- Anoniem11 maart 2016 om 19:02
Op basis van echo zou de bevruchting 16 januari hebben plaatsgevonden. Als ik terugreken dan hebben we toen geen seks gehad. Wel de 18e.
Kan een termijnecho afwijken?
16 reactiesReagerenJohn (moderator)
11 maart 2016 om 20:45Dat kan met een echo nooit precies op de dag worden bepaald.
ReagerenAnoniem11 maart 2016 om 20:53Hoeveel kan die afwijken? Ze zijn toch wel erg nauwkeurig??
ReagerenJohn (moderator)
11 maart 2016 om 22:00Nee ze zijn dus niet erg nauwkeurig wat de dag van de bevruchting betreft wat die kunnen ze nooit precies bepalen. Overigens is de dag van de bevruchting ook niet perse gelijk aan de dag van de seks.
Daarnaast wordt dat ook nooit alleen met de echo bepaald, maar wordt er ook altijd uitgegaan van de eerste dag van de laatste menstruatie.
ReagerenAnoniem12 maart 2016 om 05:48Ik lees op heel veel sites dat de termijnecho wel erg nauwkeurig zijn en dat ze betrouwbaarder zijn dan de lm. Dit is dus niet geheel waar?
ReagerenJohn (moderator)
12 maart 2016 om 10:27Ik heb niet gezegd dat termijnecho’s niet nauwkeurig zijn.
Het is alleen niet mogelijk om met een echo de dag van de bevruchting te bepalen. Daarin zijn ze dus onnauwkeurig. Het aantal weken dat met een echo wordt bepaald klopt wel. Ofschoon ook daar wel enkele dagen afwijking in kunnen zitten.
Een termijnecho is allen maar bedoeld om het aantal weken te bepalen die je zwanger bent en om te kijken of het vruchtje volgens de gemiddelde waarden groeit.
De dag van de bevruchting is niet perse de dag van de seks. De dag van de bevruchting is de dag waarop de zaadcel de eicel binnendringt. En dat kan best 1 of 2 dagen verschillen. Hiervoor wordt altijd uitgegaan van de eerste dag van de laatste menstruatie. De conceptie wordt dan altijd 14 dagen later berekend bij een cyclus van 28 dagen. Als de eerste dan van de menstruatie niet bekend is, wordt met de echo het aantal weken bepaald en rekent men van daaruit terug. Er kunnen dus altijd enkele dagen verschil in zitten.De dag van de conceptie:
dit is de dag dat je zaadcellen hebt ontvangen. De dag van de seks dus.De dag van de bevruchting:
Dat is de dag dat de zaadcel de eicel is binnengedrongenDe zwangerschap begint eigenlijk pas op de dag dat de innesteling van de bevruchte eicel in het baarmoederslijmvlies heeft plaats gevonden
Een zwangerschap bij de mens duurt 38 weken.
Reageren
Om rekenverschillen te voorkomen en een uniforme manier van termijnberekening te kunnen maken, heeft met wereldwijd een zwangerschap op 40 weken gesteld, te rekenen vanaf de eerste dag van de laatste menstruatie.Anoniem12 maart 2016 om 12:40De dag van de bevruchting is toch de dag van de eisprong of 12-24 uur later? Zolang kan een eicel toch leven?
Een afwijking van 1 a 2 dagen is dus normaal bij een echo?
ReagerenAnoniem12 maart 2016 om 12:43Bedoel te zeggen dat de bevruchting dus van de 18e is? Of kan die ook van bijvoorbeeld 10 januari zijn? Of is dit tijdslimiet te groot?
ReagerenJohn (moderator)
12 maart 2016 om 13:03de 10de zou wel erg veel zijn…..
Reageren
Een afwijkingen van 1-2 dagen is normaal. De dag van de bevruchting is de dag dat de zaadcel de eicel binnendringt. In de regel binnen 24 uur na de eisprong.Anoniem12 maart 2016 om 15:22Dus is de bevruchting van 18 januari? De week ervoor alleen de 10 e gemeenschap gehad. Dit is een te groot verschil toch?
Trouwens wat bent u duidelijk in de antwoorden en wat weet u veel
ReagerenJohn (moderator)
12 maart 2016 om 16:20Wanneer was de eerste dag van de laatste menstruatie?
Reageren
En hoeveel dagen duurde de cyclus?Anoniem12 maart 2016 om 17:02Uitgebleven…. Moest 4 januari normaal zijn. Cyclus 28 dagen
ReagerenJohn (moderator)
12 maart 2016 om 17:27Dat is dan niet de laatste menstruatie… Als je menstruatie in januari al is uitgebleven wordt het wel wat lastig.
Heb je dit in een ander topic niet ook al een keer ter sprake gebracht?
ReagerenAnoniem12 maart 2016 om 18:17Klopt. Waarom is het dan lastig?Een echo wijkt toch niet zoveel dagen af?
ReagerenJohn (moderator)
12 maart 2016 om 19:12Het is lastig omdat je een menstruatie hebt gemist. Het is dan moeilijk om te bepalen wanneer en of de eisprong heeft plaats gevonden.
Een uitblijvende menstruatie zie je als:
Er geen eisprong is geweest
Er sprake is van een onregelmatige menstruatie cyclus of
Er sprake is van zwangerschap.Hoe was je menstruatie?
Reageren
Wist de echoscopist(e) dat je menstruatie in januari is uitgebleven?
Specialisme
Zwangerschap
Ben je zwanger, denk je dat je zwanger bent of wil je graag zwanger worden? Een zwangerschap brengt veel veranderingen met zich mee. Van de eerste zwangerschapssymptomen en zwangerschapsklachten tot zwangerschapsdiabetes en zwangerschapsvergiftiging: op deze pagina lees je wat je kunt verwachten en wanneer het verstandig is om medische hulp in te schakelen.
Hoe zit dit ?
- Door Anoniem
- 11 maart 2016 om 18:02
Beheerd door
Peter (huisarts)Wanneer zoek je hulp tijdens je zwangerschap?
Lees bij welke klachten je contact opneemt met je verloskundige, huisarts of andere zorgverlener.Medische hulp
Wat kun je zelf doen tijdens je zwangerschap?
Lees praktische tips over voeding, bewegen en omgaan met veelvoorkomende zwangerschapsklachten.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties