Zoeken Vraag het forum

Zwanger door de pil heen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Xx.lisa

    Ik slik heel nauwkeurig de pil, en heb altijd seks met condoom.
    Alleen de laatste keer hebben mijn vriend en ik het zonder condoom gedaan.
    Ik zat op dat moment in mijn stopweek 2 dagen voor mijn menstruatie.
    Nu heb ik 2 weken later heel erg last van lichte krampjes onder in mijn buik, een soort menstruatie krampen. Ook is mijn onderbuik erg opgezet en heb ik last van obstipatie.
    Bestaat nu de kans dat ik toch zwanger ben?
    Want ik lees op internet dat er genoeg vrouwen zijn die door de pil heen zwanger worden.
    Ik gebruik verder geen medicijnen en geen last van braken of zo.
    En vanaf wanneer kan ik een test doen?

    6 reacties
    Reageren
    Emma

    Hai Lisa,
    Als je de pil keurig slikt volgens de bijsluiter, is ‘ie heel betrouwbaar. De kans om toch zwanger te raken is jaarlijks 0,3% dus dat betekent dat als 1000 vrouwen een jaar lang de pil slikken, er 3 toch zwanger raken.
    Bron: http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_voorlichting/NHGPatientenbrieven/NHGPatientenbrief/PBU3b.htm
    Toch raakt een vrouw niet zo maar zwanger hoor. De meest vruchtbare dagen, de ovulatie of eisprong genaamd, zijn ongeveer twee weken voor je volgende menstruatie. Jij hebt het twee dagen voor je menstruatie zonder condoom gedaan, maar in principe ben je beschermd omdat je de pil slikt. Ben je wel gewoon ongesteld geworden in je stopweek?
    Je kunt testen vanaf de dag dat je ongesteld zou moeten zijn maar het niet bent geworden. Dat heet ‘over tijd’. Eerder testen heeft geen zin. Heb je nog vragen? Stel ze gerust. Groetjes Emma

    Reageren
    Emma

    Ik moet deze donderdag ongesteld worden, kan ik de test ook vlak voor of tijdens mijn menstruatie doen? gewoon voor de zekerheid omdat je ook wel eens hoort dat je gewoon ongesteld word de eerste paar maanden

    Reageren
    Emma

    Hai, nee eerder testen heeft geen zin omdat het hCG nog niet aantoonbaar is.

    Bron:
    http://nl.wikipedia.org/wiki/Zwangerschapstest

    Reageren
    Kimmie

    Hallo, je zegt ook dat je geconstipeerd bent dus daar kan de dikke buik en kramp ook door komen. Drink een beetje Roosvicee Laxo en probeer niet teveel te piekeren of je zwanger bent want die kans is maar heel gering.

    Groetjes

    Reageren
    Xx.lisa

    Dus ook na mijn menstruatie kan ik het dus niet testen?
    En die lichte krampen en moeilijke stoelgang zegt er dus niks over?
    Bedankt voor je reactie!

    Reageren
    Heleen

    Hallo, waarom zou je na je menstruatie nog willen testen? Als je ongesteld bent geworden, ben je -in principe- niet zwanger. En je moet niet al die doemscenario’s op Internet opzoeken want daar word je helemaal niet vrolijk van. Wacht nou tot donderdag en als je niet ongesteld bent, dan een testje doen. Maar ook ik denk niet dat je zwanger bent hoor. Toen ik merkte dat ik wel eens zwanger kon zijn, was ik ‘al’ 6 weken in verwachting. Mijn symptomen waren eigenlijk alleen dat mijn broekriem een gaatje losser moest omdat ik mezelf dikker vond worden zonder dat ik meer at. En verder had ik helemaal nergens last van. Inmiddels is ze al weer 11…

    Reageren
Reageer op: Zwanger door de pil heen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.