Zoeken Vraag het forum

Moe licht in hoofd

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    ik voel me constant vermoeid, lui, licht in het hoofd, ik heb trillingen in lichaam ik denk spiertrillingen, pijn bij botten/spieren weet niet welke, en ik zie zwarte dinggen voor mijn ogen als ik het beweeg vooral in het licht

    kan het door een vitamine tekort komen?

    18 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat zou kunnen. Ga met de klachten naar de huisarts

    Reageren
    Anoniem

    jaa was ik ook gegaan alles was in orde, alleen mijn vitamine d en en een vitamine folium ofzoiets ben ik even betgeten was laag. Ik heb pillen en ampullen ervoor gekregen maar ik begin morgen met het innemen.

    Alleen was mijn vraag of het dan echt door dit is of er andefe oorzaak ofz aan ligt?

    want met bloedonderzoek alles en nog wat was alles prima alleen dit.

    Reageren
    Anoniem

    ook vaak tinteling bij voeten.

    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan zeker door vitaminegebrek komen

    Reageren
    Catootje

    Een goede gezondheid begint met je voeding. Vaak eten we teveel snelle suikers, die zorgen voor schommelingen in je bloedsuikerspiegel, wat allerlei klachten kan geven. Beter zorgen voor meer complexe koolhydraten en voldoende eiwitten, gezonde vetten en voldoende vezels. Vaak eten we veel brood met een beetje beleg maar beter zou andersom zijn, bijvoorbeeld een omelet, maaltijdsalade of wat anders met een beetje brood. Dan krijg je ook voldoende eiwitten binnen, wat kan schelen in je energie.
    In je bloed kan niet alles opgespoord worden. Daarbij werken allerlei stoffen samen. Zo werkt vitamine D ook samen met magnesium en vitamine A. Vitamine B12 en foliumzuur werken ook samen met de hele B-familie. Beter om er dus ook magnesium en vitamine B bij te slikken.
    Tegenwoordig is het een beetje in de mode om minder vlees te eten maar dan kan je eerder tekorten krijgen aan stoffen als carnitine, lysine, taurine, carnosine, ijzer, zink en vitamine B12. Slik zelf wat carnitine omdat ik weinig vlees eet.

    Reageren
    Anoniem

    Ik wil het even uitgebreid vertellen.

    Zoals ik heb gezegt zie ik zwarte streepjes, vetmoeid, licht in hrt hoofd en spier? Trillingen.

    Mijn foliumzuur moet minimaal 4.8 zijn en mijn is 3.58 en vitamine d is 33 het is laag maar kan dit voor zulke klachten zorgen?

    Daarbij is er bij mij vorige week chronische gastritis vastgesteld en heb ik 2 medicijnen ervoor gekregen wat ik in de ochtend en voor het slapen moet slikken ben al 7 dagen etmee bezig.

    Kan het misschien door dit komen? Of aan de vitamine tekort?

    Namelijk kreeg ik deze klachten na mijn maagklachten die waren begonnen, 2 maanden later na mijn maag probleem die ik kreeg?

    Vitamine of maag is de probleem denk ik?

    Reageren
    John (moderator)

    Beiden zijn een probleem.

    Je lage vitamine D zorgt zeker voor de extreme vermoeidheid. Als je een gastritis hebt, kan ook de vitamine B12 erg laag zijn. Je klachten passen daar dus wel bij.

    Er zal wat aan de vitamine tekorten moeten worden gedaan

    Reageren
    Anoniem

    Mijn vitamine b12 is goed, alleen foliumzuur en d is laag.

    vroeger als ik vitaminepillen ging slikken kreeg ik altijd maag en buik klachten, dat kwam dus door de gastritis die ik niet wist dat ik het had.

    ik heb 2 maagmedicijnen nu gekregen, raboprazol en famodine, ochtend en voor slapen gaan neem ik in.

    alleen ben ik bang dat ik weer maagpijn ga krijgen? Of beschermen deze maagmedicijnen wel ervoor?

    geneest mijn maag verder als ik toch vitaminepillen slik met mijn maagmedicijnen?

    Reageren
    Anoniem

    dus in het kort, krijg ik weet maagpijn als ik foliumzuur in ga slikken terwijl ik maagmedicijnen voor mijn genezing van gastritis gebruik?

    heeft het invloed op mijn maagmedicijnen, bijv minder goed werking of genezing van maag of heeft het niks ermee te maken?

    Reageren
    John (moderator)

    De medicijnen die je hebt beschermen de maag. Dus je kunt supplementen gebruiken

    Reageren
    Anoniem

    gaat het ook gewoon door met genezing van beschadeging van mijn maag?

    En wanneer is het beste om foliumzuur te gebruiken? Arts zei dt het niets uit maakt

    Reageren
    John (moderator)

    Dat gaat gewoon door. Op welk tijdstip je dat gebruikt maakt inderdaad niets uit. Misschien goed om het voor het slapen gaan te gebruiken. Als er dan nog bijwerkingen  zouden zijn, merk je er niks van.

    Reageren
    Anoniem

    ik kreeg nooit gelijk klachten ervan, maar bijv de volgende dag of dagen later en ik denk dat dat door gadtritis van mij kwam terwijl ik niet wist dat ik het had

    nu ben ik eerlijk gezegt bang om het in te nemen terwijl ik wil dat mijn maag gewoon door gaat met genezing met maagmedicijnen

    Reageren
    John (moderator)

    Die beslissing kan ik natuurlijk niet voor je nemen. Dat zul je zelf moeten  doen.

    Reageren
Reageer op: Moe licht in hoofd
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.