Zoeken Vraag het forum

Adamsappel of verdikking (bij)schildklier

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Misschien hele domme vraag hoor, maar ik kreeg foto’s binnen van een bruiloft en voor het eerst viel me op dat ik een bult bij m’n hals heb. Is dit normaal? Mijn partner zegt is gewoon de adamsappel maar ik twijfel over de schildklier of de bijschildklier. Kan op internet moeilijk voorbeelden vinden en de adamsappel lijkt me wat hoger te moeten zitten.

    Iemand een idee?:)

    7 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het kan de adamsappel zijn, maar moeilijk te zeggen zonder fysiek onderzoek

    Reageren
    Anoniem

    Bedankt voor je antwoord.
    Dus advies is dan om het toch even na te laten kijken bij de huisarts neem ik aan?
    En ik het anders de (bij)schildklier of zou het wat anders kunnen zijn?

    Reageren
    Alias

    Hallo ik heb dit ook, als ik slik beweegt het ook?

    Reageren
    Alias

    Dan beweegt het hier bij mij

    Reageren
    Anoniem

    Ik weet niet of het beweegt bij mij. Met slikken beweegt er genoeg in dat gebied.
    Maar de verdikking die ik heb, zie ik alleen op deze en nog een andere vergelijkbare foto. Ik heb geprobeerd het in het spiegel zelf te zien, maar dan zie ik het niet.

    Ligt waarschijnlijk ook aan de houding, maar dat weet ik niet zeker.

    Reageren
    Anoniem

    Ik had nog eens in mijn dossier gekeken naar de bloedwaardes van de schildklier.

    2 weken geleden moest ik hierop bloedprikken ivm een hoge rusthartslag en een hb van 6.9. (Ik ben zwanger van een tweeling dus opzich niet heel gek). Ze wilden uitsluiten dat het niet iets met het hart of schildklier was.

    maar nou zag ik dat bij de ldh waarde 176 staat (bovengrens 225) maar als opmerking staat erbij te hoge uitslag tgv hemolyse. Wat betekent dit? De assistent heeft alleen gezegd dat er geen afwijkingen in het bloed zaten en dat ze konden zien dat de hb weer herstellende is. Deze was van 6.9 naar 6.8 gegaan in een week, maar aan andere opgevraagde waardes zoals ijzer konden ze zien dat het herstellende was. Verder was de waarde van de schildklier (tsh) 1.1. Er is niet geprikt op de waardes behorende bij de bijschildklier overigens.

    ben benieuwd of iemand wat kan toelichten op de ldh waarde.

    Reageren
    John (moderator)

    Ik zou het zo helaas niet kunnen zeggen. Laat de huisarts er even naar kijken

    Reageren
Reageer op: Adamsappel of verdikking (bij)schildklier
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

3 min leestijd

Anticonceptie en hormonen: welke past bij jou?

4 min leestijd

Hoe groot is de kans op een zwangerschap?

4 min leestijd

Seks tijdens de zwangerschap: wat verandert er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.