Zoeken Vraag het forum

stress en inspanningsintolerantie?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Virgo

    Sinds een tijdje heb ik vermoeidheidklachten, licht gevoel in hoofd, en pijn op verschillende delen van mijn lichaam.

    Ben naar huisarts geweest en daar medegedeeld gekregen dat dit typische stress klachten zijn.

    Nu merk ik dat ik mij conditioneel heel slecht voel. Een fietsrietje naar de supermarkt zorgt ervoor dat ik mij buiten adem voel. Alsof ik de piepjes test heb gedaan. Ik voel dan ook mijn hartslag heel snel ik mijn nek bonzen.

    Nu kijk ik er tegenop om buiten de deur te gaan.

    Kan dit ook stress gerelateerd zijn?

    5 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan zeer zeker. Je kunt daardoor gaan hyperventileren. Dat geeft op zich al een heleboel vervelende klachten.

    Reageren
    Virgo

    Wat moet ik doen om het binnen 2 weken weg te verkrijgen? Want over 2 weken heb ik een fietstocht door dr Zwitser Alpen gepland.

    Reageren
    John (moderator)

    Ga naar een fysiotherapeut voor ademhalingsoefeningen

    Reageren
    Virgo

    Dat doe ik al. Ik ga ook naar een psycholoog.  Tot nu toe geen vooruitgang. Ik ben bang dat ik mijn trip moet annuleren.

    Reageren
    Catootje

    bij de basis beginnen. Zoals goede voeding. In het westen eten we vaak teveel snelle suikers, die zorgen voor schommelingen in je bloedsuikerspiegel, wat weer allerlei ontregelingen van hormonen en neurotransmitters kan geven.   Beter zorgen voor meer complexe koolhydraten, voldoende eiwitten, gezonde vetten en voldoende vezels, waardoor je bloedsuikerspiegel stabieler blijft.

    Ook kunnen er voedselovergevoeligheden spelen, zoals histamine en tyramine in de voeding, onder andere in kaas, chocolade en zuurdesem.

    Verder kan je tekorten aan allerlei stofjes hebben; vitaminen, mineralen, vetzuren, aminozuren en andere stoffen. Denk aan onder ander magnesium, vitaminen B C en D en omega 3.

    Sowieso wel zorgen voor voldoende lichaamsbeweging en ontspanning en denk ook aan de invloed van electrosmog als factor in het geheel.

    Reageren
Reageer op: stress en inspanningsintolerantie?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Opvliegers: wat zijn het, wat veroorzaakt ze en wat helpt?

4 min leestijd

Hoe lang duurt de overgang en wanneer begint het?

4 min leestijd

Anticonceptie en de overgang: wanneer stop je en hoe herken je de overgang?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.