- L.5 december 2016 om 09:41
Hallo,
Ik heb sinds een aantal weken last van een gevoel in mn keel(niet boven achterin je mond, maar iets dieper ter hoogte van het midden van mn nek maar dan aan de voorkant). Het lijkt soms alsof eten en drinken daardoor moeilijk gaat, net als slikken. Lijkt net alsof er slijm blijft hangen. Ik moet hierbij denk ik ook zeggen dat ik sinds een paar maanden last heb van chronische hyperventilate. Hierdoor heb ik soms het gevoel dat ik minder lucht binnenkrijg doordat er iets mis mee is. Ben al 2x gecontroleerd bij de huisarts, maar heb het gevoel alsof die net ver genoeg kan kijken(HA zei dat het niet rood was, huig mooi in het midden hing en het niet echt krapper was geworden). Iemand tips of meer uitleg?
3 reactiesReagerenJohn (moderator)
5 december 2016 om 09:46Dat wat je voelt is het zgn. globusgevoel. Dat is een gevolg van de chronische hyperventilatie. Een vervelend gevoel, maar gelukkig niets ernstigs
ReagerenL.5 december 2016 om 10:16Bedankt voor de uitleg. Ik kan me soms alleen nog moeilijk voorstellen wat “chronische hyperventilatie” inhoud, want er komt best veel bij kijken qua klachen.
ReagerenJohn (moderator)
5 december 2016 om 10:32Er zijn heel wat klachten die daardoor kunnen ontstaan. Chronische hyperventilatie ontstaat wanneer de ademhaling door een of andere reden verkeerd gaat en dat langer dan 1 maand constant aanwezig is.
Het begint in de regel met een aanval van hyperventilatie door bijvoorbeeld angst of stress. Als dat dan vaker voorkomt en er niets aan wordt gedaan, wordt het chronisch.kijk eens op onderstaande link welke klachten er allemaal kunnen ontstaan:
Reageren
http://www.chronischehyperventilatie.nl/index.php?page=symptomen


