Zoeken Vraag het forum

Depressie en anticonceptie

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik ben een meisje van 19 jaar en ik slik de pil. Dit doe ik al sinds ik 14 was, vanwege onregelmatige menstruatie. Rond mijn 16e ben ik depressief geworden en heb ik eerst bij de psychologe en vervolgens psychiater gelopen. Ook zit ik al twee jaar aan de antidepressivum. Helemaal over is de depressie helaas nog niet. En ik denk dat het voor mij verstandig is om van de pil over te stappen op de mirena spiraal omdat hier minder hormonen in zitten.

    Lijkt jullie dit verstandig? Ik hoorde namelijk ook dst er vrouwen zijn die juist depressief worden door de spiraal.

    Groetjes

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Waarom denk je dat je door de pil depressief bent geworden?

    Reageren
    Anoniem

    Het spiraal zou ik niet weten. De pil of spiraal kan handig zijn als anticonceptie, al is het niet zo gezond voor je lijf. Voor een onregelmatige menstruatie zijn er betere middelen. Het kan te maken hebben met oestrogeendominantie en daar is wat aan te doen. En veel mensen hebben een jodiumtekort – heel belangrijk voor de hormonen. Hiermee wel uiterst voorzichtig mee zijn, zeker bij een schildklieraandoening. Of eens wat rondsnuffelen op internet voor natuurlijke behandelingen.
    Depressie is een bekend verschijnsel bij gebruik van de pil, had ik zelf ook, naast allerlei andere klachten.Zonde als je hiervoor naar de psychiater moet.

    Reageren
Reageer op: Depressie en anticonceptie
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.