Zoeken Vraag het forum

Lymfeklieren opgezet

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Joop

    Heb reeds eerder vragen gesteld, maar kan ze niet meer vinden.
    Vorige week bij de huisarts geweest over opgezette lymfeklieren. Er zat er een opgezette klier met een voelbaar bultje. Er veel aan gevoeld, toen aan weerszijden ook opgezette klieren. Waarschijnlijk door er te veel aan te voelen. Huisarts kon niets bijzonders vinden. Er zitten nu nog 2 beweegbare bultjes en daarboven zijn klieren opgezet. Ze voelen iets hard aan. Kunnen ze geirriteerd zijn? Nu heb ik enkele keren ’s nachts gezweten. Kan ook door stress komen of door te warm op bed? Volgend jaar, begin januari, moet ik naar kaakchiurg voor behandeling aan een speekselklier. Huisarts zei dat ik aan de kaakchiurg moet vragen of lymfeklieren zijn opgezet als gevolg van problemen aan een speekselklier. Wat denkt u ervan? Alvast bedankt.

    13 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat je er vooral vanaf moet gaan blijven want als je er teveel aanzit kunnen ze idd geirrirteerd of ontstoken raken. Of de lymfeklieren een gevolg van de problemen met de speekselklier zijn kan ik zo helaas niet zeggen. Dat is idd iets om aan de kaakchirurg te vragen

    Reageren
    Joop

    Kan me niet voorstellen dat het aan de speekselklier ligt, deze is iets opgezet. Tandarts adviseert om deze te controleren en eventueel schoon te maken. Bovendien gaat het om een speekselklier aan de rechterkant en de lymfeklieren zijn links opgezet. Eerst was er 1 klier opgezet, nu lijkt het meerdere. Wellicht komt het dat ik er teveel aan zit. De huisarts heeft er vorige week nauwelijks aan gevoeld, vond dat hij niet nauwkeurig voelde. Eerst zei hij dat er een echo moest worden gemaakt, daarna zei hij dat ik het aan de kaakchiurg moest vragen.
    Ik vroeg hem of harde klieren niet goed waren. Daarop zei hij, dat dit niet altijd hoeft. Overal lees je echter dat harde klieren niet goed zijn.
    Kunnen er meer dan 1 klier opgezet zijn tegelijk? Wat betekent dat? Ik voel wel enkele beweegbare knobbeltjes bij de opgezette klieren. Nog een vraag: deze week, zweette ik nogal, 2e helft in de nacht. Ik heb gelezen dat dit ook niet goed is bij opgezette klieren. Graag uw reactie. Alvast bedankt.

    Reageren
    John (moderator)

    De huisarts weet toch echt wel wat die doet. Ook al denk jij dat hij niet nauwkeurig heeft gevoeld. Harde klieren zijn beslist niet altijd kwaadaardig. Ze horen gewoon bij je afweersysteem. En als je er teveel aanzit worden ze vanzelf hard en raken geirriteerd.

    Reageren
    Joop

    Nu ontdek ik in het bovenbeen, een opgezette klier, met bultje en een doorgetrokken streep erover.
    Ik ben bang dat dit weer een lymfeklier is?

    Reageren
    John (moderator)

    Hoezo een opgezette klier in je bovenbeen???

    Reageren
    Joop

    Vlak boven de knie aan de zijkant, langwerpige opgezette klier lijkt het met een bultje. Kan dit een
    lymfeklier zijn? Ik begrijp dat hier ook lymfeklieren zitten in je bovenbeen.

    Reageren
    John (moderator)

    Dat zal geen lymfeklier zijn. Die zitten daar niet zo. Lijkt eerder op een spier of een pees die je voelt

    Reageren
    Joop

    Ik heb net gezien dat in de benen lymfevaten zitten. Er stond bij dat hierin ook kwaadaardige cellen kunnen ontstaan.

    Reageren
    John (moderator)

    Ga dan naar de huisarts en laat ernaar kijken

    Reageren
    Joop

    Er zijn nog steeds lymfeklieren opgezet in de hals, er waren eerst 2 bobbeltjes te voelen, nu 1 bobbeltje. Ze voelen een beetje hard aan. Vanaf de buitenkant gezien, lijkt het te slinken maar de laatste dagen zijn ze weer meer opgezet. Wat betekent dit dat er nu maar 1 bobbeltje meer te voelen is? Kan het zo zijn dat ze langzaam slinken? Nog een aanvulling: in mijn nek was er sinds vorige week 1 lymfeklier opgezet, nu is deze zo goed als geslonken.

     

    Reageren
    John (moderator)

    Dan zullen ze langzaam slinken. Maar blijf er wel zo veel mogelijk vanaf!

    Reageren
    Joop

    Het bobbeltje in de nek is ’s morgens groter en in de loop van de dag weer geslonken. Kan een lymfeklier af en toe weer opzetten en dan slinken? Kan deze opgezette lymfeklier verband houden met de opgezette klieren in de hals? De laatste weken heb ik erg veel stress (soms hartkloppingen). Ik las dat hierdoor je weerstand lager wordt en hierdoor een lymfeklier kan vergroten. Ik neem aan dat dit klopt?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat en er te veel aanzitten

    Reageren
Reageer op: Lymfeklieren opgezet
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.