- Robert1 juni 2022 om 00:19
Hoi allemaal
Ik zou graag willen weten hoe accuraat een biopsie is van de dikke darm voor het opsporen van een ontsteking? Kan zo een biopsie een ontsteking missen?12 reactiesReagerenJohn (moderator)
1 juni 2022 om 00:19Als de biopsie van een ontsteking wordt genomen is die niet te missen
ReagerenRobert1 juni 2022 om 00:56Dus er is toch een kans dat zo een biopsie niet 100 procent betrouwbaar is. Volgens de internist kan zo een biopsie zelfs een ontsteking vinden van niet ontstoken weefsel nabij gelegen bij ontstoken weefsel.
ReagerenJohn (moderator)
1 juni 2022 om 16:14Die zijn doorgaans absoluut betrouwbaar
ReagerenMarie2 juni 2022 om 22:49Ik heb ook een vraagje .. ik heb onlangs gastroscopie gedaan en geen afwijkingen .. maar kanker kan je toch enkel opsporen door een biopsie van de maag te nemen ?
ReagerenJohn (moderator)
2 juni 2022 om 23:12Een biopsie wordt dan genomen als er afwijkingen te zien zijn die dan nader onderzocht moeten worden. Als er geen afwijkingen te zien zijn is er ook geen kanker
ReagerenMarie2 juni 2022 om 23:21ok bedankt  ben nu al bijna 1.5 week verder met medicatie en nog steeds voel ik me nog niet denderend goed.. Hoelang duurt het vooraleer ik weer de oude ben ? Zou er dan toch iets meer aan de hand zijn ? Een hongergevoel maar ik heb geen honger zo een rommelig gevoel
ReagerenMarie2 juni 2022 om 23:23Ze zien niks verkeerd bij de gastroscopie maar voel wel nog veel krampen of ja hoe je het ook noemt .. zien ze dat dan niet op de gastroscopie ?
ReagerenJohn (moderator)
2 juni 2022 om 23:25Daar kan ik je zo geen antwoord op geven. Dat is van meerdere factoren afhankelijk. O.a. van wat je eet en drinkt. Je zult licht verteerbaar moeten eten, liefst geen koffie en frisdrank en geen pittig gekruid of vettig eten
ReagerenJohn (moderator)
2 juni 2022 om 23:27krampen zien ze niet met een gastroscopie. Een gastroscopie dient om afwijkingen zoals zweren en gezwellen op te sporen
ReagerenMarie2 juni 2022 om 23:32Ah ok .. kennis van me had me gezegd om me eens te laten testen op voedselintolerantie  .. gluten enz .. zouden ze dat al gezien hebben toen ze mijn bloed getrokken hebben ?
ReagerenJohn (moderator)
2 juni 2022 om 23:33Nee, dat moet apart onderzocht worden
ReagerenMarie2 juni 2022 om 23:40Ok dan ga ik dit evt eens voorleggen aan de specialist .. bedankt voor de info
Reageren



