Zoeken Vraag het forum

Hoe kan ik mijn ziekte angst verminderen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Goedemorgen,
    Ik heb al sinds mijn tienerjaren (ben inmiddels halverwege de 40) last van hypochondrie. Ik leef van het ene angst moment naar het andere. Er zijn periodes dat het goed gaat en het behapbaar is, maar nu zit ik weer in een periode met constante angst en pijntjes.
    Ik heb al veel therapieën gehad, maar die hypochondrie blijft een te grote invloed hebben op mijn leven en dit vind ik heel zwaar.
    Is er een oplossing voor hypochondrie? Helpt medicatie? Of moet ik het zien als een psychische aandoening waar ik mee moet leren omgaan?
    Hoe maak je het leven met hypochondrie leefbaar?

    4 reacties
    Reageren
    Suus

    Hoi,

    Ik zou met je huisarts een verwijzing naar een psycholoog of psychiater bespreken.
    Dat zijn de hulpverleners waarmee je dan een therapie pad uit kunt stippelen.

    Reageren
    Anoniem

    Dank je wel voor je reactie. Ik heb vorige week een gesprek gehad met de praktijkondersteuner. Ik heb sinds mijn 17e ofzo al regelmatig sessies/behandelingen gehad bij een psycholoog (CGT, EMDR, Exposure etc.) Zelf een behandeling bij de GGZ. Je zou toch denken dat ik alle handvatten en tools wel gehad heb en toch blijft het een struggle.

    Ik heb nu afgesproken met de praktijkondersteuner om alle tools en handvatten weer eens goed door te nemen en op te schrijven wat voor mij helpt.

    Maar het blijft zo’n gevecht met mezelf en mijn gevoelens. Op deze manier leven is toch onmenselijk. Medicatie wil ik niet, maar als het een psychische aandoening is, is Medicatie dan niet juist verstandig.

    Nu helpt het ook niet mee dat bij een laatste medisch onderzoek dat ik heb gehad (een echo) er een afwijking is gevonden in mijn lever. Het lijkt op een hemagioom (dit is 20 jaar geleden ook gezien tijdens een echo). Hiervoor moet ik een MRI ondergaan, pas over 1,5 maand, voor een hypochondrie word ik nu heel erg op de proef gesteld.

    Reageren
    John (moderator)

    Als je er toch al zo lang last van hebt, is medicatie wellicht zo gek nog niet

    Reageren
    Lotgenoot

    Hi, herkenbaar verhaal. Ik ben ook midden 40 en heb al heeeeeel lang last. Medicatie heb ik en therapie is al een aantal malen opgestart en afgerond. Maar het blijft mijn Achilleshiel…

    Zeker met je huisarts bespreken!

    Reageren
Reageer op: Hoe kan ik mijn ziekte angst verminderen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.