Zoeken Vraag het forum

Geen harde lawaai en kapper kunnen verdragen.

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Baloe

    Mijn zoontje van 4,5 jaar kan er niet tegen als er getimmerd of andere lawaaierige werkzaamheden plaats vinden.
    Dan word hij bang en gaat huilen.
    En zodra het eventjes stopt vraagt hij gelijk:
    [quote]Niet meer timmeren?[/quote]

    Tevens is hij als de dood voor de kapper.
    Zowel voor de schaar als de tondeuse.
    Het is nog nooit mis gegaan bij de kapper.
    In de zin dat de kapper hem eens zeer gedaan heeft, of in zijn huid of oor geknipt heeft ofzo.
    Hij kan het ook goed met de kapper vinden, maar zodra het over knippen gaat dan begint hij direct over een ander onderwerp te praten, of word bang/verdrietig.

    Iemand hier ervaringen mee?
    Of nog beter…een oplossing?

    1 reactie
    Reageren
    Anoniem

    Is het niet een leuk idee een boekje voor te lezen over de kapper, zo’n kinderboekje bestaat er vast en zeker. En hetzelfde geldt voor de timmerman die een heel mooi huisje of een boomhut bouwt waar alle kinderen van de straat in kunnen spelen.

    Blijkbaar heeft uw zoontje negatieve associaties met deze thema’s. U zou dus kunnen proberen positieve verbanden te kunnen leggen tussen deze onderwerpen en uw zoontje.

    In ieder geval heeft hij een gevoelige en zachtaardige moeder die deze signalen goed opvangt en hem erkent in zijn gevoelens, zodat hij bevestigd wordt in zijn gevoelens. Maar omdat deze beperkend en belemmerend kunnen zijn voor het dagelijks functioneren en omdat ze ook niet nodig zijn, is het dus een mooie ouderlijke uitdaging de kapper en de timmerman leuk te maken, en de boze heks de boeman waaraan de lieve kapper en de lieve timmerman ontsnappen.

    Genoeg creativiteit dus om uw zoon nieuwe relaties bij te brengen om hem op een speelse manier te leren dat sommige dingen niet zo eng zijn als ze lijken.

    Reageren
Reageer op: Geen harde lawaai en kapper kunnen verdragen.
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.