Zoeken Vraag het forum

Allergie na wespensteek.

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Pinguinyeti

    Hallo allemaal,

    Ik ben afgelopen vrijdag gestoken door een wesp, in mijn onderarm. Ik wist niet of ik allergisch er voor was, dus ik heb binnen 3 minuten het gif uitgezogen, en binnen 10 minuten een antihistamine tablet genomen. Ook heb ik het gelijk gekoeld om een zwelling tegen te gaan. In eerste instantie had ik alleen erg veel pijn, beetje duizelig, en heel erg veel uitslag, en niet alleen op de onderarm waar ik was gestoken, maar gewoon me benen, andere arm, en hele buik werd bedekt door klein rode bultjes.

    Een paar uur later, kreeg ik opeens erg last van verwardheid, en had ik moeite met slikken en praten. Ik kwam niet meer uit me woorden, en halverwege de zin stopte ik met praten omdat ik erg verward was. Ik kon niet meer helder denken, en het leek gewoon echt alsof ik alzheimer had. Ook was me arm erg dik en nog steeds erg rood.

    Nu ben ik bijna een week verder, en nog doet het vrij veel pijn, als ik hem lang gebruik moet ik hem op een gegeven moment echt omhoog houden, anders verga ik van de pijn. Ook is de zwelling nog niet weg, de zwelling begint bij mijn pols, en loopt tot mijn elleboog. Het is gewoon erg dik.

    Ik heb wel gelezen dat de zwelling nog lang aan kan houden, maar is het ook normaal dat ik er nu nog steeds last van heb? En betekenen de klachten dat ik een allergie ervoor heb, of is het normaal na een wespensteek?

    Alvast bedankt,

    Groeten,
    Pinguinyeti

    1 reactie
    Reageren
    John (moderator)

    Het lijkt erop dat je dus inderdaad allergisch bent voor het gif van de wesp. Je klachten zijn beduidend ernstiger dan normaal gesproken.

    Welke antihistamine tablet heb je genomen?
    Het uitzuigen was in dit geval ook niet zo´n goed idee. Je krijgt dan toch nog wat van het gif binnen.

    Reageren
Reageer op: Allergie na wespensteek.
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.