Zoeken Vraag het forum

Pijn in huidlagen. Vet, bindweefsel?

  • Biebs

    Ik heb al enkele jaren “drukpijn” in mijn bovenbenen en billen. Daarmee bedoel ik dat wanneer ik met de vingertoppen lichte druk uitoefent of wanneer de kinderen over me heen klimmen, dat dit behoorlijk pijn kan doen. Onderhuids voelt het aan als plakkaten of een flinke pijnlijke knikker zoals in de bil.

    Heeft iemand hier ervaring mee? Is dit vet of bindweefsel? En is het te behandelen?
    Ik heb een normaal postuur, niet superslank maar ook geen overgewicht. Wel iets steviger rond de heupen sinds mijn eerste zwangerschap.
    Op zich kan ik wel leven met die onderhuidse plakkaten zoals ik ze noem,maar ik heb het gevoel dat ze de doorbloeding etc belemmeren van mijn benen. M’n benen zijn snel vermoeid en mijn onderbenen en voeten voelen soms wat stijf en opgezwollen. Niet enorm en heb ook geen extreme oedeem. Soms licht langs het scheenbeen.

    Wat zou het kunnen zijn en is hier een oplossing of verlichting voor?

    5 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Moeilijk om er zo zonder onderzoek iets over te zeggen. Ga met de klachten naar een fysiotherapeut

    Reageren
    Biebs

    Ik loop al bij de fysio/manueel, maar hij kan daar ook weinig mee. Het is geen spier of gewricht pijn. Hij heeft wel eens tijdens een acupunctuur sessie een naald op de plek van die knikker in mijn bovenbil gezet. Deze is toen een poos iets kleiner geweest. Dat aanprikken was verder pijnloos.

    Reageren
    Suzan

    Hoi,

    Bedoel je echt acupunctuur of dry needling? Bij dry needling ben je vaak meerdere behandelingen nodig voor flinke knopen echt weg zijn.

    Je zou je fysio eens kunnen vragen naar je trigger points te kijken en die te behandelen,misschien heb je daar wat aan.

    Groetjes Suzan

    Reageren
    Biebs

    Hoi Suzan,

     

    Dry needling inderdaad.

    Die knikker in m’n bovenbil heeft hij toen eenmaal bewerkt en toen was hij een stuk kleiner. Jij hebt het over knopen, kunnen die zo groot als een flinke knikker (bonk) aanvoelen?

    Ik heb bij knopen altijd het idee dat het kleine punten zijn. Maar dat kan ik ook goed mis hebben natuurlijk.

    Reageren
    Suzan

    Hoi,

    Dat kunnen echt flinke harde plekken zijn! Vandaar ook mijn vraag.

    Want als het wel even geholpen heeft,zou het kunnen zijn dat de spier nog niet helemaal ontspannen was. Als je dan vaker behandeld wordt,  zullen  de spierknopen nog meer of helemaal weg gaan. En als je toch weer last krijgt en dan direct behandeld wordt,voorkom je dat het weer zo erg wordt.

    Zelf heb ik dit in mijn rug en schouders,als het heel erg is, ook in mn nek en  bilspieren. Mijn fysio “prikt” de triggerpoints sowieso elke twee of drie weken om ze minimaal te houden. In combinatie met massage,ook op de triggerpoints gericht.

    Je zou eens kunnen proberen of het voor jou werkt…..

    Reageren
Reageer op: Pijn in huidlagen. Vet, bindweefsel?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Pijnlijke benen? Misschien heb je dan CVI
6 min leestijd

Pijnlijke benen? Misschien heb je dan CVI

Dik als gevolg van lipoedeem
5 min leestijd

Dik als gevolg van lipoedeem of vetzwelling

4 min leestijd

Spataderen, kun je ze voorkomen?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.