Zoeken Vraag het forum

Chv

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Lisa

    Hallo,

    Ik heb een aantal jaar last van een angststoornis gehad. Ik heb dit eigenlijk al een tijdje onder controle en heb naar mijn idee goed inzicht gekregen in mijn angstgedachtes en geleerd om de dingen toch te doen, wat ook lukt. Ik ervaar ook geen angst meer in mijn hoofd maar gek genoeg wel nog in mijn lichaam. Zweten, soms tintelingen, spierspanningen (overal maar steeds wisselend), benauwdheid zijn de voornaamste klachten. Nou ben ik al door meerdere mensen gewezen op het feit dat mijn ademhaling hoog zit. Vandaag toevallig me zelf op beeld gezien en ik kon het ook heel duidelijk zien. Ik adem echt vanuit mijn borstkas. Mijn huisarts heeft me ook eens op mijn hoge ademhaling gewezen en toen gezegd ademhalingsoefeningen te doen. Ik vond dat toen heel lastig om te doen omdat er zoveel verschillende oefeningen zijn en ik door de bomen het bos niet zag (op internet). Ook zei toen destijds de psycholoog dat je ademhalinh een autonoom proces is en je er dus niet mee moet bemoeien, het zou vanzelf weggaan. Maar dat doet het dus niet, de klachten wisselen steeds maar zijn er dagelijks. Heeft iemand een idee waar ik nou goed aan doe? Ik denk dat ik dus chronisch verkeerd ademhaal. Toch wel ademhalingsoefeningen doen? En welke dan….

    6 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Kijk hier eens. Ik heb een artikel geschreven hoe je de ademhaling onder controle kunt krijgen
    https://www.dokter.nl/hulp-bij-angststoornis/nieuws/angstgevoel-beheersen-deel-2/

    Reageren
    Lisa

    Dankjewel! Ik ben het gelijjk gaan doen en merkte heel duidelijk dat ik niet via mijn buik ademhaal en ook dat mijn inademing bijna even lang is als dat ik uit adem. Hier lees ik even niks over maar ik heb eerder wel eens begrepen dat je uitademhaling langer moet zijn, klopt dut? Ik kreeg het nu ook niet anders maargoed eerst maar leren om via mijn buik weer te ademen. Zou heel fijn zijn als dat voor vermindering vd klachten gaat zorgen.

    Reageren
    Lisa

    Ik doe de oefeningen nu 2 keer per dag. Op andere momenten merk ik wel weer dat deze hoog zit. Moet ik dan de oefening ook doen of het bij 2 keer per dag laten?

    Reageren
    John (moderator)

    als je merkt dat je ademhaling weer hoog zit moet je de oefeningen doen

    Reageren
    Lisa

    Oke, ga ik doen! En weet jij hoe het zit met het uitademen? Moet dit langer zijn? Dat lukt me alleen als ik het forceer maar dat is weer niet handig natúúrlijk.

    Reageren
    John (moderator)

    Het is een kwestie van oefenen dus. Maar als je gaat forceren werkt het averechts.
    Probeer deze:
    5 telllen rustig door je neus inademen en 8 tellen rustig door getuite mond uit ademen. En dan enkele keren herhalen

    Reageren
Reageer op: Chv
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.