Zoeken Vraag het forum

Vraag over een eventuele terugval alcohol?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Leon

    Hallo,

    Ik wil hier graag een 2 vragen stellen en een eerlijk antwoordt op krijgen. Ik moet eerlijk bekennen dat ik verslaafd ben geweest aan alcohol, ongeveer 12 jaar alcohol misbruik doorstaan en nu ben ik bijna 4 jaar van de alcohol af en ben mentaal sterker geworden. De verleiding is erg groot om gewoon 2 pilsjes of een wijntje te drinken en het daar bij te laten, zodat ik er nu van kan genieten en niet mijn problemen weg drink wat ik vroeger wel deed. Ik zou het nooit meer zo ver laten komen, dat wat ik heb doorgemaakt met alcoholmisbruik. Nu sta ik zeker sterker in mijn schoenen en moet wel zeggen dat ik medicate slik, maar dat zal geen belemmering moeten zijn.     Vraag 2:  Stel ik neem 2 biertjes en ik laat het daarbij, als het me toch niet goed doet kan je dan zeggen je bent terug gevallen? Het gaat er mij nu om kan ik na wat ik  allemaal heb doorstaan en er nu mentaal sterk voor sta een drankje nemen voor de gezelligheid, en niet zoals ik vroeger met drank om ging. Graag zie ik uw antwoordt tegemoet.

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Een alcoholverslaving gaat niet over. Dat beschrijf je zelf al: “De verleiding is erg groot om gewoon 2 pilsjes of een wijntje te drinken en het daar bij te laten” Het zal daar niet bij blijven. Heel even zul je dat volhouden, maar van 2 worden er dat dan 3 en voordat je het in de gaten hebt ben je weer terug bij af. Ik zou je toch willen aanraden om er niet aan te beginnen

    Reageren
    Andre

    Ik spreek uit ervaring!

    Een wordt 2 dan 3

    binnen de kortste keren ben je weer terug bij af!

    NIET DOEN!

    Reageren
Reageer op: Vraag over een eventuele terugval alcohol?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.