het hoofd, hartkloppingen
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/213774-Licht-in-het-hoofd-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen in oor
    http://www.dokter.nl/forum/Keel-neus-oren/61837-hartkloppingen-in-oor.html

    Overgeven en hartkloppingen
    http://www.dokter.nl/forum/Maag-darmen/181001-overgeven-3u-s-nachts-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen in buik
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/78861-Hartkloppingen-in-buik.html

    Hartkloppingen, oververmoeid, afwezig
    http://www.dokter.nl/forum/Psychiatrie-overigen/106090-hartkloppingen-/-oververmoeid-/-afwezig.html

    Hartkloppingen en overslaande hartslag?
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/75360-hartkloppingen.html

    Hartkloppingen, geopereerd na infarct
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/175447-Hartkloppingen.html

    Hartkloppingen in het hoofd
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/196326-hartkloppingen-in-het-hoofd.html

    Hartkloppingen, licht in het hoofd
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/213774-Licht-in-het-hoofd-hartkloppingen.html#213810

    Hart, hartkloppingen, pijn borstbeen, Tietze?
    http://www.dokter.nl/forum/Over-Dokter.nl/213980-Hart-hartkloppingen-pijn-borstbeen-Tietze.html#214206

    Hart overslaan en hartkloppingen
    http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/214800-hart-overslaan.html

    Reageren
    ibmonu

    Als het komt door stress dan kun je de mindfulness- en ontspanningsoefeningen proberen op In Balans Met Onrust.

    Reageren
    JR1988

    Goedenavond. Ik ben toch al wat jaartjes bekend met hartkloppingen. Ik
    Had er eerst nooit heel veel last van maar zelden! De laatste 6 maanden werd het steeds meer. Toch maar is na de dokter gegaan. Die hebben ook op het juiste moment een ECG gemaakt. Hij zei je hebt Extra Systolen. Hij zei dat het geen kwaad kon. Het werd die weken erop
    Steeds erger. En de huisarts heeft me een hartholster geadviseerd. Dit is 24 uur gebeurd. Maar net in die 24 uur is er geen extra systolen geweest. Op 1 na.. de uitslag van de huisarts was wederom. Het ziet er prima
    Uit. Ergens ben ik toch wat angstig geworden en dat ben ik niet snel. Maar het hart is toch wel erg belangrijk. Dus ik vroeg aan hem door mijn rokersverleden gewoon de vraag. Zit ik niet dicht geslibt ofzo of is m’n hart gewoon echt niet goed? M’n huisarts zei daarop. Als je basisritme(hartslag) goed is en je hebt soms een overslag dan maken wij ons niet heel druk… ja wat koop ik daarvoor. Ook heeft die me een lage dosering Bèta Blokkers voorgeschreven. Hij zei als je last hebt pak je die maar is om te proberen. Maar ik ben niet zo van de medicatie. En al helemaal word ik een beetje ongemakkelijk bij het woord bètablokkers. In mijn hoofd is dit toch gewoon voor zware hartpatiënten… Ik maak nu met m’n Apple Watch best vaak ECG’s en ja ik zie in de grafieken als ik hem dus voel (overslaan) op de Apple Watch echt dalen. Soms komt er gewoon Sinusritme uit. Maar ook vaker wel is atriumfibrilleren of Onbeslist. En ja ik ben ergens bang da ik vandaag of morgen toch een infarct krijg ofzo. Ben al jaren over m’n paniekaanvallen etc heen. Maar hier denk ik soms wel is van t zal me toch niet gebeuren ( En nee ik schiet gelukkig niet in paniek kwa aanvallen ofzo) ik ben al een hele tijd gestopt met cafeïne Etc. Ook slik ik nu sinds 2 dagen Meidoorn. Iemand vertelde me dit. Maargoed volgens mij
    Helpt dit ook niet. Zijn er hier mensen met dezelfde
    Klachten. Ik heb het heel vaak als ik rust heb. Dus op bank of in bed. Met gewoon m’n dagelijkse activiteiten heb ik het wel eens. Maar bij lange na niet zoveel als in rust. Ik hoor graag jullie mening. Mvg Jasper.

    Reageren
Reageer op: hartkloppingen…
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.