- HH1 februari 2013 om 21:06
Ik maak me erg ongerust over mijn zus (73 jr). Ze is de laatste maanden erg verward, geheugenverlies en we denken dat ze dementerend is. Ongeveer 1,5 jaar geleden heeft ze diverse hersenonderzoeken gehad (scans e.d) en daaruit is niets gekomen.
We denken dat mogelijk te maken kan hebben met de verschillende soort van medicijnen die ze neemt.
Tevens heeft ze suikerziekte.Hieronder vindt u de ‘cocktails’:
-Arthrotec 50 mg( voor de pijn/spieren)
-Propranol HCL Retard, 80 pch
1 x per dag 1 cap.
-Paroxetine 20 mg 1 x p.dag 1 tab
-oxazepam 10 mg
5 x per dag 1 tab. ze zegt dat ze er 4 slikt, 2 in de middag en 2 voor het slapen gaan
ze slikt dit al jaren (34 jr) er zijn periodes dat ze het niet heeft geslikt maar als er dan weer wat emotioneels gebeurde dan begon ze weer met slikken.
De laatse jaren slikt ze dit medicijn echter dagelijks (doses is ook al eens op 8 p.dag geweest)
-Crestor 5 mg 1x p.dag, 1 tablet
-Omeprazal activis 20 mg 1 x p.dag 1 tab (suiker)
-Glimeperide Sandoz 3 mg 1 x per dag 1 tab(suiker)Graag uw advies.
Dank u.10 reactiesReagerenJohn (moderator)
1 februari 2013 om 21:36Beste HH
Het is goed mogelijk dat een deel van de medicatie wellicht verantwoordelijk is voor verwardheid en geheugenverlies.
De volgende medicijnen kunnen invloed hebben:
Paroxetine = anti depressiva
Oxazepam = benzodiazipine
zeker in de hoeveelheden die je zus neemt.
Voor het overige geeft de combinatie van de andere middelen mij wel te denken.
Crestor is een cholesterol verlager die zeer omstreden is en suikerziekte veroorzaakt. Als je zus aan sukerziekte lijdt is dat wel een vreemde keuze.
Propanolol is een betablokker. Een bloeddruk verlager. Ook deze kan verwardheid en sufheid veroorzaken.
Omeprazol is niet voor de suikerziekte maar is een maagbeschermer, deze is overigens op zijn plaats met de hoeveelheid medicatie va je zus.Maar je geeft aan dat de klachten de laaste maanden zijn ontstaan of toegenomen. De medicatie neemt ze al langer.
Reageren
Het is dus niet denkbeeldig dat er sprake is van dementie of een CVA. Aangezien het 1,5 jaar geleden is dat ze door de neuroloog is onderzocht adviseer ik je om een verwijzing te vragen voor de neuroloog. Deze kan met onderzoeken zien of er sprake is van CVA, en met een MRA scan kan eventueel dementie worden vastgesteld.
Gelet op de leeftijd van je zus, is het toch verstandig om onder scherpe controle van een arts te blijven.politicus4 juni 2013 om 19:36ik vind het maar raar
Reagerenpoliticus4 juni 2013 om 19:39ik vind dat dokters en geneeskundigen medicatie moeten maken wat niet schadelijk voor u is en niet medicatie dat kan lijden tot geheugenverlies bijv
ReagerenJohn (moderator)
4 juni 2013 om 19:39John (moderator)
4 juni 2013 om 19:41Ik zag het antwoord net komen.
Reageren
Het zou inderdaad fijn als dat zou kunnen maar voorlopig zullen we aangewezen zijn op chemische stoffen die bijwerkingen hebben.Klaas6 juni 2013 om 12:44Ik vraag me af welke “arts” haar dze volkomen bizarre mix van benzo’s , een SSRI en nog andere pillen laat slikken. Dit zal haar echt niet genezen van welke ziekte ook!
Paroxetine is trouwens het uiterst beruchte Seroxat, een van de gevaarlijkste antidepressiva en misschien wel de meest verslavende stof ooit in een laboratium gemaakt.
Zowel benzo’s als SSRI’s moeten heel voorzichtig uitgeslopen worden, helaas weten de meeste artsen van niets en hebben de fabrikanten geen interesse in mensen die er vanaf willen of eraan verslaafd zijn geraakt. Ik begrijp echter dat het haar meer kwaad dan goed doet.
Ook schrijf je dat ze al eens heeft geprobeerd te midneren/stoppen maar dat dat steeds fout ging.Heeft ze hierbij wel de 5-10% reductieregel voor psychiatische middelen toegepast?
De Ashton manual geeft absoluut de beste informatie over het stoppen met een benzodiazepine als Oxazepam, verder moeten een SSRI (paroxetine) en een benzo na elkaar afgebouwd worden, met de SSRI als eerste.“Onder controle van een arts” klinkt mooi, maar wat stelt deze controle voor als je alleen maar doorgaan met deze rommel voor te schrijven om je moeder in een soort wandelende Glaxo te veranderen?
Lees je heel erg goed in: maak nooit grote stappen in het verlagen van doseringen, ga geen doseringen overslaan in een poging af te bouwen. Veel middelen zijn beschikbaar in een vloeibare variant die afbouwen sterk vergemakkelijken.
En probeer er goede begeleiding voor te vinden, helaas is dit vaak makkelijker gezegd dan gedaan.
OVerigens denk ik dat veel van haar klachten een gevolg kunnen zijn van “SSRI-poopout”, dwz. een soort ontwenningsverschijnselen van de Seroxat/paroxetine terwijl ze nog aan een stabiele dosis zit omdat na jarenlang gebruik zoveel serotonine receptoren ongevoelig geworden zijn dat het lichaam als het ware schreewt om een hogere dosis van de SSRI. Dit psychiaters in voorkomende gevallen maar al te graag voorschrijven want de kassa moet natuurlijk wel blijven rinkelen.Lees ook eens mee op
http://antidepressantwithdrawal.info/nl/home.phpDeze site gaat specifiek over antidepressiva, de risicos ervan, de leugens dit het medisch establishment eromheeng ebouwd heeft en hoe men er zo veilig mogelijk vanaf kan komen.
Ik ben nog steeds beduusd door de schande om een menseijk wezen bloot te stellen aan deze cocktail van middelen en dan lezen dat ze al 34 jaar (!!!) angstremmende middelen krijgt.
Er zijn veel betere manieren om aan ansgten te werken dan je vol te stoppen met pillen die je op lange termijn alleen maar ziek en afhankelijk maken. Helaas zijn de belangen van artsen soms niet die van de patient. Om maar te zwijgen van de farmaceutische industrie…
Laat haar overigens nooit abrupt stoppen met de Seroxat! Ook stoppen van 10 mg is een levensgevaarlike cold turkey, wat er dan kan gebeuren is onder meer hier erg goed bescheven:
http://seroxatsecrets.wordpress.com/2008/01/05/the-hell-of-seroxat-withdrawal/En ik heb het zelf ook meegemaakt. Sterkte!
ReagerenAnoniem6 juni 2013 om 12:52Lees ook:
Stoppen met paroxetine, bijverschijnselen
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Medicijnen/195632-stoppen-met-paroxetine-bijverschijnselen.htmlAnoniem15 januari 2015 om 17:01Dit is in mijn ogen ook een bizarre mix. Met de de benzo’s en de SSRI. Ik kan ook uit ervaring zeggen dat het langdurig slikken van een benzo het geheugen en cognitieve functies ernstig kan aantasten.
Reageren
HEEL erg langzaam afbouwen is van groot belang. En het afbouwen is een zeer moeilijk proces.
Ik ben 51 jaar en dacht dat mijn hersenen er geweest waren. Na 7 maanden afbouw kwam zelfs nog het ergste. Na een afschuwelijke tijd kwam heel langzaam mijn geheugen weer terug.
Zoals eerder al geschreven is de Ashton Manual de beste methode.
Artsen en specialisten weten van niets of willen het niet weten. Het is een eenzame strijd en je zult echt je weg daarin zelf moeten vinden.
Ik denk overigens dat uw zus het beste eerst de benzo’s kan afbouwen.
Ik hoop echt voor uw zus dat ze dit zelf inziet en ook te motiveren is om het af te bouwen. De benzo’s doen immers niets meer, het enige dat overblijft is de verslaving.janwillem 45jaar15 mei 2017 om 19:56zeker was het maar waar dat er alleen maar antidepresivas waren die het geheugen niet aantasten ik heb namelijk al zon 10jaar esitolopram 10mg geslikt en nog 3weken oxazepam tegretol risperdal nou kvoel merk wel echt dat mijn geheugen niet meer is dan zeg balweg 10jaar voordat ik eraan begon als ik dit allemaal geweten had had ik er niet aan begonnen denk en de depresie proberen laten uitwoeden totdat het hopelijk gauw weer over is khoop eens met mensen hier over van gedachten te mogen wisselen
ReagerenCatootje16 mei 2017 om 09:16Bij het aanpakken van een depressie zou je naast het emotionele stuk ook moeten zorgen voor de juiste biochemie van je lichaam. Zorgen voor volwaardige voeding met zo min mogelijk geraffineerde suikers en witmeelproducten. Ook zorgen voor voldoende eiwitten.
Dan kan je nog tekorten hebben in je lichaam; allerlei vitaminen, mineralen, vetzuren, aminozuren. Denk aan stoffen als magnesium, vitamine B en D, omega 3, tryptofaan, om er een paar te noemen. Dat soort stoffen helpt de aanmaak van je neurotransmitters maar zonder de bijwerkingen van een medicijn. Een erg goed middel is 5htp, alleen mag dat niet in combinatie met bepaalde medicijnen, zoals antidepressiva. Goed zorgen voor jezelf en de juiste voedingsstoffen binnen krijgen kan ook schelen in je geheugen.
Reageren



