- Anoniem29 december 2014 om 03:03
Ik loop al jaren met mijn klachten. De pijn in mijn rug, de vermoeidheid, pijn in mijn schouder,een gezwel in mijn rug achter mijn schouder ter grote van een tennisbal, pijn in mijn heup en elektrische schokken in mijn bil met een keer uitval van het been en een duidelijk verdikte plek, pijn achter mijn oor ongeveer bij de rotsbeen, een soort wrat ergens en volgens mij is aan het groeien, Dit zijn sommige van de klachten waar ik al jaren rondloopt. Is er alles aan gedaan? Nee dat denk ik niet. Sinds 2 jaar weet ik dat ik Bechterew heb, moest ik ook zelf uitvogelen. Ik heb jaren fysiotherapie gehad en zelf fysio voor onbekende klachten. De pillen van de reuma helpen niet. Ik heb een mri van mijn bekken gehad, een botscan en al mijn gewrichten zijn goed. Maar wat kan nog gedaan worden? een echo van mijn schouder om te kijken naar de conditie van de pezen en ligamenten, of er vocht zit, een echo van mijn heup voor dezelfde, doorsturen naar een orthopeed en de neuroloog… Het gezwel achter mijn rug is een vetbult, zeggen ze. Het kan erfelijk zijn (dat heeft niemand in mijn familie), maar het kan ook kanker zijn. Maar de man die de echo heeft gemaakt heeft gezegd het is een vetbult en dat is heel onschuldig. Zo, dat is een goede! Hij kan zelfs zonder niets te doen zeggen dat het onschuldig is! Was het niet beter even een punctie of een biopsie te maken dat weten we het zeker? Zo ook met die wrat. Het is heel erg soepel dus nee hoor niets om je bezorg te maken. De pijn achter mijn oor… ja, oor ziet van binnen beetje rood uit dus deze vieze druppels er in doen. Maar, net zoals de res,t de druppels hebben niet geholpen. Misschien is het pijn van de spier van je nek die hecht daar. Wat een onzin! De pijnplek ligt nog een par cm naast de hechting van de spier. Maar ga maar naar de fysio, laat je het masseren en dan zien we wel. 2 jaar verder is de pijn nog steeds. Geen kno arts, geen echo, niets. Om niet te praten over mijn darmen. Ik heb pijn rechts onder de ribben. Ben zelfs geopereerd aan galstenen. Ja mevrouw dat zijn uw darmen, neem maar vezels. Was het niet beter een colonoscopie om te kijken hoe gezond mijn darmen zijn?En de pijn is toch soms vervelend aanwezig.
Maar dan kom je een dag bij de huisarts en dan ben je al klaar van al die jaren pijn en klachten en wat krijgt je te horen? mevrouw heeft psychosomatische klachten en volgens mij heeft ze baat van een andere specialist. Is dat toevallig een psycholoog?
Hoeveel van jullie lopen rond met klachten die duren al jaren? En is echt alles gedaan om een genezing te vinden? Ik denk dat ik alleen maar geld uitgeeft aan adviezen, pillen en behandelingen van huisartsen en dokters.10 jaar lang heb ik betaald voor geen genezing. Is dat de zorg dat ik koop voor mijn geld? Heb ik geen recht om gehoor te worden en gerustgesteld worden? Is het zo duur om eerst een colonoscopie te krijgen en als de darmen wat goed uitzien dan pas een medicament? Soms heb ik het gevoel dat ze maar uitvogelen. Mevrouw uw hebt dit, dan maar die pilletje, en als de pilletje niet werkt dan een andere en ze blijven gewoon bezig met zijn tunnelvisie dat ik dat heb. Sorry hoor maar twee keer pilletjes en geen enkele werking dat is toch reden om te denken dat ik anders heb? En iest wat ik me aan erger is dat heel veel van ons zelf in internet moeten zoeken en met ideen komen die de dokter zelf niet had bedacht in jaren en dan ook nog gelijk hebben.
Ik vind het allemaal heel eng. Al die pijnen voelen en niet weten. Even een biopsie van die plek in mijn rug en is negatieve dan ben ik al blij zelfs als hij blijft groeien. Dan weet je zeker dat het onschuldig is.
Ik denk dat dat zou heel veel mensen reden, als onderzoeken wat eerder plaatsvonden en niet dat de patiënten zo lang met zijn klachten moeten lopen. Zelf ben ik het vertrouwen kwijt in de medische wereld, maar ik vindt het gevaarlijk. Ik stel steeds uit een bezoek aan de dokter want ik kom nooit met antwoorden.
Hebben jullie ook zulke ervaringen? Is er een manier om ze te overtuigen van de omvang van de klachten? Zien ze niet dat mensen worden depressief als ze te lang lopen met onbekende en pijnlijke klachten, dat ze zijn zelf degene die de patiënten depressief maken?
Sorry voor mijn lange bericht maar ik moest het even kwijt.


