- Anoniem859 juli 2026 om 22:25
Ik heb een hele rare klacht. Vaker krijg ik plots uit het niets een hele hevige duizeligheid dat ik lijk om te vallen. Probeer me dan ook ergens aan vast te grijpen.
Op het moment dat ik denk dit is goed mis, trekt het meteen weg net zo snel als het komt denk totale duur niet meer dan 2 tot 3 seconden. Soms heb ik het 2 maanden niet en nu heb ik het al voor de 2e keer in een week gehad.
Ik ben bekend met een lage bloeddruk maar dat voelt echt anders, dat voel ik geleidelijk aankomen en dat duurt ook langer, dan kan ik ook zwart voor de ogen worden.
Wat zou hiervan de oorzaak kunnen zijn? En hebben meer mensen hier last van?
1 reactieReageren
Peter (huisarts)
10 juli 2026 om 21:36Al eerder is deze vraag gesteld. Het heeft (meest waarschijnlijk) te maken met de bloeddrukregeling die even niet goed “bijregelt”.
Je bloeddruk is een steeds weer wisselend iets dat afhankelijk is van houding, (lang) staan of zitten, omhoog komen of gaan zitten en afhankelijk is van je algehele toestand. De bloeddrukschommelingen worden continue bijgesteld doordat er “sensortjes” in je halsslagaderen zitten die de bloeddruk bijhouden. Als de bloeddruk veranderd, geven deze sensortjes razendsnel een signaal naar de bloedvaten van armen/ benen om open te gaan staan (als de bloeddruk te hoog is) of om nauwer te worden (als de bloeddruk te laag is). Deze reflex (de “orthostatische reflex”) is onderhevig aan hormonen en leeftijd. Pubers en bejaarden hebben een trager werkende reflex, en kunnen daardoor sneller duizelig zijn. Maar bij ziekte (een bloedarmoede bv) of hormonale schommelingen kan dit ook optreden.
Reageren


